pixel Dodatek CIMCO CNC-Calc, kalkulator ścieżki narzędzia CNC

CIMCO CNC-CALC

Szkicowanie konturów 2D, generowanie ścieżek narzędzi i symulację zyskanego programu NC

O programie

CIMCO CNC-Calc stanowi dodatek dla CIMCO Edit, umożliwiający programistom warsztatów szkicowanie konturów 2D, generowanie ścieżek narzędzi i symulację zyskanego programu NC. CIMCO CNC-Calc to doskonałe narzędzie dla operatorów i ślusarzy narzędziowych, którzy nie są przeszkoleni w pracy z zaawansowanymi systemami CIMCO CAD/CAM. To im właśnie CIMCO NC-Calc może pomóc zwiększyć produktywność i służyć wsparciem w codziennych pracach przy programowaniu NC. Dla małej firmy, może być to pierwszy krok w świecie CAD/CAM.

Funkcje CIMCO CNC-CALC

Możliwości szkicowania 2D

CIMCO CNC-Calc jest łatwym do opanowania, świetnym narzędziem do szkicowania prostych konturów 2D. Co więcej, szeroki wachlarz dostępnych funkcji w CIMCO CNC-Calc czyni program odpowiednim również do obsługi bardziej złożonych brył. Funkcje szkicowania w CIMCO CNC-Calc obejmują zaawansowane ucinanie konturów, łatwe tworzenie zaokrągleń, pełne wsparcie przejść, wiele opcji przyciągania i kolistych.

Symulacja i cykle/makra

Jako że CIMCO CNC-Calc stanowi dodatek do CIMCO Edit, możliwe jest wykorzystanie wszystkich funkcji edytora. Graficzny symulator frezowania 3D / toczenia 2D obsługuje symulację krokową, płynną oraz wsteczną kodu NC programów 3-osiowego frezowania i 2-osiowego toczenia. Ponadto, program zawiera wbudowane cykle i makra dla typowych czynności, takich jak start programu, stop programu i zmiana narzędzia. Możliwe jest również zapisanie lub stworzenie własnych cykli i makr dla najczęściej powtarzanych czynności.

Strategia frezowania i toczenia 2D

Po wygenerowaniu geometrii 2D, CIMCO CNC-Calc wykonuje listę ścieżek frezowania i toczenia oraz wierceń. CIMCO CNC-Calc posiada możliwość automatycznego wygenerowania kodu NC po wybraniu odpowiedniej strategii ścieżki narzędzia. Dostępne strategie to, między innymi:

 • Frezowanie: planowanie, konturowanie, obróbka kieszeni, wiercenie, frezowanie gwintu, frezowanie liter
 • Toczenie: toczenie zgrubne, planowanie, toczenie wykańczające, toczenie zgrubne gwintu, toczenie gwintu, odcinanie
Poprzedni
Następny

Funkcjonalność oprogramowania

CIMCO CNC-Calc opracowany został z myślą o ergonomii, pozwalając szkicować kontury szybko i łatwo. Wszechstronna funkcjonalność obejmuje zagadnienia szkicowania zarówno prostych linii poziomych, jak i np. okręgu stycznego do 3 punktów. Program posiada również zaawansowane opcje ucinania konturów czy odsuwania ścieżek lub cykli wiertarskich. Narzędzie importuje również pliki DXF. Z poziomu DXF możliwe jest również generowanie ścieżek narzędzia do frezowania i toczenia, zarówno w kodzie ISO jak i według standardu programowania Heidenhain. Pozostałe narzędzia umożliwiają automatyczne generowanie konfigurowalnych dojść/wyjść po linii lub łuku. Program pracuje wewnątrz CIMCO Edit, co pozwala na łatwy podgląd oraz symulację wygenerowanych ścieżek. W ten sposób możemy upewnić się, że program wykonywany jest prawidłowo, oszczędzając zasoby maszyny.

Zapytaj o oferte

Nie musisz znać zaawansowanego oprogramowania CAM

CIMCO CNC-CALC to rozwiązanie, które wyklucza znajomość zaawansowanego oprogramowania CAM. Oprogramowanie pozwala na szkicowanie konturów 2D, generowanie ścieżek narzędzi i symulację kodu NC przed uruchomieniem docelowej produkcji. Narzędzie dedykowane jest przede wszystkim operatom i ślusarzom.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Józef Skoworodko

Dyrektor działu rozwiązań CAM

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się

   Kreator oferty

   Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

   Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
   Skontaktuj się z nami