pixel Sukces DPS Forum 2023! Zapoznaj się z relacją z wydarzenia

29 / 09 / 2023

DPS Software

Sukces DPS Forum 2023! Zapoznaj się z relacją z wydarzenia

12 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się Konferencja Nowoczesnych Technologii dla Biznesu i Przemysłu – DPS Forum 2023. W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 uczestników – przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, jak również korzyściami wynikającymi z ich zastosowania w branży przemysłowej.

Interesujące wykłady oraz ciekawe panele dyskusyjne

Podczas DPS Forum 2023 uczestnicy mieli możliwość wybrać jedną z dwóch ścieżek tematycznych, w ramach, których poruszono m.in. następujące tematyki:

 • Zastosowanie rozwiązań informatycznych do wsparcia zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym od projektowania po kontrolę kosztów,
 • Dyskutowano o płynnym przepływie informacji między zespołami pracowników oraz podejmowaniu decyzji na podstawie bieżących danych,
 • Paneliści podzielili się swoimi doświadczeniami i radami dotyczącymi planowania i przygotowania organizacji do procesu wyboru i wdrożenia systemu ERP w przedsiębiorstwie,
 • Rozmawiano o znaczeniu wyboru odpowiedniego sprzętu dla wydajności i efektywności pracy z oprogramowaniem,
 • Omówiono temat finansowania oprogramowania poprzez leasing i dofinansowania,

Wszystko to wzbogacone było informacjami nt. nowości dostępnych w rozwiązaniach softwareowych i sprzętowych dostarczanych przez DPS Software i DPS Systems.

Poprzedni
Następny

Andrzej Dragan Gościem Specjalnym DPS Forum 2023

Tegoroczny gość specjalny, prof. Andrzej Dragan podkreślił wykorzystanie sztucznej inteligencji we współpracy z człowiekiem i jej znaczenie w przyszłości naszej cywilizacji. Nakreślił również możliwe scenariusze rozwoju i horyzonty czasowe tej technologii wraz z predykcją szans i zagrożeń.

Poprzedni
Następny

Bogata strefa wystawców

Każdego roku, DPS Forum oferuje uczestnikom możliwość poznania wystawców z różnych sfer biznesowych. W tym roku nie mogło być inaczej – swoje produkty i usługi zaprezentowali nasi klienci, partnerzy biznesowi, startupy, studenckie koła naukowe i inni. Na DPS Forum swoje propozycje i nowoczesne rozwiązania przedstawili m.in.: 3DCONNEXION, Grenke, Soneta – producent systemów klasy ERP enova365 i TRIVA, ADKSolid, BNP Paribas, Twój StartUp, SolidSteel, CosmoEye, HTC, Imago Printer, See My Model, PRz Racing Team, IOD Performance, KN Robocik, SolidVision, HP, Lenovo, AMD, Poly, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ASP – wystawa ceramiki.

Poprzedni
Następny

Strefa ekspertów DPS Software oraz DPS Systems

Odwiedzając Strefę Ekspertów uczestnicy skorzystali z indywidualnych konsultacji ze specjalistami z różnorodnych dziedzin. Nasi eksperci odpowiedzieli na setki pytań, udzielili porad i przedstawili rozwiązania w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie.

Poprzedni
Następny

Merytoryczna oferta warsztatów technicznych

Przez cały dzień uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach o tematyce CAD, CAM, CAE, PLM, skanowanie 3D. Nasi specjaliści omówili zagadnienia związane z analizami CFD oraz MES, modelowaniem 3D w narzędziach xShape oraz 3DSculpture, podzielili się ciekawymi sztuczkami i wskazówkami z obsługi SOLIDWORKS, a także obsługi skanerów 3D i robotów.

Poprzedni
Następny

Nakieruj swój biznes z DPS Software

Oprócz treści przekazywanych w czasie konferencji, uczestnicy otrzymali także dostęp do bazy wiedzy online. Zawarte tam informacje stanowią rozszerzenie zagadnień poruszanych na konferencji i wskazują kierunek rozwoju Platformy 3DEXPERIENCE oraz jej szerokie możliwości i korzyści w budowaniu przewagi konkurencyjnej jej użytkowników.

MODELMANIA i Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS

W trakcie konferencji uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w MODELMANII – konkursie projektowania na czas. Dla wielu z nich jest to najważniejszy i zarazem najbardziej ekscytujący punkt agendy. Rywalizacja była zacięta, a efekty prac uczestników sprawiły oceniającym nie lada wyzwanie.

Wyniki konkursu:

Miejsce Imię i nazwisko Firma
1. Bartłomiej Nędzi Radmot Sp. z.o.o.
2. Mateusz Zelek Atma Sp. Z o.o.
3. Weronika Czaplińska Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Podczas części edukacyjno – technicznej rozstrzygnięty został Studencki Konkurs Projektowy. Jury miało nie lada wyzwanie z wyłonieniem laureatów, ponieważ poziom zaprezentowany przez twórców projektów był bardzo wysoki.

Wyniki konkursu:

Miejsce Imię i nazwisko Uczelnia Projekt
1. Grzegorz Sajdak Politechnika Rzeszowska Bezzałogowy statek powietrzny
2. Mateusz Zelek Politechnika Opolska Zespół maszyn: traktor John Deere oraz maszyna do zbioru owoców
3. Dawid Dynakowski Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Projekt pięcioosiowej frezarki CNC

Poza konkursami, uczestnicy wydarzenia mieli okazję podjąć wyzwanie w loterii organizowanej przez Partnera Wydarzenia 3DConnexion oraz grywalizacjach, dostępnych w dedykowanej wydarzeniu aplikacji Gridaly.

Poprzedni
Następny

Obejrzyj relację video

Zapraszamy na DPS Forum 2024!

Dziękujemy za obecność wszystkim naszym partnerom, prelegentom, wystawcom i przede wszystkim uczestnikom. To dla Was z entuzjazmem od 22 edycji organizujemy to wydarzenie, ciesząc się, że tworzycie niesamowitą społeczność, dzięki której atmosfera na DPS Forum jest niepowtarzalna. Do zobaczenia za rok!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami