pixel SOLIDCAM oprogramowanie CAM dla SOLIDWORKS | DPS

SolidCAM

Oprogramowanie do optymalizacji obróbki CAM w SOLIDWORKS

O programie

SolidCAM to oprogramowanie w pełni zintegrowane z SOLIDWORKS, umożliwiające pracę bezpośrednio w istniejącym środowisku modelu CAD. Każda zmiana w projekcie automatycznie aktualizuje ścieżki narzędzi i dostosowuje je do projektu CAD oraz eliminuje wyzwania związane z importem/eksportem, oszczędzając przy tym czas. Oprogramowanie zapewnia kompletne rozwiązanie CAM dla wszystkich urządzeń CNC. Kreator Technologii zapewnia optymalne, automatyczne posuwy i obroty wrzeciona, co redukuje próby znalezienia odpowiednich ustawień maszyny.

Jakie korzyści daje rozwiązanie SolidCAM

Skrócenie czasu obróbki do 70%

Opatentowana technologia iMachiningu 0pozwala na wydajniejsze wykorzystanie czasu obrabiarki, dzięki zoptymalizowanym ścieżkom narzędzia, które podnoszą prędkość skrawania i produktywność.

Integracja z rozwiązaniami CAD

System pozwla na pełną integrację z rozwiązaniami typu 3DCA – SOLIDWORKS (z możliwością integracji w jednym oknie co oznacza wspólny wygląd i interfejs SOLIDWORKS) oraz Autocad Inventor. SolidCAM pozwala także na import wszystkich popularnych formatów danych CAD.

Prosty w użyciu

System posiada prosty i intuicyjny w użyciu interfejs, dzięki czemu nie wymaga długiego procesu uczenia i wdrożenia.

Automatyczne generowanie optymalnych wartości parametrów frezowania

SolidCAM w połączeniu z rozwiązaniem IMachnining stanowi jedyny system CAM, który nie wymaga od użytkownika zgadywania parametrów obróbczych, ale automatycznie dostarcza optymalne wartości parametrów frezowania.

Wydajne toczenie

SolidCAM zapewnia najbardziej kompleksowy moduł tokarski tworzący niezawodne ścieżki narzędzia i strategie wydajnego toczenia.

Obsługa najbardziej skomplikowanych frezarek

Oprogramowanie obsługuje wszystkie popularne maszyny CNC, centra obróbcze aż do najbardziej zaawansowanych maszyn typu Mill-Turn i Swiss na rynku.

Płynne i wydajne frezowanie w lokalnych obszarach części

SolidCAM posiada moduł HighSpeed (HSS), który pozwala na łatwe wskazywanie powierzchni do obróbki bez potrzeby definiowania jej granic. Moduł obsługuje narzędzia standardowe jak i kształtowe.

Skalowalność

System pozwala na pracę ze wszystkimi typami maszyn CNC i aplikacji, dzięki temu nawet zakup czy wymiana maszyny nie wiąże się z przestojami związanymi z koniecznością długiej nauki programowania i przestojami na produkcji.

Zaawansowana kontrola kolizji i symulacja maszyny

Oprogramowanie pozwala na kontrolę kolizji i symulacja maszyny pokazując jej kompletną kinematykę co ułatwiają weryfikację ścieżki narzędzia.

Poprzedni
Następny

Technologia iMachining

SolidCAM iMachining jest inteligentną technologią frezowania, która pozwala na tworzenie znacznie szybsze i bezpieczniejsze programowanie maszyn CNC. Funkcje i algorytmy iMachining dają niewiarygodną oszczędność czasu cyklu (skracają do nawet o 70%) i niezrównaną wydajność i trwałości narzędzia. Opatentowany Kreator Technologii iMachining jest pierwszym oraz jedynym w przemyśle kreatorem, który automatycznie oblicza warunki frezowania ścieżki narzędzia. Zapewnia on również optymalne parametry posuwu i obrotów, uwzględniając drogę narzędzia, materiał, narzędzia oraz możliwości samej obrabiarki.

Poznaj korzyści jakie daje technologia iMachining

iMachining pozwala na znaczne oszczędności i zwiększoną wydajność frezowania CNC, co przekłada się na zysk i sukces Twojej firmy. Zobacz jakie konkretnie korzyści daje rozwiązanie:

 • krótsze cykle – oszczędność do 70%
 • cykl życia narzędzia – do 2-3 razy dłuższy
 • bezkonkurencyjna obróbka twardych materiałów
 • wyjątkowa wydajność pracy z małymi narzędziami
 • iMACHINING w obróbkach 4 osiowych i frezowaniu z toczeniem
 • wyjątkowo krótki czas nauki dzięki intuicyjnemu w obsłudze interfejsowi
 • wysoka wydajność programowania
 • unikalny Kreator Technologii, który optymalizuje parametry obróbki w zależność od narzędzia, maszyny, materiału i geometrii do obróbki

SolidCAM Xpress – obróbka 2.5D oraz 3 osiowa

Moduł zawiera podstawowe funkcje frezowania 2.5D i ograniczone narzędzia ścieżek 3D HSS. Podczas frezowania profili i ścian geometria może być określana na podstawie krawędzi modelu i linii szkicu. Zaawansowana “edycja geometrii” pozwala na modyfikację (odsunięcie, przycięcie, rozszerzenie, punkt początkowy) bez potrzeby używania narzędzi SOLIDWORKS. Umożliwia określanie cyklów wiercenia obrabianych otworów w łatwy sposób. Standardowe cykle obejmują wiercenie, rozwiercanie, wytaczanie i gwintowanie. Wygodna praca z częściami i złożeniami umożliwia szybką obróbkę projektową, obróbkę gniazd, frezowanie profili i frezowanie czołowe.

Automatyczne wykrywanie i grupowanie otworów

SolidCAM automatycznie rozpoznaje i grupuje otwory bezpośrednio z modelu SOLIDWORKS, z możliwością modyfikacji geometrii wynikowych. Pojedyncza operacja rozpoznawania otworów potrafi obrabiać otwory o różnych poziomach i o różnych głębokościach.

Zaawansowane operacje toczenia dzięki rozwiązaniu CAM

Oprogramowanie zapewnia najbardziej kompleksowy moduł tokarski, dzięki czemu obsługuje nawet najbardziej zaawansowane operacje toczenia, takie jak:

 • synchroniczna obróbka zgrubna (do toczenia zgrubnego długich i dużych części): dwa narzędzia pracujące jednocześnie lub z opóźnieniem
 • obróbka rowków pod kątem – pozwala na wykonanie wewnętrznych lub zewnętrznych rowów pod dowolnym kątem
 • toczenie ręczne – dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wykonanie operacji według geometrii zdefiniowanej przez użytkownika, niezależnie od przygotówki i modelu docelowego
 • jednoczesna obróbka w 4-ech osiach – obróbka realizowana jest według profilu wykorzystując nastawną oś B w celu obróbki podcięć w jednym cyklu
 • synchronizacja wielu głowic narzędziowych, która pozwala na niezawodną pracę wielu głowic narzędziowych podczas całej obróbki

Zapytaj o oferte

Podstawowe funkcje systemu

Poznaj wszystkie funkcje systemu

Szkice, części i złożenia

Pełna integracja z SOLIDWORKS i praca w jednym oknie pozwalają na szybkie i wygodne umieszczanie i definiowanie dodatkowych części i złożeń, które z powodzeniem użyjesz w symulacji obróbki. Niezawodna asocjatywność zapewni automatyczną aktualizację ścieżek narzędzia po zmianie wymiarów przygotówki lub modelu docelowego.

iMachning 2D

Jedyny taki na rynku Kreator Technologii bazujący na wiedzy i doświadczeniu setek ekspertów z dziedziny CAM i CNC dobiera optymalne parametry skrawania. Inteligentne ścieżki narzędzia płynnie, łagodnie dostosowują się do obrabianej geometrii. Dzięki rewolucyjnej technologii iMachining zaoszczędzisz 70% czasu oraz niebywale wydłużysz okres trwałości narzędzia dzięki bezpiecznej pracy nawet w bardzo twardych materiałach.

iMachning 3D

Sprawdzone w praktyce algorytmy w iMachining 2D z powodzeniem wdrożono do nowego modułu na potrzeby wysokowydajnej obróbki zgrubnej 3D oraz resztek. Dzięki rewolucyjnej technologii iMachining zaoszczędzisz 70% czasu oraz niebywale wydłużysz okres trwałości narzędzia dzięki bezpiecznej pracy nawet w bardzo twardych materiałach. Dzięki połączeniu z modułem operacji wykańczających HSM uzyskasz pełne rozwiązanie w zakresie wytwarzania części 3D.

Frezowanie 2.5D

Wszystkie potrzebne strategie frezowania i wiercenia pozwalają na szybkie i proste przygotowanie programu na obrabiarkę CNC. Dzięki automatycznej obróbce resztek sprawnie usuniesz naddatki pozostałe po operacji z użyciem dużego narzędzia. Cykle Toolbox przeznaczone do najczęściej występujących kształtów, cykle obróbcze z opcją parametryzacji, szablony, a także automatyczne wykrywanie cech modelu znacznie przyspieszą przygotowanie programu. Opcja 4-tej osi pozwoli na frezowanie ortogonalne indeksowane oraz płynne (toczne).

Frezowanie 3D HSS

Strategie HSS pozwolą na wygenerowanie łagodnych i efektywnych ścieżek narzędzia dla wytypowanych powierzchni 3D osiągając wysoką jakość wykończenia. Z powodzeniem utworzysz żądane połączenia ścieżek narzędzia bez konieczności definiowania czasochłonnych konstrukcji CAD. Pełna kontrola w zakresie wykrywania kolizji zapewnia bezpieczną pracę narzędzia i obrabiarki. Wszelkie granice, odstępy, powierzchnie chronione, strategie wycofania możesz zdefiniować wedle uznania.

Frezowanie 3D HSM

Połączenie wysokowydajnej obróbki zgrubnej HSR i wykańczającej HSM pozwala na zaprogramowanie kompletnej obróbki części 3D. Zoptymalizowane, płynne ścieżki narzędzia pozbawione ostrych ścięć oraz styczne, łagodne wejścia zapewniają bezpieczną pracę narzędzia oraz stwarzają idealne warunki do zastosowania wysokich posuwów. Unikniesz „frezowania w powietrzu” dzięki automatycznej eliminacji niepotrzebnych odcinków. Kąty nachylenia ostrza względem powierzchni oraz granice umożliwiają określenie zakresu pracy narzędzia.

Frezowanie wieloosiowe płynne

Dzięki zastosowaniu specjalnych strategii z łatwością zaprogramujesz frezowanie łopatek wirników, turbin, narzędzi skrawających, wykończenie kanałów, wiercenie wieloosiowe, a także obróbkę skomplikowanych stempli i matryc. Rozbudowana kontrola osi narzędzia pozwoli Ci na określenie kąta przechylenia i pochylenia. Łagodne, styczne wejścia w połączeniu z pełną kontrolą w zakresie wykrywania kolizji gwarantują bezpieczną pracę narzędzia i obrabiarki.

Toczenie z frezowaniem

SolidCAM dostarcza pełne wsparcie dla programowania centrów tokarskich z napędzanymi narzędziami. Z łatwością zaprogramujesz przechwyt oraz obróbkę synchroniczną. Automatyczne generowanie obwiedni pozwoli Ci na szybkie zaprogramowanie toczenia nawet dla bardzo rozbudowanych części. Pełna kontrola kolizji w symulacji maszynowej uwzględniająca wszystkie komponenty maszyny zapewnia bezpieczeństwo pracy narzędzia i maszyny.

Sonda pomiarowa

Moduł ten pozwala na niezwykle proste i elastyczne programowanie cykli pomiarowych w celu sprawdzenia zgodności wymiarowej zarówno części jak i narzędzi pomiędzy wybranymi zabiegami obróbkowymi. Geometria i baza są definiowane na takiej samej zasadzie jak w operacjach z zakresu frezowania 2.5D. Bezpieczną pracę sondy pomiarowej zapewnia niezawodna symulacja monitorująca każdy jej ruch.

Kod G i Symulacja Maszynowa

Weryfikacja operacji CNC – SolidCAM zawiera wbudowany moduł symulacji pozwalający kontrolować operacje obróbcze przed wygenerowaniem kodu G i uruchomieniem go na maszynie CNC. Pełna symulacja maszynowa – definiowanie narzędzi w celu lepszego odwzorowania symulacji. Po ustawieniu zyskujesz wykrywanie kolizji, co jest szczególnie przydatne przy operacjach 4 i 5 osiowych – płynnych i indeksowanych.

Wybierz kompletne rozwiązanie CAM zintegrowane z SOLIDWORKS

Dzięki integracji w jednym oknie SolidCAM z SOLIDWORKS, wszystkie operacje mogą być definiowane, obliczane i weryfikowane bez opuszczania okna SOLIDWORKS.

Nie tylko oprogramowanie

Subskrypcje

Wybór dostawcy oprogramowania ma istotne znaczenie w rozwoju organizacji. Wpływa na czas zwrotu z inwestycji oraz jakość opieki posprzedażowej. Współpraca z DPS Software to pewny wybór, potwierdzony sukcesami klientów.
Dowiedz się więcej

Szkolenia

Efektywne wykorzystanie oprogramowania uzależnione jest od sposobu jego użytkowania. Wieloletnie doświadczenie, certyfikowana kadra trenerów i unikalne metody nauczania gwarantują najwyższą jakość szkoleń, a nasi kursanci mogą w pełni wykorzystać używane oprogramowanie.
Zamów szkolenie

Stacje robocze dedykowane oprogramowaniu SOLIDWORKS

Poza oprogramowaniem, dostarczamy profesjonalne stacje robocze, które pozwalają wykorzystać w pełni jego możliwości. Z uwagi na komfort klientów uruchomiliśmy sklep internetowy, który skraca proces zakupu do kilku kliknięć myszką.
Kup teraz

Józef Skoworodko

Dyrektor działu rozwiązań CAM

Umów się na spersonalizowaną prezentację.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami