pixel Innowacje dzięki SOLIDWORKS – oprogramowanie dla przemysłu

22 / 06 / 2016

DPS Software

Innowacje dzięki SOLIDWORKS – oprogramowanie dla przemysłu

Nowe pomysły zwiększają konkurencyjność, ale tylko wtedy, gdy możliwa jest ich szybka realizacja. Oprogramowanie SOLIDWORKS 3D CAD upraszcza skomplikowane modelowanie — od części obrabianych po zaawansowane kształty, bardziej skomplikowane powierzchnie, a nawet duże złożenia. Pozwala to projektować szybciej i pracować w bardziej wydajny sposób. SOLIDWORKS to idealne oprogramowanie dla przemysłu. Zacznij je wykorzystywać.

Oprogramowanie dla przemysłu – innowacje FESTO dzięki SOLIDWORKS

Tworzenie wirtualnych prototypów na etapie projektowania pomaga uniknąć nadmiernego skomplikowania projektów (wraz z dodatkowymi nakładami czasu i kosztów) lub ich niedopracowania (powodującego konieczność ponownego projektowania lub potencjalne problemy z bezpieczeństwem bądź odpowiedzialnością). Pozwala to wcześniej zidentyfkować potencjalne problemy — nie dopiero w końcowej fazie projektowania, kiedy konieczność wprowadzania poprawek ma negatywny wpływ na koszty i czas wdrożenia projektu. Możliwe jest nawet porównywanie różnych wersji projektów w celu podejmowania trafniejszych decyzji i tworzenia doskonalszych produktów.

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS PDM można szybko wyszukiwać pliki z podobnymi projektami oraz wykorzystywać standardowe części i złożenia, aby zaoszczędzić czas. Następnie można badać i testować różne rozwiązania dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS Simulation, które jest zintegrowane ze środowiskiem projektowym. Zapewnia to komfort testowania nowych pomysłów, ponieważ pozwala ograniczyć ryzyko w ramach zintegrowanego rozwiązania.

Wdrożenie u klienta – Martin Aircraft, Case Study

Firma Martin Aircraft stworzyła pierwszy na świecie praktyczny plecak odrzutowy, który oferuje w cenie porównywalnej do wysokiej klasy motocykla lub samochodu. Firma zdecydowała się na zastosowanie rozwiązania SOLIDWORKS, aby ukończyć prace projektowe, ponieważ zapewniało ono niezbędne możliwości projektowania, symulacji i wizualizacji, a także było przyjaznym narzędziem dla nowo zatrudnionych inżynierów i głównych partnerów.

W przypadku profilowanych obudów i łopatek wirników wykonanych z materiałów kompozytowych coraz większe znaczenie zaczęły odgrywać kwestie związane z projektowaniem powierzchni i form wtryskowych.

“Rozwiązania SOLIDWORKS zapewniły nam narzędzia do operacji na powierzchniach, symulacji oraz symulacji przypływu, których potrzebowaliśmy, aby szybko zoptymalizować najważniejsze podzespoły” — mówi założyciel firmy Glenn Martin.

Po wdrożeniu rozwiązań SOLIDWORKS firma Martin Aircraft skróciła czas projektowania form wtryskowych z trzech tygodni do jednego dnia, wyeliminowała potrzebę przygotowywania prototypowych form i przyspieszyła cały proces projektowania plecaka odrzutowego, który został uznany przez magazyn TIME za jeden z 50 najlepszych wynalazków 2010 roku.

„Nie ma wątpliwości, ze rozwiązania SOLIDWORKS pomogły nam przyspieszyć rozwój produktu, a tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze” — dodaje Glenn Martin. „Wspaniale jest móc korzystać z tak nowoczesnych narzędzi, jak SOLIDWORKS, które zapewniają małej firmie takie możliwości, jakie ma międzynarodowa korporacja”.

Ostatnio firma Martin Aircraft ogłosiła, że odrzutowe plecaki zaczną wykorzystywać służby ratownicze w Dubaju, aby jak najszybciej nieść pomoc poszkodowany. To tam aktualnie znajduje się najwyższy budynek świata Burj Khalifa (828m). Jetpacki potrafią wznieść się na wysokość 1500m więc są idealne dla straży pożarnej w przypadku pożaru budynków wysokościowych. Więcej możecie przeczytać tutaj.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami