pixel Program do mebli - projektowanie i wytwarzanie - zapoznaj się z CabinetVision - DPS Software

21 / 08 / 2016

DPS Software

Program do mebli - projektowanie i wytwarzanie - zapoznaj się z CabinetVision

Wyspecjalizowane narzędzie dla producentów i projektantów mebli, pozwala na tworzenie w pełni trójwymiarowych wizualizacji oraz uzyskanie wszystkich informacji potrzebnych do wykonania zlecenia łącznie z możliwością wysterowania maszyn CNC – program do mebli Cabinet Vision.

Program do mebli - projektowanie na wymiar

Program do projektowania mebli Cabinet Vision posiada funkcjonalność zaawansowanego modelowania bryłowego oraz dużo więcej innych funkcji. Program daje każdemu producentowi mebli skrzyniowych – od małego zakładu do dużego przedsiębiorstwa produkcyjnego – możliwość pełnego zautomatyzowania i zintegrowania procesu projektowego z procesem wytwarzania, co prowadzi do skrócenia czasu produkcji oraz eliminuje kosztowne pomyłki i umożliwia wzrost wydajności.

Program automatycznie wygeneruje Twoją dokumentację techniczną, listy cięcia, zapotrzebowanie materiałowe, wizualizacje 3D oraz wyceny. Z każdego projektu  pobierane są wszelkie informacje technologiczne, dzięki czemu tworzone są automatycznie programy NC na obrabiarki CNC oraz rozkroje arkuszy płyt na piły panelowe.

projektowaniem-mebli-kuchennych-cabinetvision

Integracja procesu projektowania mebli z wytwarzaniem

Rozwiązanie Cabinet Vision charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem integracji procesu projektowego z wytwarzaniem. Została opracowana i zaimplementowana unikalna technologia Screen-To-Machine ™, która już na etapie projektowania dołącza informacje o całej technologii wykonania. Oznacza to, że w momencie, kiedy klient zamawia szafkę o określonych wymiarach, w tej samej chwili program automatycznie generuje odpowiednie zapotrzebowanie materiałowe, rysunki wykonawcze i programy sterujące maszynami NC.

Zawarta w programie bogata baza dodatkowych elementów wyposażenia, np. sprzęt AGD, krzesła, itp., może być wzbogacana przez importowane modele w formacie DXF 3D oraz dodatkowo – tu ciekawostka – w natywnym formacie z darmowego programu Google SketchUp, dając możliwość wykorzystania ogromnej bazy modeli dostępnej w internecie.

Oprogramowanie Cabinet Vision przygotowane jest również do współpracy z systemami ERP (planowanie zasobów przedsiębiorstwa), dzięki czemu możliwe jest jego zintegrowanie. Dostępny jest również moduł umożliwiający pracę z zastosowaniem mobilnych palmtopów PDA.

zabudowy-meblowe-na-wymiar-cabinetvison-system-cad-cam

4 kluczowe zalety programu do projektowania mebli

Wizualizacja i rendering – wbudowany moduł PhotoVision umożliwia generowania fotorealistycznych renderingów pomocnych przy promocji nowego mebla w internecie, tworzenia katalogów czy ulotek jeszcze przed fizyczną produkcją.

Screen-To-Machine – na etapie projektowania dołączane są informacje o całej technologii wykonania. Oznacza to, że w momencie kiedy klient zamawia szafkę o określonych wymiarach, w tej samej chwili program generuje odpowiednie informacje do odpowiednich działów w firmie, tak aby szybko i sprawnie wyprodukować mebel i dostarczy go do klienta.

System NC – automatyczne rozpoznanie wszystkich części wykorzystanych w projekcie wraz z przypisanymi im materiałami. Można w tym momencie dokonać analizy poszczególnych elementów, i np. wyeliminować te, które są na stanie magazynowym.

Bazy w programie – baza Cabinet Vision ta podzielona jest na szereg grup np. baza materiałów, w której określamy dostępne płyty i ich wymiary łącznie z grubością, możliwe kolory itp. Poszczególne bazy mają swoje cechy, które mogą automatycznie wpływać na inne elementy projektu.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami