pixel Producent schodów wkracza na nowe rynki dzięki oprogramowaniu 3D CAD SOLIDWORKS Professional - DPS Software

08 / 09 / 2016

DPS Software

Producent schodów wkracza na nowe rynki dzięki oprogramowaniu 3D CAD SOLIDWORKS Professional

Po dokonaniu oceny narzędzi Autodesk® Inventor®, Solid Edge® i SOLIDWORKS® CAD 3D, frma GG Stair wybrała oprogramowanie do projektowania 3D CAD SOLIDWORKS Professional ze względu na łatwość obsługi, możliwość rozwijania zakrzywionych obiektów, a także najlepszą wydajność w projektowaniu schodów najwyższej klasy.

Producent schodów ESCALIERS GILLES GRENIER INC. wkracza na nowe rynki dzięki oprogramowaniu 3D CAD SOLIDWORKS Professional

Firma GG Stair wdrożyła oprogramowanie do projektowania SOLIDWORKS Professional podczas tworzenia nowego oddziału o nazwie Distinction Grenier, który został ukierunkowany na obsługę rynku luksusowych schodów i specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz montażu schodów wysokiej klasy, cechujących się wyższą jakością i złożonością wykończenia.

Wyzwanie:

Przekształcenie i rozwinięcie działalności przez rozpoczęcie produkcji bardziej innowacyjnych, lepszych jakościowo schodów. Zautomatyzowanie procesu projektowania i przygotowania dokumentacji sprzedażowej dla schodów wytwarzanych na rynek masowy w celu zwiększenia udziału w rynku.

Rozwiązanie:

Wdrożenie oprogramowania do projektowania 3D CAD SOLIDWORKS Professional oraz oprogramowania DriveWorks do automatycznej konfiguracji projektów.

Korzyści:

 • Większa innowacyjność i złożoność oraz lepsza jakość schodów przeznaczonych na wyższe segmenty rynku
 • Automatyzacja procesów zamawiania, konfguracji, projektowania oraz produkcji schodów prefabrykowanych
 • Wejście na wyższy segment rynku oraz rynek schodów prefabrykowanych
 • Rozszerzenie grupy odbiorców

Schody również mogą być innowacyjne

Escaliers Gilles Grenier Inc. (GG Stair) to wiodący producent schodów z siedzibą w kanadyjskim mieście Quebec. Firma stworzyła autorskie procesy produkcyjne umożliwiające osiąganie niezmiennie wysokiej jakości oraz wyjątkowej precyzji. Dzięki zaawansowanym możliwościom projektowania i inżynierii, a także najnowocześniejszym procesom produkcji, montażu, malowania, barwienia i wykańczania powierzchni, firma GG Stair zyskała możliwość tworzenia innowacyjnych, niezawodnych produktów.

Przez wiele lat frma GG Stair prowadziła działalność lokalnego producenta schodów, dostarczając produkty do domów oraz placówek handlowych w mieście Quebec i okolicach. Jednak zmiany na rynku schodów, w tym nowe wymagania i potrzeby klientów, zachęciły firmę do modyfikacji modelu biznesowego oraz wejścia na nowe rynki. Firma GG Stair utworzyła oddział Distinction Grenier® specjalizujący się w projektowaniu, produkcji oraz montażu schodów wysokiej jakości, cechujących się wyższą klasą i złożonością wykończenia.

Hugo Boisvert, starszy projektant w firmie, wspomina, że przed 2007 rokiem pracownicy przygotowywali produkty za pomocą oprogramowania AutoCAD® 2D CAD. Jednak w momencie utworzenia oddziału Disctinction Grenier, ukierunkowanego na obsługę wyższego segmentu rynku, firma przeszła na narzędzia do projektowania 3D CAD, zwłaszcza że przy produkcji nowych wyrobów wykorzystywano niecodzienne materiały — żelazo zgrzewne, stal i szkło.

„W miarę rosnącej złożoności naszych projektów zaczęliśmy dostrzegać ograniczenia, jakie nakładają na nas narzędzia 2D CAD” — mówi Hugo Boisvert. „Wyzwaniem stała się praca z krzywiznami materiałów, takich jak drewno i żelazo zgrzewne, a także możliwość rozwinięcia krzywych w projekcie w celu określenia dokładnych długości materiału do celów produkcyjnych. Rozwiązaniem okazały się narzędzia do pracy z modelami 3D CAD SOLIDWORKS”.

Po dokonaniu oceny narzędzi Autodesk® Inventor®, Solid Edge® i SOLIDWORKS® CAD 3D, frma GG Stair wybrała opro- gramowanie do projektowania SOLIDWORKS Professional – „Tylko oprogramowanie SOLIDWORKS pozwalało na rozwijanie zakrzywionych elementów i weryfikację ich rzeczywistych wymiarów” — wspomina Hugo Boisvert. „Po przetestowaniu wszystkich trzech pakietów przekonaliśmy się, że firma SOLIDWORKS Corp. przygotowała najlepszy produkt do projektowania 3D CAD”.

Drewniane schody jako dzieło sztuki

Od momentu wdrożenia rozwiązań SOLIDWORKS firma GG Stair zwiększyła innowacyjność, złożoność oraz jakość schodów przeznaczonych na wyższy segment rynku, które obecnie stanowią ponad 40 procent jej łącznej sprzedaży. „Oprogramowanie SOLIDWORKS pozwoliło na projektowanie elementów, które wcześniej były dla nas nieosiągalne, dzięki czemu zyskaliśmy dostęp do nowych segmentów rynku” — podkreśla Hugo Boisvert. „Pod wieloma względami świat luksusowych schodów jest domeną artysty, co zwykle bywa kłopotliwe w kwestiach bardziej przyziemnych — projektowania, inżynierii i produkcji”.

„Podczas tworzenia oddziału Distinction Grenier wdrożyliśmy zaawansowane narzędzia firmy SOLIDWORKS, które znacząco zwiększyły nasze możliwości projektowe i inżynieryjne” — kontynuuje Hugo Boisvert. „Schody projektowane oraz produkowane za pomocą oprogramowania 3D CAD SOLIDWORKS Professional to prawdziwe dzieła sztuki, a nasza działalność rozwija się zarówno pod względem liczby projektów, jak i zasięgu geografcznego”.

Szybkie i łatwe wprowadzanie zmian w projekcie dzięki 3D CAD SOLIDWORKS Professional

Podczas tworzenia niestandardowych, artystycznych projektów schodów pracownicy muszą mieć możliwość szybkiego i łatwego wprowadzania zmian bez konieczności rysowania całego projektu od nowa. Parametryczny charakter oraz funkcje oprogramowania SOLIDWORKS usprawniają ten proces.

„Każde schody są wyjątkowe i wymagają dopracowania każdego detalu, a także wielu zmian podczas procesu tworzenia” — zauważa Hugo Boisvert. „Oprogramowanie SOLIDWORKS Professional zwiększa wydajność tego procesu, ponieważ umożliwia wprowadzanie zmian bez konieczności rozpoczynania pracy od nowa. Rozwiązanie SOLIDWORKS jest wyjątkowo przydatne przy tworzeniu projektów na wyższy segment rynku schodów”.

Uprzemysłowienie sztuki tworzenia schodów

Po wdrożeniu oprogramowania SOLIDWORKS Professional firma GG Stair wprowadziła także program DriveWorks® do automatyzacji i konfiguracji sprzedaży, który jest stosowany przy produkcji schodów serii Kameleon®. Połączenie możliwości obu oprogramowań pozwoliło na zautomatyzowanie każdego procesu — od zamówień, przez konfigurację zestawu przez Internet, aż po projektowanie i produkcję.

Dystrybutorzy schodów Kameleon mogą zamówić zestaw schodów za pomocą przyjaznego w obsłudze elektronicznego konfiguratora, a połączenie programów SOLIDWORKS i DriveWorks automatycznie generuje ofertę i rysunki złożenia.

Po dokonaniu zakupu rozwiązanie złożone z programów SOLIDWORKS i DriveWorks automatycznie generuje modele w formacie SOLIDWORKS, rysunki końcowe, listy materiałów (LM) oraz dane przygotowane do obróbki przez system komputerowego sterowania numerycznego (CNC). Automatyzuje także całkowicie zadania niezbędne do wyprodukowania schodów w zakładzie firmy.

„Za pomocą oprogramowania 3D CAD SOLIDWORKS Professional i DriveWorks zautomatyzowaliśmy proces opracowywania oraz produkcji każdego egzemplarza schodów prefabrykowanych Kameleon” — mówi Hugo Boisvert.

„Proces generowania danych produkcyjnych i montażowych każdej konfiguracji wybranej przez klienta, składającej się nawet ze 150 części, trwa mniej niż godzinę. Automatyzacja procesu umożliwiła nam szybkie tworzenie – niskim kosztem – dokumentów projektowych, sprzedażowych i produkcyjnych, dzięki czemu nasze produkty przeznaczone na rynek masowy są bardzo konkurencyjne”.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami