pixel 5 narzędzi SOLIDWORKS w małym przedsiębiorstwie – Oxiprint

19 / 06 / 2018

DPS Software

5 narzędzi SOLIDWORKS w małym przedsiębiorstwie, czyli droga do sukcesu firmy Oxiprint

Firma Oxiprint działa na polskim rynku drukarek cyfrowych od 2016 roku. Swoją przewagę buduje na personalizacji produktów – drukarki tworzone są pod konkretne zamówienia klienta będąc alternatywą dla standardowego sprzętu oferowanego przez większość dostawców. Maszyny Oxiprint drukują na niemal każdym materiale i mogą być z powodzeniem stosowane w wielu gałęziach przemysłu, m.in. w branży reklamowej, przemyśle tekstylnym, chemicznym, opakowaniowym, meblarstwie, branży poligraficznej, cukiernictwie czy na potrzeby branży artystycznej.

Do projektowania i produkcji drukarek  firma Oxiprint wykorzystuje oprogramowanie SOLIDWORKS 3D CAD, które z powodzeniem jest w stanie sprostać wyzwaniom w pracy konstruktorskiej. Cała myśl techniczna produkowanych urządzeń powstaje w poszczególnych działach warszawskiej firmy i aby umożliwić płynne przekazywanie informacji i aktualizacje wprowadzanych zmian na poziomie całego przedsiębiorstwa, Oxiprint wykorzystuje program SOLIDWORKS PDM.

SOLIDWORKS PCB jest kolejnym narzędziem niezbędnym przy produkcji urządzeń Oxiprint. Poza projektowaniem obwodów drukowanych czy systemów wbudowanych w drukarki, program umożliwia sprawną komunikację z innymi zespołami. Używając SOLIDWORKS Composer firma tworzy instrukcje montażowe poszczególnych podzespołów maszyny, a także animacje pokazujące montaż trudniejszych elementów, dzięki czemu czas łączenia poszczególnych modułów znacznie się skraca.

Modele 3D przygotowane przez dział konstrukcyjny są też wykorzystywane przez dział marketingu, który w oprogramowaniu SOLIDWORKS Visualize tworzy wizualizacje. Dzięki nim produkt może być zaprezentowany na wczesnym etapie projektowania.

5 narzędzi SOLIDWORKS w firmie Oxiprint


Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami