pixel Wyobraźnia i kreatywność w szkole podstawowej – zajęcia z projektowania oraz druku 3D - DPS Software

18 / 03 / 2020

DPS Software

Wyobraźnia i kreatywność w szkole podstawowej – zajęcia z projektowania oraz druku 3D

Przyszli inżynierowie naukę modelowania 3D CAD rozpoczynają zwykle w szkole średniej, lub dopiero na studiach. Jednak eksperci twierdzą, że to zdecydowanie zbyt późno. Producent najpopularniejszego oprogramowania do projektowania 3D zaleca naukę modelowania już w wieku 5 lat. DPS Software, jako lider w obszarze edukacji SOLIDWORKS, przeprowadził lekcje pilotażowe z podstaw projektowania oraz druku 3D dla najmłodszych uczniów jednej z mazowieckich szkół podstawowych.

10 marca, w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Rębkowie w województwie mazowieckim odbyły się zajęcia z podstaw projektowania i druku 3D dla dzieci z zerówki oraz klas pierwszej i drugiej. Program został przygotowany przez Dział Edukacji DPS Software i obejmował podstawy projektowania oraz druku 3D. Zajęcia odbywały się w 4 kameralnych grupach, a udział w nich wzięło łącznie 38 uczniów. Podczas lekcji każdy z uczniów miał zapewniony komputer, dostęp do oprogramowania SOLIDWORKS Apps for Kids oraz zestaw materiałów. Aplikacja edukacyjna Apps for Kids służy do nauki modelowania, a także rozwija kreatywność i wyobraźnię. Skierowana jest do najmłodszych inżynierów, a producent zachęca do korzystania z niej nawet dzieci w wieku 5 lat.

W ostatnich latach nowoczesne technologie rozwijają się w zawrotnym tempie, a dzieci są w coraz młodszym wieku gotowe do przyswajania wiedzy w tym zakresie. Pierwsze klasy szkoły podstawowej to idealny moment do rozpoczęcia nauki z podstaw projektowania przestrzennego. Praktyczne zajęcia, podczas których dzieci mogą przygotować model, a następnie wydrukować go w drukarce 3D to ogromna wartość edukacyjna, ale również świetna zabawa dla najmłodszych – mówi Maciej Bułatowicz z Działu Edukacji DPS Software.

 

W przygotowaniu zajęć z zakresu druku 3D DPS Software wsparła firma Sygnis New Technologies, jedna z wiodących w obszarze technologii addytywnych, która dostarczyła profesjonalną drukarkę. Dzieci otrzymały także pamiątkowe certyfikaty oraz breloki wydrukowane na drukarce 3D.

Z nauką nowych technologii jest jak z nauką języków – im wcześniej dzieci będą miały styczność z rozwiązaniami inżynierskimi, tym większe mają szanse na odniesienie sukcesu w przyszłości. Najmłodsi mają niezwykle chłonne i kreatywne umysły, a uruchomienie i ćwiczenie wyobraźni przestrzennej jest bardzo przydatne w wielu obszarach edukacji szkolonej, takich jak matematyka, technika, biologia czy geografia – podsumowuje Adrian Czapla, Specjalista d/s Edukacji w DPS Software.

Edukacja to bardzo ważna część działalności DPS Software. Firma od ponad 23 lat dba o to, aby przyszli inżynierowie i projektanci mieli dostęp do nowoczesnych narzędzi CAD/CAM oraz profesjonalnych szkoleń i międzynarodowej certyfikacji. Wszystko po to, aby podnosili swoje kompetencje i byli konkurencyjni na rynku pracy. Oprogramowanie do projektowania 3D dostarczamy m.in. uczelniom, szkołom średnim, ośrodkom badawczym oraz startupom. W 2018 roku w licencje oprogramowania SOLIDWORKS wyposażyliśmy pierwszą szkołę podstawową w Polsce, a w 2019 roku kolejne. Wspieramy dzieci i młodzież na każdym etapie edukacji, bo to oni już niebawem będą kreować przyszłość.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami