pixel Poznaj firmy i organizacje projektujące w SOLIDWORKS – 6 historii - DPS Software

24 / 08 / 2016

DPS Software

Poznaj firmy i organizacje projektujące w SOLIDWORKS – 6 historii

GRIT – wytrzymałe i niedrogie wózki inwalidzkie

Grupa absolwentów Instytutu Technologicznego w Massachusetts założyła start-up o nazwie GRIT i zaprojektowała w SOLIDWORKS specjalne wózki inwalidzkie. Wózki GRIT-a różnią się od tradycyjnych przede wszystkim tym, że wymagają niewielkiego użycia siły, by wprawić je w ruch. Są też lekkie, wytrzymałe, łatwe do naprawienia i można się nimi poruszać nawet po wyboistych drogach.

Do tego są o wiele tańsze od wózków dostępnych na rynku – co jest szczególnie ważne, bo w założeniu projektantów mają one trafiać do niepełnosprawnych, często ubogich osób z krajów rozwijających się. Dzięki wózkom inwalidzkim osoby te stają się bardziej samodzielne, mogą wrócić do szkoły czy na rynek pracy.

Design That Matters – fototerapia dla niemowlaków z żółtaczką

Nieleczona żółtaczka u niemowlaków może spowodować poważne komplikacje zdrowotne w późniejszym życiu lub nawet śmierć. W krajach rozwijających się tysiące noworodków z żółtaczką wciąż nie otrzymuje odpowiedniej terapii, bo szpitale nie mają dostępu do bardzo drogiego, profesjonalnego sprzętu medycznego. Pracownicy organizacji non-profit Design That Matters zaprojektowali w SOLIDWORKS urządzenie o nazwie Firefly, przeznaczony do fototerapii noworodków cierpiących na żółtaczkę.

Sprzęt ten trafia głównie do ubogich szpitali z wiejskich terenów w Afryce i Azji Południowo-Wschodniej . Projektanci Firefly skupili się na tym, by urządzenie było przede wszystkim skuteczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze.

SynTouch – innowacyjne protezy rąk

Firma SynTouch zajmuje się udoskonalaniem technologii pozwalającej na produkowanie protez rąk, symulujących prawdziwe odruchy ciała. Sprzęt rozwijany przez SynTouch zachowuje się jak prawdziwa ręka, dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii czujnikowej,pozwalającej na naśladowanie ludzkich koniuszków palców.

Dzięki temu osoby w pełni odzyskują kontrolę nad ruchami i nawet nie czują, że używają protezy. Dzięki programowi SOLIDWORKS, z którego korzysta ta innowacyjna firma, udoskonalanie produktu jest łatwiejsze i bardziej precyzyjne.

Center Rock – SOLIDWORKS projektowanie 3D CAD – gdy o życiu decyduje czas

W 2010 roku 33 górników z kopalni miedzi i złota San José w Copiapó zostało uwięzionych pod ziemią, gdzie spędzili aż 69 dni. O życiu górników decydował czas. Plan ratunkowy zakładał wywiercenie specjalnych szybów, przez które mieli zostać wydobyci na powierzchnię w specjalnej 400-kilogramowej kapsule.

Wykonania zadania podjęła się firma Center Rock. Pod presją czasu zaprojektowali i wykonali głowicę wiercącą tunel ratunkowy. Do stworzenia specjalnej głowicy wiercącej wykorzystali SOLIDWORKS 3DCAD oraz narzędzia SIMULATION oraz FLOW.

Landscape Forms – upiększanie przestrzeni publicznych

Projektowanie atrakcyjnych mebli zewnętrznych – takich jak przystanki, ławki czy stoły- które znacząco poprawiają wygląd zewnętrznych przestrzeni i miejsc publicznych, wzrosło w ciągu ostatnich 40 lat dzięki Landscape Forms, Inc,. Program SOLIDWORKS wykorzystywany był przez światową czołówkę projektantów przemysłowych, architektów budowlanych i architektów krajobrazu podczas projektowania mebli zewnętrznych.
Możliwość tworzenia stylowych kształtów, dzięki unikalnym metodom projektowania oraz szeroki wybór innowacyjnych materiałów do rozwoju produktu pozwala Landscape Forms wypełnić swoją misję poprawiania wyglądu przestrzeni publicznych.

Projekt RED BULL STRATOS – skok z wysokości 39 kilometrów

Sukces rodzi sukces. Rozwiązania symulacji mogą pomóc w wypracowaniu solidnej reputacji wśród klientów lub w specyficznej branży, bądź jako firmy dysponującej rozwiązaniami problemów konkretnego rodzaju, co pozwala na zapewnienie rozwoju działalności.

Firma Sage Cheshire Aerospace dzięki SOLIDWORKS Simulation wzięła udział w projekcie “RED BULL STRATOS” projektując kapsułę. Ich praca pozwoliła bezpiecznie wynieść skoczka Felixa Baumgartnera do stratosfery. Próba pobicia rekordu świata w wysokości skoku ze spadochronem i lotu balonem zakończyła się sukcesem. Przekroczona została bariera dźwięku 1342 km/h oraz osiągnięta wysokość 39 km.

DPS Forum 2016 – XV spotkanie użytkowników SOLIDWORKS

“Projektujemy dla ludzi” to temat tegorocznej konferencji organizowanej po raz piętnasty przez DPS Software. Już 26 października (środa)  pod szyldem DPS Forum 2016 spotkają się użytkownicy oprogramowania SOLIDWORKS oraz pozostałych rozwiązań CAD/CAM/CAE/PDM/PLM oferowanych przez DPS Software.

Stadion PGE Narodowy będzie miejscem największego wydarzenia w Polsce na którym zostanie zaprezentowana kolejna odsłona najpopularniejszego oprogramowania do projektowania 3D CAD SOLIDWORKS 2017. Coroczne spotkanie DPS Forum jest jedyną w swoim rodzaju szansą spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy użytkownikami SOLIDWORKS oraz ekspertami firmy DPS Software.

Dowiedz się więcej na oficjalnej stronie wydarzenia www.dpsforum.pl

DPS Forum 2016 - konferencja SOLIDWORKS

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami