pixel DPS Software przejmuje czeskiego dystrybutora SOLIDWORKS

08 / 04 / 2019

DPS Software

DPS Software przejmuje największego czeskiego dystrybutora SOLIDWORKS

Grupa DPS Software została właścicielem czeskiej Grupy SolidVision, największego dystrybutora SOLIDWORKS.  Tym samym DPS Software, będące największym resellerem w Polsce, umocniło pozycję lidera w Europie Centralnej.

Grupa DPS Software rozpoczęła działalność w Czechach pod koniec 2018 rok, otwierając oddział w Ostrawie. Przejęcie SolidVision, największego dystrybutora SOLIDWORKS na czeskim rynku, jest kolejnym krokiem w rozwoju Grupy i umocnieniem pozycji lidera w Europie Centralnej.

Założona w 2002 r. SolidVision wygenerowała ponad 10 mln euro sprzedaży w 2018 r. Centrala firmy mieści się w Brnie, oddziały w 5 czeskich miastach, a zespół liczy 100 osób.

„Gdy zaczęliśmy myśleć o sprzedaży firmy, DPS Software był oczywistym wyborem – mówi  Hynek Horák, dyrektor zarządzający SolidVision – Znamy Grupę DPS od dawna i wiemy, że reprezentujemy podobne wartości i kulturę korporacyjną. Dziś jesteśmy numerem jeden wśród dystrybutorów SOLIDWORKS w kraju i jesteśmy przekonani, że wsparcie dużego partnera, jakim jest Grupa DPS, pozwoli nam na jeszcze szybszy rozwój.”
DPS Software CZ - Hynek Horak

W skład Grupy SolidVision wchodzą spółki zależne SolidCAM CZ, Solidcon i Solidmachine

SolidCAM CZ jest dystrybutorem produktu o tej samej nazwie w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Grupa DPS Software, która posiada już silne Centra Kompetencji CAM w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz w Polsce, będzie dalej rozwijać i wzmacniać działalność w tym obszarze.

Solidcon oferuje usługi inżynieryjne i opracowuje nowe produkty i rozwiązania dla czeskich oraz zagranicznych firm wykorzystujących SOLIDWORKS, w tym prototypy i małe serie.

Solidmachine opracowało frezarki 3-osiowe i 5-osiowe, które są wykorzystywane w edukacji, np. na uczelniach technicznych.

Wraz z pozyskaniem SolidVision, Grupa DPS Software poszerza swoje portfolio o nowe, ciekawe produkty i usługi, które będą mogły być już niebawem oferowane także w pozostałych krajach, na terenie których działa firma, w tym w Polsce.

Obecnie DPS Software jest największym dystrybutorem SOLIDWORKS zarówno w Polsce, jak i w Czechach

„SolidVision sprawdziła się jako idealny partner dla DPS Software. Przejęcie czeskiego dystrybutora jest realizacją naszej strategii międzynarodowego rozwoju. Cieszymy się, że nasze szeregi zasilą kolejni dobrze wyszkoleni i doświadczeni pracownicy. Pozwoli nam to w pełni zaspokoić potrzeby rozwoju i zapewnienia modelowej obsługi klienta w Republice Czeskiej” – mówi dr Thomas Rubbe, dyrektor zarządzający DPS Software GmbH, który odpowiadał za przebieg transakcji.
DPS Software DE - Thomas Rubbe

Oddziały DPS Software w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Czechach

Oddziały DPS Software

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami