pixel Oprogramowanie dla branży meblarskiej pomaga przygotować projekt 3D, wycenę, dokumentację, wizualizację. Sprawdź. - DPS Software

05 / 04 / 2017

DPS Software

Oprogramowanie dla branży meblarskiej pomaga przygotować projekt 3D, wycenę, dokumentację, wizualizację. Sprawdź.

System CAD/CAM SWOOD usprawnia proces projektowania i wytwarzania mebli w przestrzeni trójwymiarowej rozszerzając możliwości programu SOLIDWORKS, dzięki czemu projektowanie mebli jest błyskawiczne.

CAD CAM SWOOD – oprogramowanie do projektowania i wytwarzania mebli

“SWOOD Design to narzędzie zintegrowane z SOLIDWORKS. Usprawnia procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji, rozszerzających standardowe możliwości SOLIDWORKS“

System CAD/CAM SWOOD usprawnia proces projektowania i wytwarzania mebli w przestrzeni trójwymiarowej rozszerzając możliwości programu SOLIDWORKS, dzięki czemu projektowanie mebli jest błyskawiczne. Oprogramowanie pomaga fachowcom z branży meblarskiej przygotować zarówno projekt, wycenę, dokumentację techniczną oraz wizualizację mebli i wnętrz.

SWOOD Design to łatwiejsze parametryczne projektowanie i produkcja w 3D

Oprogramowanie SWOOD sprawi, że projektowanie mebli w środowisku 3D stanie się wyjątkowo proste, a dokumentacja 2D czytelna i zawsze aktualna. Usprawnia ono procesy projektowania mebli w środowisku 3D, dzięki zastosowaniu dedykowanych funkcji.

SWOOD Design oferuje możliwość stworzenia mebli od podstaw, dodawania własnych bibliotek elementów oraz edycji bazy materiałów, grubości płyt, oklein czy laminatów. Poznaj korzyści z wykorzystania parametrycznego modelu CAD 3D:

 • jeden projekt
 • wiele wariantów
 • szybka realizacja zamówienia pod wymiar
 • indywidualne wykończenie poprzez wybór materiałów przez klienta
 • automatyczna aktualizacja dokumentacji w tym BOM
 • automatyczna aktualizacja marszruty technologicznej
 • indywidualny projekt klienta np. poprzez stronę www
 • zintegrowane projektowanie CAD i wytwarzanie CAM w jednym oknie programu
 • integracja danych 3D z systemami ERP

Projektowanie mebli w 3D – wprowadzenie

Wykorzystanie łączników w projekcie

PEŁNA INTEGRACJA Z SOLIDWORKS

Komplementarne zastosowanie SWOOD Design z funkcjonalnością i możliwościami SOLIDWORKS, stwarza niespotykany dotychczas zestaw narzędzi do projektowania mebli w 3D.

DOSTOSOWANE RAPORTY

Wygenerowane raporty oraz szczegółowe zestawienia BOM z listą okuć, wymiarami, formatek i obrzeżami dostarczają istotnych informacji niezbędnych do wykonania wycen, montażu, instrukcji, eksportu do programów optymalizujących cięcie oraz programów CAM. Raporty mogą być modyfikowane zgodnie z wymaganiami klienta.

BIBLIOTEKA KOMPONENTÓW

Rozbudowana biblioteka różnych producentów pozwala na szybkie ,,wypełnienie” korpusu elementów typu półki, szuflady, zawiasy, które zawierają informacje o odpowiedniej pozycji i wielkości
obróbek montażowych. Każde z okuć posiada informacje o cenie, numerze katalogowym, producencie itp. co w połączeniu z raportem pozwala na uzyskanie informacji o elementach do zamówienia.

INTUICYJNY INTERFEJS

Dedykowane narzędzia do tworzenia formatek, edycji korpusów, profili oraz obrzeży opatrzone zostały przyjaznym interfejsem. Szereg funkcji ułatwiających pracę użytkownika, redukujących czas potrzebny na szkicowanie oraz powtarzalne czynności, sprawia, że praca sprowadza się jedynie do definiowania miejsca wstawienia i parametrów.

DEFINICJA WŁAŚCIWOŚCI MATERIAŁOWYCH

Wygląd ma znaczenie. Możliwość definicji materiałów, wzorów laminatów, tekstur, obrzeży oraz określania kierunku usłojenia i grubości formatek.

BIBLIOTEKA ZŁĄCZ

SWOOD pozwala na tworzenie własnych zestawów łączników dla elementów płytowych lub z drewna litego, za pomocą połączeń kształtowych (czopy, gniazda) i  wstawienie ich do projektu. Możliwe jest również wykorzystanie gotowych łączników firm takich jak: BLUM, Hettich, Hafele , GTV i inne.

okucia-blum-gtv-hafele-hettich
swood-cam

“Oprogramowanie SWOOD CAM wspomaga przejście z fazy projektowania do etapu produkcji. Efektem końcowym pracy w SWOOD CAM jest wygenerowany program NC oraz dokumentacja około produkcyjna“

TECHNOLOGIE OBROBKI

Obróbka wrzecionami, agregatami wiercącymi, agregatami poziomymi, kątowymi, kontrola nad  odciągiem wiórów i  pozycją osłony wrzeciona. Dopasowanie prędkości posuwu w zależności od  kierunku usłojenia, mocowanie na stole rastrowym lub belkach z przyssawkami, projekcja laserowa oraz moduł nestingu.

DEDYKOWANE STRATEGIE OBRÓBKI

Usprawnienie i przyspieszenie prac technologicznych możliwe jest dzięki dostosowywanym strategiom obróbki tj. rowkowania, cięcia, obróbki czopów, obróbki kieszeni, konturu, automatycznym wierceniom i wielu innym.

PROGRAMOWANIE OBRABIAREK CNC

Dzięki postprocesorom możliwe jest wysterowanie maszyn producentów takich jak HOMAG, SCM, BIESSE, IMA, MASTERWOOD, FELDER i wiele innych.

SYMULACJA PROCESU OBRÓBKI ELEMENTU

Weryfikacja poprawności obróbki z uwzględnieniem stoku maszyny, pozycjonowania przedmiotu oraz przyssawek na stole możliwa jest dzięki wizualizacji dostępnej bezpośrednio w oknie SOLIDWORKS.

ASOCJATYWNOŚĆ

Pełna asocjatywność pomiędzy modelem SOLIDWORKS i stworzonymi obróbkami. Dodatkowe reguły obróbki mogą być definiowane poprzez konfigurację, właściwości dostosowane oraz status operacji. Automatyczna optymalizacja wiercenia za pomocą agregatu. Każda zmiana modelu automatycznie aktualizuję obróbkę.

TECHNOLOGIA DRAG & DROP

To możliwość dodawania operacji obróbki i narzędzi bezpośrednio z biblioteki poprzez proste i szybkie przeciąganie w okno graficzne.

Samet - akcesoria meblowe- SOLIDWORKS Case Study - DPS Software
Szybsze wprowadzanie na rynek akcesoriów do mebli dzięki rozwiązaniom SOLIDWORKS – Samet

ercol furniture - alphacam case study

Ercol Furniture – 90% komponentów wykonuje na maszynach CNC sterowanych przez Alphacam

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami