pixel Legalny SOLIDWORKS – co powinieneś wiedzieć? - DPS Software

24 / 01 / 2017

DPS Software

Legalny SOLIDWORKS – co powinieneś wiedzieć?

W Unii Europejskiej skala nielicencjonowanego oprogramowania wynosi 29%. W przeciągu ostatnich sześciu lat liczba oprogramowania wykorzystywanego w Polsce bez licencji spada, jednak wciąż jest na bardzo wysokim poziomie – według badania BSA Global Software Survey, aż 48% oprogramowania używa się w kraju bez licencji.

Legalny SOLIDWORKS a nielicencjonowane oprogramowanie

Prawne i finansowe skutki kopiowania i używania programów komputerowych bez licencji mogą być bardzo poważne. Według BSA, organizacji zrzeszającej czołowych producentów oprogramowania i zajmującej się ochroną ich praw autorskich, łączna wysokość odszkodowań, które firmy i osoby prywatne zobowiązały się zapłacić na mocy ugód i wyroków sądowych, wyniosła 8,7 mln zł (dane z lat 2012-15). Zamiast więc ryzykować warto dokładnie sprawdzić, czy posiadamy legalne oprogramowanie.

Korzystanie z legalnej wersji SOLIDWORKS gwarantuje, że uniknie się niepotrzebnych kłopotów. Dodatkowo użytkownik legalnej wersja oprogramowania dostarczonej przez DPS Software ma pewność, że korzysta z najnowszej wersji programu, ma też dostęp do wsparcia technicznego.

Legalizacja SOLIDWORKS – co trzeba wiedzieć

Według BSA większość konsekwencji prawnych, które wynikają z tytułu wykorzystywania pirackiego oprogramowania w przedsiębiorstwach, związana jest z niedostateczną wiedzą o  instalowanym oprogramowaniu. Nieświadomość nie zwalnia jednak przedsiębiorców z odpowiedzialności za właściwe zarządzanie sprzętem komputerowym i zainstalowanym oprogramowaniem. W 2016 roku do BSA trafiło 909 zgłoszeń dotyczących przypadków korzystania z nielegalnego oprogramowania w Polsce. Porównując tę liczbę z poprzednim rokiem, liczba zgłoszeń wzrosła prawie dwukrotnie.

Jeśli nie jesteś pewien, czy posiadasz legalny SOLIDWORKS, skontaktuj się z dystrybutorem celem weryfikacji posiadanego klucza licencji wprowadzanego podczas instalacji. Możesz również zalogować się do Serwisu Użytkownika za pomocą danych wprowadzonych podczas rejestracji i aktywacji produktu i zweryfikować status posiadanego oprogramowania.

Możesz także zapoznać się z umową licencyjną (SOLIDWORKS EULA) oraz umową na świadczenia usługi subskrypcji Dassault Systèmes SolidWorks Corporation.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami