pixel Program CIMCO Edit, edytor programów CNC, DNC, CAD/CAM

CIMCO EDIT

Profesjonalny, niezawodny i w pełni funkcjonalny edytor CNC

O programie

Profesjonalni programiści CNC lub operatorzy obrabiarek w warsztatach, odpowiedzialni za tworzenie lub edytowanie programów NC, potrzebują profesjonalnego narzędzia, które jest zarówno szybkie, jak i elastyczne. CIMCO Edit to najpopularniejszy edytor NC na rynku. Ponad 100.000 sprzedanych licencji stanowi potwierdzenie, iż CIMCO Edit jest podstawowym wyborem profesjonalistów oczekujących szerokiego wachlarza funkcji oraz niezawodności, jak i oszczędności edycji i komunikacji. CIMCO Edit oferuje kompleksowy zbiór narzędzi do edytowania, które spełniają wymagania współczesnych trendów w edycji NC.

Funkcje CIMCO EDIT:

Asystent NC

Asystent NC czyni edytowanie kodu NC szybszym i łatwiejszym, niż kiedykolwiek. Wskaż dowolny kod M lub G, a Asystent NC zidentyfikuje go, pozwalając na modyfikację wartości przy pomocy interaktywnego interfejsu powiązanego z kodem NC. Wprowadź pożądane wartości w dowolnym rejestrze, a Asystent CNC automatycznie zaktualizuje kod NC.

Inteligentne porównywanie plików

CIMCO Edit posiada szybkie i w pełni konfigurowalne narzędzie porównywania plików, które szybko wygrywa zmiany w programach NC. Narzędzie identyfikuje zmienione i usunięcie / wprowadzone linie, lecz ignoruje nieistotne zmiany formatowe, takie jak renumeracja bloków czy ilość spacji. Różnice są wyświetlane w trybie jednej linii, trybie wszystkich różnic, lub umieszczane po dwóch stronach ekranu w celu szerszej analizy.

Symulator graficzny

Graficzny symulator frezowania 3D / toczenia 2D obsługuje symulację krokową, płynną oraz wsteczną kodu NC programów 3-osiowego frezowania i 2-osiowego toczenia. Po edycji programu NC, aktualizacja automatycznie uwzględniana jest w symulacji. Program posiada również narzędzia do dynamicznego powiększania, przesuwania i obrotu widoku oraz funkcje pomiarowe. CIMCO Edit wspiera symulację bryłową z równoczesnym wykrywaniem kolizji.

Komunikacja CNC i DNC

CIMCO Edit zawiera podstawową funkcjonalność DNC, umożliwia niezawodną komunikację RS-232 z różnymi sterownikami CNC. Wykorzystując pełną funkcjonalność DNC możliwa jest obsługa wysyłania i odbierania programów NC dla wielu maszyn jednocześnie z poziomu CIMCO Edit.

Wsparcie dla plików Mazatrol

CIMCO Edit umożliwia podglądanie plików programowych Mazatrol bezpośrednio w edytorze, bez potrzeby korzystania ze sterownika Mazak w warsztacie. Funkcja porównywania plików Mazatrol pozwala na szybką weryfikację i przegląd zmian programowych.

Poprzedni
Następny

Funkcjonalność CIMCO Edit

Program CIMCO Edit posiada opcje dla kodu NC, takie jak numerowanie/renumerowanie linii, obsługa znaczących kodów i odnajdywanie zakresu XYZ. Posiada on również wiele podstawowych funkcji matematycznych, obrót, lustro, kompensację narzędzia i przesunięcie. CIMCO Edit oferuje wszelką funkcjonalność oczekiwaną od nowoczesnego edytora, między innymi edycję tekstu typu “przeciągnij i upuść”. Ponadto, CIMCO Edit jest narzędziem szeroko konfigurowalnym i dostosowanym na potrzeby dowolnego istniejącego środowiska edycyjnego programów NC.

Najnowsza wersja CIMCO została udoskonalona niemal w każdym aspekcie. Oprogramowanie posiada nowy, wydajny interfejs graficzny, ulepszone narzędzie porównywania plików, graficzną symulację obróbki, narzędzie Asystent NC wiele więcej.

Zapytaj o oferte

CIMCO Edit to nie bez powodu najpopularniejszy na rynku edytor programów NC. Narzędzie jest niezbędnikiem każdego operatora maszyny numerycznej.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Józef Skoworodko

Dyrektor działu rozwiązań CAM

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami