pixel Prezent dla uczestników DPS Forum 2016 – innowacyjna butelka z filtrem firmy Dafi - DPS Software

06 / 10 / 2016

DPS Software

Prezent dla uczestników DPS Forum 2016 – innowacyjna butelka z filtrem firmy Dafi

Czy z rodzinnego przedsiębiorstwa można stać się potężną, nowoczesną firmą o międzynarodowym zasięgu? Dafi, firma produkująca m.in. dzbanki filtrujące i filtry do wody, udowadnia, że tak. Niedawno na rynek trafił ich najnowszy produkt – półlitrowa butelka z wbudowanym filtrem węglowym. Przeczytajcie naszą rozmowę.

Obecnie zatrudniacie około 240 specjalistów, co roku produkujecie kilkanaście milionów produktów. Jak z małego, rodzinnego przedsiębiorstwa założonego 35 lat temu staliście się potężną firmą o międzynarodowym zasięgu?

W rozwój Dafi zaangażowani są bezpośrednio sami właściciele i ich rodziny. To gwarantuje niezmienność strategii działań i utrzymanie wysokiego poziomu jakości. Dafi pozostaje w rękach ludzi, którzy w pełni identyfikują się z firmą, zarządzają nią, a przez to dbają o jej rozwój i stoją na straży jej wartości. Ponad 30 lat działalności pozwoliło opracować unikalne rozwiązania i zyskać bogate doświadczenie w produkcji filtrów do wody, elektrycznych przepływowych ogrzewaczy wody, jak również pojemników do próżniowego przechowywania żywności.

Obecnie firma posiada własne centrum badawczo-rozwojowe, laboratorium, linie produkcyjne, wysoko wyspecjalizowany park maszynowy oraz zaplecze techniczno-produkcyjne. Dafi zostało stworzone z myślą o dostarczaniu innowacyjnych urządzeń, odpowiadających ekonomicznym i ekologicznym potrzebom rynku. Postęp i nowoczesność to kluczowe elementy, stanowiące fundament firmy. Klient – zarówno indywidualny jak i biznesowy – jest powodem i celem wszelkich działań, jakich podejmuje się przedsiębiorstwo. Wysoka jakość produktów i jej międzynarodowy zasięg jest rezultatem pracy wielu specjalistów.

Jednym z waszych priorytetów jest dbanie o środowisko, przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Jak ciągle rozwijająca się technika może pomóc w tworzeniu ekologicznych rozwiązań?

Dafi za swój obowiązek uznaje podejmowanie takich działań, by nowoczesne i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo mogło również określać siebie mianem ekologicznego. Priorytetem jest dla nas wdrażanie wysoko wyspecjalizowanych technologii, dzięki którym możemy korzystać z zasobów energii naturalnej, ograniczając tym samym emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Produkcja przemysłowa prowadzona na szeroką skalę przez naszą firmę związana jest bezpośrednio z produkcją odpadów przemysłowych. Jednak chcąc sprostać wymogom ekologicznym, staramy się ograniczać ich emisję. W związku z tym są one wykorzystywane jako surowiec do produkcji innych artykułów.

Ekologiczność i bezpieczeństwo naszych produktów potwierdza także atest „BPA free”, którego graficzny symbol zamieszczamy na naszych artykułach. Dzięki temu klienci wiedzą, że że produkty Dafi nie zawierają w sobie toksycznego związku organicznego – Bisfenolu A (BPA). Nasza firma sięga wyłącznie po tworzywa najwyższej jakości oraz poddaje je szczegółowym badaniom i testom. Wszystko po to, by nie szkodzić zdrowiu klientów i nie dewastować środowiska naturalnego.

Swoją działalność rozpoczęliście od produkcji pomp wodnych, następnie przepływowych ogrzewaczy wody. Teraz waszymi flagowymi produktami są dzbanki i filtry do wody. Do ich zaprojektowania użyliście SOLIDWORKS. Jak wygląda cały proces – od pomysłu do realizacji? Czy dzięki SOLIDWORKS był on łatwiejszy?

