pixel ALPHACAM CAD CAM dla kamienia, metalu czy drewna | DPS

ALPHACAM

Oprogramowanie CAM do obróbki metalu, drewna lub kamienia

Program ALPHACAM do CNC

ALPHACAM to oprogramowanie do obróbki skrawaniem, pozwalające na projektowanie i wytwarzanie wyrobów na maszynach CNC. Oprogramowanie ALPHACAM to całkowicie zintegrowane rozwiązanie CAD/CAM dla przedsiębiorstw z wielu branż wyrabiających w kamieniu, metalu czy drewnie. Oferuje ono szeroki zakres funkcjonalności, takich jak projektowanie kształtów 2D i 3D, tworzenie programów dla maszyn CNC oraz symulację i wizualizację procesów obróbki. ALPHACAM pozwala na szybkie i efektywne projektowanie i produkcję wyrobów z różnych materiałów.

Jakie możliwości daje ALPHACAM?

Dynamiczna symulacja 3D

Funkcja dynamicznej symulacji 3D w programie ALPHACAM oferowanego przez DPS Software umożliwia realistyczne odwzorowanie ruchów narzędzi oraz procesów obróbki na maszynach CNC.

Modelowanie powierzchni 3D

Funkcja modelowania powierzchni 3D w programie ALPHACAM pozwala na bezpośrednie modelowanie, które daje użytkownikom swobodę w modyfikowaniu geometrii bez konieczności przestrzegania tradycyjnych ograniczeń parametrycznych systemów modelowania.

Projektowanie 2D

ALPHACAM oferowany przez DPS Software zapewnia zaawansowane narzędzia do projektowania 2D, które obejmują zarządzanie warstwami, kolorami linii, splajnami oraz wymiarowaniem. Użytkownicy mogą tworzyć i zarządzać własnymi warstwami, dostosowując typy linii, ich grubość oraz kolor, co umożliwia lepszą organizację i wizualizację projektów CAD.

Wstawianie czcionek TrueType

Użytkownicy mogą łatwo importować te czcionki, które są kompatybilne z systemem Windows, i stosować je w projektowaniu, co pozwala na elastyczne dostosowywanie tekstów w projektach, na przykład na tabliczkach informacyjnych czy w elementach dekoracyjnych.

Import plików do ALPHACAM

ALPHACAM posiada wszechstronną funkcjonalność importowania różnorodnych formatów plików CAD: DXF, DWG, IGS, STL, ANVIL, STEP, CADL, VDA, Rhino 3D, SolidWorks, Parasolid, SolidEdge, Inventor, ProE, CATIA.

Eksport plików z ALPHACAM

ALPHACAM oferowany przez DPS Software pozwala na eksport plików do różnych popularnych formatów, co umożliwia szeroką interoperacyjność z innymi systemami CAD/CAM. Użytkownicy mogą eksportować dane do formatów takich jak DXF, IGS, STL oraz Parasolid.

Unigraphics

ALPHACAM, oferowany przez DPS Software, pozwala na import danych z Unigraphics (NX), ale dostępne formaty importowane mogą różnić się w zależności od wybranego pakietu ALPHACAM.

Poprzedni
Następny

Funkcjonalności ALPHACAM

ALPHACAM oferuje różnorodny zakres funkcjonalności. Wszystkie moduły ALPHACAM posiadają intuicyjny interfejs, charakteryzujący się prostą obsługą. Oprogramowanie umożliwia projektowanie kształtów 2D/3D, pozwala na tworzenie i edytowanie modeli, korzystając z narzędzi do rysowania, cięcia i wielu innych. Użytkownicy mogą tworzyć programy dla maszyn CNC, zgodne z różnymi preferencjami i językami. ALPHACAM pozwala na symulację procesów obróbki w czasie rzeczywistym, co umożliwia sprawdzenie poprawności i efektywności programów CNC. Oprogramowanie posiada również narzędzia do zarządzania produkcją, tj. kontrola jakości czy zarządzanie zapasami narzędzi i materiałów. Program umożliwia wstawianie czcionek typu TrueType oraz import plików DXF, DWG, IGS, STL, ANVIL, STEP, CADL, VDA, Rhino 3D, SOLIDWORKS, Parasolid, SolidEdge, Inventor, ProE, CATIA, Unigraphics (ilość wczytywanych formatów jest uzależniona od rodzaju pakietu).

 

Dostępne moduły oprogramowania ALPHACAM

Core 3-Axis Solution Moduł podstawowy do obróbek 3-osiowych
xPositional Moduł do obróbek indeksowanych 4-ro i 5-cio osiowych
xSimultaneous Moduł do obróbek pynnych 4-ro i 5-cio osiowych
xSolids Moduł do wczytywania brył
xAutomation Moduł do przetwarzania wsadowego
xNesting Moduł do nestingu
xConstraints Moduł do parametryzacji
xFixtures Moduł do zarządzania mocowaniami, belkami
xAPI Moduł do tworzenia makr
xRobotics Moduł do integracji z oprogramowaniem do sterowania robotów (RoboDK)
5-Axis Advanced Zaawansowane obróbki 5-cio osiowe

 

Zapytaj o oferte

Poznaj dostępne pakiety ALPHACAM

Dostosuj oprogramowanie do potrzeb swojej firmy!

ALPHACAM ROUTER

To całkowicie zintegrowane rozwiązanie CAD/CAM dla przedsiębiorstw branży drzewnej – od małych stolarni produkujących na indywidualne zamówienie klienta, aż do dużych przedsiębiorstw zajmujących się produkcją masową. Wśród funkcjonalności znajduje się frezowanie, grawerowanie 3D, obróbka powierzchni, frezowanie 3D, nesting, obsługa agregatów, wielokrotne wiercenie i menadżer więzów geometrii.

ALPHACAM FREZOWANIE

Oprogramowanie oferuje wiele strategii obróbczych 2,3,4 i 5-osiowych, m.in: obróbkę konturów z możliwością stosowania płynnych w pełni parametrycznych dojazdów i odjazdów narzędzia, grawerowanie dowolnych napisów, cykle frezarskie, obróbkę zgrubną z krokiem Z (kontur, liniowo, spiralnie), wierszowanie w płaszczyźnie XY, a także pozwala w pełni edytować i parametryzować ją.

ALPHACAM STONE

Moduł przeznaczony do pracy z obróbką marmuru i kamienia. Oprogramowanie wspiera praktycznie dowolną konfigurację maszyn CNC od 2-u po 5-cio osiowe oraz specjalistyczne obrabiarki używane w branży. Alphacam Stone umożliwia automatyczne generowanie kodu maszynowego – wyeliminowanie konieczności pisania kodu ręcznie. Pozwala na pełną trójwymiarową wizualizację ruchów narzędzia oraz obrabianego materiału. Zaletą modułu jest możliwość rysowania/modelowania złożonych konstrukcji płaskich jak i trójwymiarowych oraz parametryzowania rysunków (przyspieszenie tworzenia programów). Oprócz tego zapewnia gotowe strategie dostosowane do technologii obróbki kamienia – cięcie tarczą, cięcie bokiem tarczy, obróbka powierzchni tarczą.

ALPHACAM TOCZENIE

Moduł pozwala zaprojektować obróbkę toczeniem dowolnych geometrii, stworzonych bezpośrednio w ALPHACAM lub zaimportowanych modeli w dostępnych formatach (DWG, DXF, STEP, ACIS, INVENTOR, Parasolid, ProE, SolidEdge, SOLIDWORKS, Unigraphics, STL, Rhinio). Zaawansowany moduł pozwala zaprojektować obróbkę toczeniem różnorodnych detali z możliwością pełnej symulacji obróbki.

ALPHACAM PROFILING

Jest to zaawansowany moduł znany z łatwości użycia i funkcjonalności przy opracywywaniu obróbki dla wypalarek laserowych, palnikowych, plazmowych i wodnych. ALPHACAM Profiling posiada pełną funkcjonalność generowania obróbki cięcia 2-osiowego i 5-osiowego. Dostępne są następujące rodzaje: obróbka konturów, przebicie lub wycinanie otworów, obróbka bezopadowa splajnu lub polilini.

ALPHACAM WEDM

To zaawansowany moduł pozwalający zaprojektować obróbkę wycinania drutem modeli zarówno w 2 jak i 4 osiach. Oferuje duże możliwości programowania elektrodrążarek drutowych dwuosiowych lub czteroosiowych sterowanych numerycznie. W zakresie generowania obróbki oferuje: cięcie kształtowe, cięcie po stożku, obróbkę bezodpadową, ręczne prowadzenie drutu.

ALPHACAM ART

To idealne rozwiązanie pozwalające elastycznie przejść od rysunku 2D do wysokiej jakości płaskorzeźb 3D. Doskonale sprawdza się we współpracy z maszynami grawerskimi, ploterami tnącymi oraz dowolnymi maszynami CNC. Interaktywne rzeźbienie 3D, tworzenie modeli 3D z wektorów i plików graficznych wcześniej nie było tak łatwe w użyciu!

MENADŻER AUTOMATYZACJI

Dzięki Menadżerowi Automatyzacji (xAutomation), pliki CAD 2D i 3D mogą być przetwarzane wsadowo – od przygotowania pliku aż do zastosowania ścieżek narzędzi z automatycznie generowanym kodem NC. Ponadto pliki tworzą pełną strukturę raportów, wraz z etykietami i kodami kreskowymi. Korzystanie z xAutomation może zaoszczędzić czas programowania.

Wybierz oprogramowanie CAM do obróbki metalu, drewna lub kamienia

ALPHACAM posiada olbrzymią elastyczność, która pozwala na zagwarantowanie spełnienia wszystkich potrzeb użytkowników zależnie od ich wymagań.

Informacje dotyczące oprogramowania ALPHACAM

1. Ile kosztuje ALPHACAM?

Jeżeli chodzi o oprogramowania ALPHACAM cena zależy od ilości i rodzaju potrzebnych modułów. ALPHACAM jest modułowym oprogramowaniem, co oznacza, że jego cena będzie się różnić w zależności od konkretnych wymagań i konfiguracji, które użytkownik uzna za niezbędne do swoich potrzeb produkcyjnych i projektowych.

2. Minimalne wymagania sprzętowe ALPHACAM

System Windows 10 Professional
Pamięć RAM 4 GB
Dysk twardy 10 GB wolnego miejsca
Procesor Intel Pentium 4, Intel Xeon, Intel Core, AMD Athlon 64, AMD Opteron, AMD Phenom, minimum 2 GHz
Karta graficzna Dedykowana karta graficzna ze sterownikiem wspierającym OpenGL w wersji 3.3

3. Jak zacząć korzystać z programu ALPHACAM?

Jeżeli jesteś już w posiadaniu oprogramowania, ale dopiero zaczynasz zapoznawać się z jego funkcjami, warto obejrzeć ALPHACAM tutorial na kanale YouTube DPS Software! Warto skorzystać też z możliwości wzięcia udziału w dedykowanych szkoleniach.

4. Czy są oferowane szkolenia ALPHACAM?

DPS Software oferuje dedykowane szkolenia ALPHACAM. Szkolenia te są zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom w pełnym wykorzystaniu możliwości oprogramowania ALPHACAM, niezależnie od ich poziomu doświadczenia. Więcej informacji pod linkiem: Szkolenia ALPHACAM

5. Czy można korzystać z ALPHACAM za darmo?

DPS Software zapewnia możliwość darmowego przetestowania oprogramowania przed zakupem. Sprawdź zakładkę umożliwiającą pobranie Demo ALPHACAM bez dodatkowych opłat!

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Józef Skoworodko

Dyrektor działu rozwiązań CAM

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się

   Kreator oferty

   Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

   Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
   Skontaktuj się z nami