pixel Lepsza współpraca z partnerami i klientami – wybór padł na system SOLIDWORKS - DPS Software

26 / 09 / 2016

DPS Software

Lepsza współpraca z partnerami i klientami – wybór padł na system SOLIDWORKS

System SOLIDWORKS umożliwił firmie Nuvera Fuel Cells efektywną współpracę, komunikację i interakcję z dostawcami, partnerami oraz klientami. Ponieważ wielu dostawców firmy korzysta z oprogramowania SOLIDWORKS, inżynierowie mogą pracować z macierzystymi plikami SOLIDWORKS w skuteczniejszy i efektywny kosztowo sposób. „Niektóre prace produkcyjne zlecamy innym firmom, a większość warsztatów i producentów używa oprogramowania SOLIDWORKS, co zmniejsza nasze koszty i przyspiesza realizację.

Firma Nuvera Fuel Cells używa produktów SOLIDWORKS do tworzenia nowoczesnych generatorów wodoru, takich jak prezentowany tutaj generator PowerTap™.

Wyzwanie:

Szybkie i niedrogie tworzenie najnowocześniejszych ogniw paliwowych oraz systemów generowania wodoru do zastosowań komercyjnych.

Rozwiązanie:

Wdrożenie rozwiązań SOLIDWORKS przeznaczonych do opracowywania produktów.

Korzyści:

 • Skrócenie cyklów projektowania o 25 %
 • Obniżenie kosztów opracowywania produktu o 33 %
 • Obniżenie o 20 % kosztów związanych  z odpadami i przeróbkami
 • Zwiększenie udziału w rynku ogniw paliwowych do wózków widłowych

Ogniwa paliwowe i systemy generowania wodoru projektowane w SOLIDWORKS

Wodór to jeden z najczęściej występujących we wszech- świecie pierwiastków, a firma Nuvera Fuel Cells, Inc. pracuje nad tym, aby stał się czystym, bezpiecznym i wydajnym źródłem energii. Firma jest światowym liderem w dziedzinie ogniw paliwowych i systemów przetwarzania wodoru. Zajmuje się badaniami i tworzeniem produktów na rynek komercyjny, które pozwolą wykorzystać niesamowity potencjał tego gazu.

Prace nad tworzeniem ogniw paliwowych do użytku w samochodach i innych środkach transportu są głównym celem firmy, ale Nuvera jest także pionierem w dziedzinie systemów generowania wodoru i ogniw paliwowych do maszyn przemysłowych, co również przyczynia się do opracowywania innowacyjnych, całkowicie nieszkodliwych dla środowiska i wydajnych pojazdów napędzanych wodorem. Jak wspomina Anthony Macaluso, kierownik ds. projektowania produktu, firma Nuvera potrzebowała najbardziej wydajnych narzędzi do projektowania 3D i symulacji w celu przyspieszenia rozwoju systemów zasilających i napędzających wózki widłowe w magazynach oraz centrach dystrybucji.

„Nuvera jest w awangardzie innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Musimy wprowadzać na rynek produkty i zdobywać klientów, jednocześnie prowadząc badania nad nowymi technologiami, ponieważ obecność na rynku zapewni nam w dłuższej perspektywie ogromną przewagę” — podkreśla Anthony Macaluso.

„Potrzebowaliśmy platformy, która pomogłaby nam w projektowaniu, weryfikowaniu oraz wytwarzaniu innowacyjnych produktów w szybki i opłacalny sposób, tym samym usprawniając nasz proces badań nad nowymi produktami”.

Wybór padł na system SOLIDWORKS

Firma wybrała system do projektowania 3D SOLIDWORKS®, nabywając 15 licencji oprogramowania SOLIDWORKS Professional, licencję dwustanowiskową oprogramowania SOLIDWORKS Premium oraz system SOLIDWORKS Flow Simulation. Firma Nuvera wybrała system SOLIDWORKS, ponieważ jest ono łatwe w obsłudze i atrakcyjne cenowo, a przy tym udostępnia funkcje projektowania i symulacji, które są jej niezbędne do projektowania produktów.

„Rozwiązania SOLIDWORKS zapewniają nam narzędzia pozwalające tworzyć ogniwa paliwowe tak, aby stały się atrakcyjnym i opłacalnym źródłem energii — w tym możliwość projektowania dużych złożeń, form oraz konstrukcji z blach stalowych i symulacji przepływów płynów” — mówi Anthony Macaluso.

Wielu z naszych pracowników już w momencie zatrudnienia wiedziało, jak korzystać z oprogramowania SOLIDWORKS. Unikatowe połączenie łatwego w obsłudze interfejsu i dużych możliwości oprogramowania SOLIDWORKS uczyniło z tej platformy najbardziej produktywne rozwiązanie dla naszej działalności”.

Krótsze cykle projektowania i niższe koszty

Po wdrożeniu systemu SOLIDWORKS firma Nuvera Fuel Cells z powodzeniem wprowadziła na rynek system hybrydowych ogniw paliwowych PowerEdge™, który zastępuje standardowe akumulatory ołowiowe w wózkach widłowych, a także generator wodoru PowerTap™, który wytwarza w miejscu instalacji wodór z wody i naturalnego gazu. Dodatkową korzyścią była oszczędność czasu i kosztów. Anthony Macaluso dodaje, że firma Nuvera zmniejszyła koszty projektowania o 25 procent, koszty opracowywania o 33 procent, a koszty związane z odpadami i przeróbkami o 20 procent.

„Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS oszczędzamy czas i ograniczamy koszty na praktycznie każdym etapie opracowywania produktu, od projektowania podzespołów po montaż systemu” — zauważa Anthony Macaluso. „Dziś nie wyobrażamy już sobie prowadzenia prac projektowych i inżynieryjnych bez oprogramowania SOLIDWORKS”.

Tworzenie innowacyjnych projektów za pomocą symulacji

Do rozwiązań SOLIDWORKS przyspieszających proces tworzenia ogniw paliwowych i systemów generowania wodoru w firmie Nuvera należy oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation, które umożliwia symulację i optymalizację wydajności systemu. Za pomocą tego oprogramowania projektanci przeprowadzają wstępne analizy przepływu wody i gazu.

„Proces zamiany wody w gaz to główny element naszej technologii” — wyjaśnia Anthony Macaluso. „Dokładamy wszelkich starań, aby ten proces był możliwie najefektywniejszy — zarówno w ogniwach paliwowych, jak i w naszym generatorze wodoru. Za pomocą oprogramowania SOLIDWORKS Simulation nasi projektanci mogą symulować procesy fizyczne na etapach projektowania komponentów i systemów, dzięki czemu do etapu weryfikacji trafiają lepiej dopracowane produkty.

Lepsza współpraca z Partnerami i Klientami

„Podczas współpracy z klientem lub integratorem, który produkuje duże złożenia, gdy nie chcemy wysyłać całego modelu, używamy plików SOLIDWORKS eDrawings®” — podkreśla Anthony Macaluso. „Używamy narzędzi do tworzenia fotorealistycznych renderowań, które możemy zaprezentować klientom i które są skutecznym narzędziem sprzedażowym podczas rozmów z potencjalnymi nabywcami”.

Wybór oprogramowania SOLIDWORKS umożliwił firmie Nuvera Fuel Cells efektywną współpracę, komunikację i interakcję z dostawcami, partnerami oraz klientami. Ponieważ wielu dostawców firmy korzysta z oprogramowania SOLIDWORKS, inżynierowie mogą pracować z macierzystymi plikami SOLIDWORKS w skuteczniejszy i efektywny kosztowo sposób.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami