pixel DPS FORUM 2019 - przedstawiamy wystawcę, prelegenta i partnera konkursu Modelmania - DPS Software

26 / 09 / 2019

DPS Software

DPS FORUM 2019 - przedstawiamy wystawcę, prelegenta i partnera konkursu Modelmania

Firma Integart Sp. z o.o. jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży reklamowej i drogowej oraz najlepszych technologii cyfrowego druku 2D oraz 3D. Integart jest również przedstawicielem m.in.: HP, Zund, FLEXA, SUMMA, 3M, LG Chem. W 2010 roku firma rozpoczęła współpracę z HP w zakresie dystrybucji drukarek wielkoformatowych, a w 2017 urządzeń drukujących 3D w technologii Multi Jet Fusion, o której więcej dowiemy się podczas DPS FORUM 2019. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Jak bardzo na przestrzeni 25 lat Waszej działalności zmienił się rynek, na którym działacie? Jak zmieniała się sama firma?

Tomasz Melzacki (Dyrektor Handlowy): Rynek ewoluuje. Uważam, że nie jest on bardziej trudny od innych rynków. Ewoluuje w kierunku rozwiązań bardziej wymagających. Coraz mniej jest takich typowych drukarni. Drukarnie coraz bardziej łączą technologię druku, oprawy, obróbki materiałów czy wykańczania. Klienci patrzą bardziej przez pryzmat gotowego produktu. Nie myślą o m2 druku, tylko o finalnym produkcie oraz optymalizacji procesu w jakim on powstaje. Proces ten jest coraz bardziej rozwijany, daje coraz większe możliwości i dzięki tym procesom wykańczania produktów finalnych firmy mogą wyróżnić się na tle konkurencji.

Zmiany w Integart są następstwem dynamicznego rozwoju jaki spółka zanotowała w ciągu ostatnich 5-6 lat. Wiemy gdzie chcemy zmierzać i jaką drogą podążać. Do tego niezbędni są nam zadowoleni Klienci. Wiemy, że Klienci poszukują nie tylko najniższej ceny, ale i wartości dodanej. Staramy się im to dostarczać, przekazywać doświadczenia uzyskane od naszych zagranicznych Partnerów i przekładać je na rynek Polski. Ta strategia sprawdza się i zmiany, które zachodzą w firmie są następstwem tego dobrego kierunku, który udało nam się obrać już kilka lat temu.

Sławomir Kot-Zaniewski (Prezes): Integart stał się katalizatorem zmian na linii producent-klient końcowy. Pozwala nam to być liderem przemian, jakie następują na rynku. Stał się katalizatorem zmian, które doprowadzają do tego, że klienci wychodzą ze swojego standardowego zaplecza. Nasz zespół tworzy dla klientów nowe modele biznesowe. Brzmi nieco górnolotnie ale tak naprawdę jest. Gdyby przyjrzeć się jakiejś przeciętnej, małej drukarni, to okaże się, że funkcjonuje ona w bardzo wąskim obszarze biznesu.

Od 2010 roku Integart rozpoczął współpracę z HP w zakresie dystrybucji drukarek wielkoformatowych. W jaki sposób wpłynęło to na Waszą ofertę?

Sławomir Kot-Zaniewski: To właśnie ta firma zapewniła nam w dużej mierze dostęp do technologii, która daje mnóstwo możliwości. Naszych partnerów w obszarze mediów, technologii i urządzeń dobieramy bardzo starannie czyli przyglądamy się ofercie, myślimy na ile ta oferta będzie przełomowa dla naszych klientów i na ile będzie można ją wykorzystać w warunkach polskich – zarówno jeśli chodzi o cenę jak i aspekty techniczne.

DPS FORUM 2019 - Integart - Partner Konkursu Modelmania - Wystawca - Prelegent

Wybór HP jako partnera technologicznego był przełomowy i jest z pewnością bardzo dobrą decyzją naszej firmy. Również nasi klienci po latach znaleźli dla siebie całą gamę korzyści związanych z tą współpracą, ponieważ dzięki zakupowi praktycznie jednej drukarki mogą tworzyć sobie krainę nowych rozwiązań w różnych obszarach.

Dawid Kornasz (Dyrektor Generalny): Oferta naszego Partnera HP Jet Fusion 3D jest urządzeniem przełomowym na tym rynku – tak myślę i w to wierzę. Wynika to z rozmów z klientami, a także z pierwszych sukcesów – sprzedaży kompleksowych zestawów drukujących od końca 2017 r. Uważam, że mamy nieograniczone możliwości w tym zakresie.

O czym opowiecie podczas swojej prelekcji na DPS FORUM i co zobaczymy na Waszym stoisku?

Eryk Wąsek (Business Development Manager) | Hubert Gleba (Business Development Manager): W naszej prezentacji „Jak technologia Multi Jet Fusion zmienia globalny przemysł – korzyści dla producentów i konsumentów” poruszymy szereg aspektów, które pomogą przybliżyć ideę Przemysłu 4.0 i praktyczne walory wdrożenia technologii addytywnej w postaci rozwiązania HP Multi Jet Fusion 3D w różnych obszarach przemysłu. Jako, że od blisko 10 lat jesteśmy związani z branżą druku 3D opowiemy, z punktu widzenia praktyków, o wdrożeniach gdzie reprezentowane przez nas rozwiązania przyczyniły się do pełnej optymalizacji, zarówno w sferze produkcyjnej jak i komercyjnej.

Na naszym stoisku Goście DPS FORUM będą mogli zobaczyć możliwości technologii HP Multi Jet Fusion 3D. Jesteśmy również do dyspozycji tych z Państwa, którzy będą chcieli poszerzyć swoje horyzonty i otworzyć umysły na wartości, jakie wnosi w nasze codzienne życie druk 3D.

Integart jest tegorocznym partnerem konkursu Modelmania, dzięki czemu uczestnicy, oprócz dokumentacji, będą mogli przyjrzeć się wydrukowanemu modelowi. W jakiej technologii zostaną wydrukowane modele?

Eryk Wąsek | Hubert Gleba: Na wstępie, już teraz trzymamy kciuki za wszystkich śmiałków startujących w tegorocznej edycji Modelmanii. Wszystkie wytworzone przez nas modele będą drukowane autorską metodą druku HP Multi Jet Fusion 3D. Jest to jedna z najnowocześniejszych technologii przyrostowych dostępnych aktualnie na rynku. Cechuje się ona maksymalnym wydłużeniem serii produkcyjnej oraz czasem produkcji, który potrafi być 10-ciokrotnie szybszy od innych, znanych nam technologii druku 3D.

Technologia ta polega na spajaniu proszku poliamidowego przy pomocy płynnych środków chemicznych oraz światła. Powstałe w ten sposób detale charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, świetną izotropowością w każdej osi, wodoodpornością oraz znacznie gładszą i szczegółową powierzchnią niż części wykonane w innych technologiach proszkowych.

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na DPS FORUM!

Zapraszamy do udziału w konkursie Modelmania podczas DPS FORUM 2019

Konkurs projektowania na czas w oprogramowaniu SOLIDWORKS 2020 odbędzie się w dwóch kategoriach: Firmy oraz Edukacja. Dzięki firmie Integart i wydrukowanym modelom 3D zadanie będzie nieco łatwiejsze.  Zachęcamy również do odwiedzenia stoiska Integart oraz do wysłuchania prezentacji w Panelu Biznesowym. Więcej informacji o konferencji i rejestracja znajduje się na oficjalnej stronie www.dpsforum.pl
Konkurs Modelmania - SOLIDWORKS 2020 - DPS Forum 2019 - Integart

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami