pixel Clearstream Environmental Inc. – projektujemy i badamy zbiorniki, wymienniki, pompy oraz całe systemy uzdatniania wody - DPS Software

12 / 06 / 2017

DPS Software

Clearstream Environmental Inc. – projektujemy i badamy zbiorniki, wymienniki, pompy oraz całe systemy uzdatniania wody

Firma Clearstream Environmental Inc., weszła na rynek uzdatniania wody w 2002 roku przyjmując zasadę innowacyjności, przekuwanie pomysłów i koncepcji w nowe ulepszone produkty, zdecydowała się na korzystanie z technologii projektowania 3D CAD oraz narzędzi symulacyjnych CAE. “Podczas gdy wiele firm uzdatniania wody używa narzędzi 2D, podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu technologii 3D w projektowaniu i symulacji od samego początku”, wyjaśnia dyrektor ds. rozwiązań inżynieryjnych Dustin Birch. “Poprzez szczegółowe informacje dotyczące projektowania i analizy inżynierskiej jesteśmy w stanie konsekwentnie tworzyć innowacyjne, bardziej wydajne urządzenia, szybciej niż nasi konkurenci.”

Projektowanie w SOLIDWORKS oraz analizy w SIMULATION

Koncern Clearstream zainwestował w produkty do projektowania SOLIDWORKS Proffessional, moduł do projektowania oraz symulacji SOLIDWORKS Premium oraz dodatek Flow Simulation z narzędziami do analizy przepływu. Clearstream docenił przyjazny interfejs oprogramowania i możliwości zintegrowanych narzędzi do projektowania oraz symulacji.

Narzędzia CAD CAE pozwoliły firmie Clearstream nie tylko osiągnąć cele i rozwinąć swoją działalność, ale także udoskonalić dotychczasowe standardowe rozwiązania. Korzystając z oprogramowania do symulacji przepływu inżynier Travis Kenworthy pokazał, jak historyczne rozwiązania technologiczne w urządzeniach sedymentacji wody były nieefektywne.

“Standardowy projekt opiera się na wadliwych równaniach”, zauważa Kenworthy. “Korzystając z oprogramowania do symulacji przepływu Flow SOLIDWORKS byliśmy w stanie zakwestionować niektóre podstawowe zasady dotyczące projektowania systemów sedymentacji i znacznie zwiększyć wydajność oraz poprawić efektywność separacji woda/osad o 25%.

Zamiast zakładać, że powszechna, akceptowana praktyka reprezentuje najlepsze podejście, byliśmy w stanie przeprowadzić szczegółową symulację, aby pokazać, jak ten proces naprawdę działa. Możliwości symulacyjne zapewniają ogromne korzyści, zapewniają lepsze zrozumienie fizyki i dają nam prawdziwą przewagę konkurencyjną” dodaje Kenworthy.

Automatyzacja czynności i wykorzystanie konfiguracji

Oprogramowanie SOLIDWORKS pomogło firmie Clearstream szybciej realizować nowe projekty jak i rozwijać dotychczasowe rozwiązania. Użycie narzędzi konfiguracji pozwoliło skrócić czas od przyjęcia wniosku projektowego do produkcji  z 1,5 dnia do kilku godzin. Clearstream dostarcza zatem swoje produkty średnio o 4-8 tygodni szybciej od konkurencji. Zapewnia im to pełna automatyzacja rozwiązań jakie proponuje SOLIDWORKS.

Wizualizacja zwiększa prawdopodobieństwo sprzedaży

Od momentu powstania, firma Clearstream nieustannie odnotowuje wzrost przychodów i jest ważnym graczem w przemyśle instalacji wodnych. “Nasz sukces wynika z ciężkiej pracy projektantów i inżynierów Clearstream – mówi Travis Kenworthy i jednoczneśnie dodaje, że program SOLIDWORKS, jego możliwości symulacyjne i wizualizacja 3D ma znaczący udział w wynikach firmy”.

“Zdolność do tworzenia atrakcyjnych fotorealistycznych obrazów i animacji 3D naszych systemów daje nam prawdziwą przewagę,” mówi Birch. “Używamy wizualizacji projektów w naszej dokumentacji, materiałach marketingowych i instrukcjach technicznych, ale przede wszystkim w prezentacjach handlowych. Gdy potencjalny klient widzi nasze wizualizacje wykonane w SOLIDWORKS, szansa sprzedaży produktów wynosi gdzieś pomiędzy 90 a 100%”.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami