
Jak 3DEXPERIENCE wspiera współpracę w zespołach projektowych?
14 / 03 / 2025
– Zaczęliśmy z małymi projektami na Elance, dzisiaj Upwork [międzynarodowa platforma internetowa z ofertami dla freelancer’ów]. Dzięki dobremu feedbackowi od kilku klientów, zaczęliśmy angażować się w większe projekty. Kilka firm znalazło nas też dzięki firmowej stronie internetowej. Mamy też stałych klientów, dla których pracujemy od kilku lat. Serbska gospodarka wciąż się rozwija, dlatego nie skupiamy się na szukaniu klientów w naszym kraju, jesteśmy zajęci realizowaniem projektów przez cały rok. – wyjaśnia Nebojša Satarić z Sattech.
Pomysł na założenie firmy Sattech Engineering powstał w 2005 roku, a od 2013 roku zespół, składający się z pięciu osób, pracuje na pełnych obrotach. – Wszyscy z nas pracowali wcześniej w innych firmach, stąd mamy doświadczenie w wielu obszarach, szczególnie w automatyce, robotyce czy projektowaniu części z tworzyw sztucznych. W ostatnich latach zaczęliśmy też pracować z drewnem, posiadamy dwie obrabiarki CNC – mówi Nebojša Satarić.
Projekt łodzi podwodnej w kształcie tuńczyka został wykonany dla start-up’u ze Szwecji. Jednoosobowa łódź ma 4,3 metry długości, może poruszać się z prędkością ponad 90 km/h i zanurzyć się na głębokość 50 metrów. Praca nad projektem trwała siedem miesięcy. Teraz zespół pracuje nad nową wersją łodzi podwodnej – ma być bezzałogowa i zasilana bateriami. – Wykorzystywanie naturalnych ruchów zwierząt czy ludzi w robotyce jest najlepszym rozwiązaniem. Pracujemy też nad projektem robotów dla jednego z naszych klientów, który poruszałby się jak pająk.
Sattech zdecydował się na korzystanie z oprogramowania SOLIDWORKS. – Zanim zaczęliśmy pracować z SOLIDWORKS, używaliśmy AutoCAD. Korzystanie z SOLIDWORKS daje nam duży komfort projektowania, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę z dużymi złożeniami (więcej niż 1,000 elementów). Tworzenie rysunków również jest łatwe. Wszystkie zmiany w projekcie są od razu widoczne. Oprogramowanie jest bardzo pomocne przy pracy z plastikowymi częściami, głównie dzięki analizie grubości, analizie pochyleń i analizie przepływów. Od dwóch lat używamy też SOLIDCAM, wcześniej pracowaliśmy z Master CAM. Plusem SOLIDCAM jest jego kompatybilność z SOLIDWORKS i to, że wszystkie zmiany są aktualizowane w programie. Zauważyliśmy też, że SOLIDCAM oferuje o wiele lepsze opcje i więcej możliwości, jeśli chodzi o kompleksową obróbkę powierzchni – wyjaśnia Satarić.
14 / 03 / 2025
14 / 03 / 2025
13 / 03 / 2025
Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.
Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
Skontaktuj się z nami