Każdy projekt rozpoczyna się od pomysłu, chęci wprowadzenia innowacji i zaspokojenia potrzeb konsumenckich. Na podstawie koncepcji ustala się dane wejściowe zawierające wszystkie konieczne informacje, tak aby w trakcie procesu projektowania można było spełnić wymagania stawiane dla konkretnego wyrobu.

Na etapie projektowania powstają odręczne szkice wyrobu, następnie rysunki 3D w programie SOLIDWORKS. Projekt bardzo często wiąże się z kilkoma wersjami wyrobu, z których wybierana jest jedna lub dwie. Na ich podstawie wykonywany jest prototyp na drukarce 3D lub na maszynach sterowanych numerycznie. Prototypy są na tyle funkcjonalne, że niekiedy prezentowane są na wystawach, targach. Kolejny krok to projekt narzędzi produkcyjnych za pomocą SOLIDWORKS, takich jak: formy wtryskowe do tworzyw sztucznych, wykrojniki, głowice do ekstruderów. Po tym procesie gotowy wyrób trafia do działu marketingu oraz działu handlowego.

Dlaczego zdecydowaliście się na oprogramowanie SOLIDWORKS? Jak pomaga wam w codziennej pracy?

Programu SOLIDWORKS używamy od prawie 20 lat. Był on jednym z pierwszych i nielicznych programów do projektowania parametrycznego łączącego w sobie moduły do projektowania 3D, złożeń, czy też rysunków technicznych. Z biegiem czasu stawał się coraz bardziej intuicyjny, pojawiały się nowe funkcje ułatwiające projektowanie. Bardzo cenimy sobie wsparcie techniczne od firmy DPS Software, której porady nie raz „ratowały” i przyspieszały nasze projekty.

Do obecnej chwili program SOLIDWORKS jest jednym z najlepszych, najwszechstronniejszym programów, który dodatkowo ciągle się rozwija i pozytywnie zaskakuje. Dzięki SOLIDWORKS posiadamy zintegrowane narzędzie, które pozwala na projektowanie nowoczesnych wyrobów, łatwą modyfikację oraz wymianę plików z różnymi programami (CAD, CAM, CAE lub wydruk 3D). W programie SOLIDWORKS projektowane są wszystkie nasze wyroby i narzędzia, a także linie technologiczne do produkcji filtrów dzbankowych, pomoce montażowe, regały magazynów, jak również rozmieszczenie maszyn w nowo budowanym zakładzie Dafi Pro S.A.

W ofercie firmy znajdują się m.in. produkty służące do filtrowania wody z kranu – oprócz wspomnianych już dzbanków filtrujących wprowadziliście na rynek innowacyjną butelkę filtrującą o pojemności 0,5 litra. Jak wykonana jest ta butelka? Komu może się przydać taki produkt?

Butelka filtrująca Dafi to pierwsza butelka wyprodukowana w Polsce. Zaprojektowana dla osób, które doceniają rolę regularnego nawadniania organizmu, uprawiają sport i praktykują zdrowy styl życia. Wyposażona jest w unikatowy wymienny co miesiąc filtr węglowy – w 100% naturalne medium filtrujące, wytwarzane z łupin orzecha kokosowego. Filtr usuwa z wody kranowej nieprzyjemny smak i zapach chloru. Pozostawia niezmienioną ilość minerałów naturalnie w niej występujących,głównie wapnia i magnezu, dzięki czemu woda zachowuje cenne dla zdrowia pierwiastki. Wykonana jest z przezroczystego, wytrzymałego tworzywa. Jest całkowicie pozbawiona szkodliwego Bisfenolu A i dopuszczona do kontaktu z wodą na podstawie odpowiednich atestów. Dzięki korzystnym gabarytom i ergonomicznej budowie, można mieć ją zawsze przy sobie, nie martwiąc się o konieczność kupowania wody w jednorazowych opakowaniach.

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia podczas DPS Forum 2016

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami