pixel Oprogramowanie do projektowania mebli – Case Study

06 / 05 / 2016

DPS Software

Oprogramowanie do projektowania mebli – Case Study

Wyzwaniem dla firmy Viecelli Móveis było przyspieszenie projektowania personalizowanych mebli i półek sklepowych, restauracyjnych itp. przy jednoczesnym zwiększaniu jakości i redukcji kosztów projektowania. Rozwiązaniem okazało się oprogramowanie do projektowania mebli 3D CAD.

Viecelli Móveis – przykład firmy zza oceanu

Kiedy brazylijskie firmy potrzebują personalizowanych mebli czy półek do swoich sklepów lub salonów, zwracają się do Viecelli Móveis Ltd. Jako topowy wytwórca mebli wykonywanych na zamówienie – znajdujących zastosowanie w sklepach detalicznych i specjalistycznych, restauracjach, centrach handlowych czy biurach – firma dostarcza własne usługi architektoniczne, projektowe i wytwórcze oraz ściśle współpracuje z architektami i firmami architektonicznymi.

Do 2011 roku Viecelli Móveis do projektowania i wytwarzania swoich produktów używał popularnego wówczas oprogramowania 2D CAD. Kiedy biznes się rozrósł, zaszła potrzeba wizualizacji innowacyjnych pomysłów w 3D. Rosnące zapotrzebowanie na szybsze terminy dostaw skłoniło właściciela Andersona Viecelli’ego do oceny rozwiązań 3D dot. rozwoju produktu.

„Naszym największym wyzwaniem było znaczne przyspieszenie cykli projektowania produktu,” wyjaśnia Viecelli. „Chcieliśmy zintegrować dane projektowe 3D z naszymi procesami biznesowymi, kładąc fundamenty pod ostateczne skorzystanie z podejścia MBD (praca bez rysunków płaskich) do wytwarzania. Tworzone przez nas meble muszą spełniać specyficzne wymagania, wiąże się to z dużą ilością nowych danych przy każdym projekcie, dlatego też kolejnym celem była integracja z systemem ERP.”

„Ponieważ wcześniej używaliśmy narzędzi AutoCAD 2D, w pierwszej kolejności wypróbowaliśmy oprogramowanie Autodesk Inventor® zanim zdecydowaliśmy się zastosować oprogramowanie do projektowania mebli SOLIDWORKS®,” zauważa manager IT Alex Santos. „Uważamy, że SOLIDWORKS jest łatwiejszy w użyciuszybszy i generalnie lepszy.”

„SOLIDWORKS znacznie łatwiej dał się zintegrować z naszym systemem ERP,” dodaje Alex Klein, właściciel i inżynier oprogramowania firmy IndexOnLine Systems. „Otwarte API  SOLIDWORKS umożliwiło nam bardziej efektywnie wyodrębnić istotne informacje z projektu SOLIDWORKS przeznaczone do zastosowania w naszym systemie ERP.”

Oprogramowanie do projektowania mebli | SOLIDWORKS

Viecelli Móveis wdrożył oprogramowanie SOLIDWORKS Professional, ponieważ jest łatwe w użyciu, zapewnia elastyczność niezbędną do integracji z firmowym systemem ERP oraz zapewnia profesjonalne narzędzia do wizualizacji i komunikacji. „SOLIDWORKS jest lepiej przystosowany do pomocy przy osiąganiu naszych celów, jakimi są wydajnośćjakość i produkcja,” mówi Viecelli.

Osiągnięte rezultaty:

 • Przyspieszenie czasu wprowadzenia produktu na rynek o 50%
 • Zredukowanie cykli projektowania o 30%
 • Zmniejszenie ilości odpadów i poprawek o 50%
 • Zmniejszenie kosztów projektowania o 20%

Od czasu wdrożenia SOLIDWORKSa, Viecelli Móveis zrealizował znaczący wzrost produktywności, redukując czas wprowadzania produktów na rynek o 50 procent, cykli projektowych o 30 procent, odpady i poprawki o 50 procent, a koszty prac rozwojowych o 20 procent – przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby błędów i zwiększeniu jakości. Używając SOLIDWORKSa, Viecelli Móveis może dostarczyć meble i półki dla całego sklepu w zaledwie 10 do 15 dni.

„Dzięki automatyzacji jaką udało nam się osiągnąć integrując SOLIDWORKSa z naszym systemem ERP, nasi projektanci skupiają się teraz wyłącznie na projekcie, tworzeniu wizualizacji złożeń bez konieczności produkowania części” wyjaśnia Klein. „Nasz system ERP wyodrębnia wymaganą listę materiałów, geometrię oraz informacje o wymiarach potrzebne do wykonania produktu z pliku SOLIDWORKS eDrawings, eliminując czas i wysiłek wkładany w stworzenie dokumentacji 2D pracując w metodologii MBD zwiększając dokładność i jakość.”

eDrawings zastępuje papier

Poprzez używanie plików eDrawings w celu ułatwienia integracji danych projektowych z firmowym systemem ERP, pracownicy firmy mogą wykorzystywać mobilną technologię na tabletach dla wygodniejszego dostępu do informacji związanych z projektem, zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Dzięki temu ograniczono do wymaganego minimum druk dokumentacji 2D.

„Sukcesywnie odchodzimy od używania papieru, a używanie eDrawings z naszym systemem ERP pozwala nam na osiągnięcie tego celu,” mówi Viecelli. Nasza produkcja nie korzysta już z papierowych rysunków. Zamiast tego, używają urządzeń mobilnych, by mieć dostęp do dokumentacji wirtualnej, informacji o częściach i instrukcji montażu potrzebnych do złożenia mebla. To nie tylko przyspiesza proces, ale także zwiększa kontrole poszczególnych kroków produkcji, pozwalając nam na poprawienie jakości i zwiększenie przepustowości.”

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami