pixel Ekologiczny i wygodny sposób na poruszanie się po mieście. Jakie skutery elektryczne zobaczysz podczas DPS Forum 2017? - DPS Software

Ekologiczny i wygodny sposób na poruszanie się po mieście. Jakie skutery elektryczne zobaczysz podczas DPS Forum 2017?

O tym, dlaczego w mieście warto przesiąść się na elektryczny jednoślad mówi Adam Walczak, Product Engineer z Govecs, firmy produkującej elektryczne skutery. Pojazdy będzie można zobaczyć w strefie wystawców podczas DPS Forum 2017. Uczestnicy posłuchają też o nich podczas jednego z paneli.

Skutery Govecs można spotkać na ulicach Hiszpanii, Francji czy Włoch. Czy poruszanie się skuterami elektrycznymi staje się też bardziej popularne w Polsce?

Oczywiście, od kilku lat zauważamy bardzo duży wzrost popularności wśród elektrycznych pojazdów jedno- i dwuśladowych. Zwłaszcza nasze skutery z serii GO!T – zaprojektowane specjalnie pod rynek usług dostawczych – cieszą się dużą popularnością z uwagi na niski koszt eksploatacji oraz niezawodność. Ponadto, wchodząc na rynek z naszym nowym produktem dla klienta indywidualnego – skuterem Schwalbe – jesteśmy przekonani, że wzbudzimy niemałe zainteresowanie na rynku konsumenckim mobilnością elektryczną, a w szczególności jej bardzo dobrymi osiągami (skutery napędzane technologią BOSCH) oraz unikalnym wyglądem.

 Stawiacie na transport ekologiczny. Dlaczego warto poruszać się tego typu pojazdami po mieście?

To jasne: na jednośladach poruszanie się w strefach miejskich jest wygodniejsze, szybsze i sprawniejsze. Znikają problemy korków oraz ciągłego poszukiwania miejsca parkingowego. Skutery to idealne rozwiązanie dla indywidualnego transportu w ścisłych centrach miast. Ponadto wykorzystując napęd elektryczny znacząco obniżamy zanieczyszczenie powietrza. Afera diesel gate, poziom zanieczyszczenia atmosfery w dużych miastach oraz z roku na rok drastyczniejsze normy dla pojazdów spalinowych pokazują, że potrzebujemy innych rozwiązań – zdrowych i ekologicznych – dla transportu miejskiego. A skutery elektryczne mają bardzo pozytywny wypływ na środowisko. Jeśli spojrzymy na takie miasta jak Londyn czy Paryż, to możemy sobie wyobrazić, że jest tylko kwestią czasu aż rządy państw zaczną ograniczać sprzedaż pojazdów spalinowych.

 Jak w swojej pracy wykorzystujecie oprogramowanie SOLIDWORKS?

W programie SOLIDWORKS przede wszystkim projektowane są wszystkie nasze wyroby oraz narzędzia przeznaczone do produkcji. Od fazy prototypu do produktu finalnego tworzymy kompletną dokumentację 2D oraz 3Dprzygotowujemy wizualizacje w celach marketingowych oraz wykorzystujemy moduł obliczeniowy do przeprowadzania symulacji CAE. Ponadto SOLIDWORKS umożliwia nam wykorzystywanie PDM do zarządzania plikami CAD oraz obiegiem dokumentacji.

 Pojawicie się na DPS Forum 2017. Czy uczestnicy konferencji będą mogli wypróbować wasze skutery? Jakich modeli możemy się spodziewać?

Tak. Będzie możliwość przejechania się na naszych skuterach. Planujemy wziąć ze sobą dwa nasze produkty, wspomniany wyżej skuter Schwalbe oraz nasz flagowy skuter GO!S.

Konferencja CAD 3D SOLIDWORKS 2017 - DPS Forum 2016

DPS Forum 2017 odbędzie się w środę, 18 października na stadionie PGE Narodowy. Więcej informacji o wydarzeniu, program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem www.dpsforum.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami