pixel Projektowanie CAD CAE – energooszczędne oświetlenie diodowe. LED iBond Case Study - DPS Software

15 / 05 / 2017

DPS Software

Projektowanie CAD CAE – energooszczędne oświetlenie diodowe. LED iBond Case Study

Jednym z najważniejszych wynalazków ludzkości jest z pewnością żarówka wymyślona przez Thomasa Edisona. Oświetlenie elektryczne dało ludzkości dostęp do taniego światła. Następnym krokiem było wynalezienie diód elektroluminescencyjnych i ostatecznie żarówki energooszczędnej LED. Z tego wynalazku korzysta Duńska firma LED iBond projektując m.in. minimalistyczne ultra-cienkie lampy, oświetlenie półek czy dużych konstrukcji lub budynków.

Jak SOLIDWORKS pomógł LED iBond

“Projektowanie CAD w SOLIDWORKS pozwala nam oszczędzać czas, szybciej podejmować odpowiednie decyzje. Dzięki narzędziom symulacyjnym CAE możemy dobrać odpowiedni materiał, optymalizować kształt i masę, przeanalizować rozkład temperatury. Nasze produkty są minimalistyczne i jesteśmy w stanie dopasować je do każdej przestrzeni” – mówi Andreas Holst Johansen, inżynier LED iBond.

Tworzenie wysokiej jakości instrukcji

Firma LED iBond włączyła do swojego procesu projektowania i do działu marketingu oprogramowanie SOLIDWORKS Composer. Narzędzie do komunikacji wizualnej ułatwia bezpośrednie korzystanie z danych CAD SOLIDWORKS w celu wykonania wysokiej jakości zdjęć produktów, instrukcji montażowych, interaktywnych animacji 3D. Wszechstronność narzędzi SOLIDWORKS pozwala na łatwą wymianę danych projektu między producentami, podwykonawcami, różnymi działami w firmie, a działem konstrukcyjnym. To zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo popełnienia błędów na końcu procesu produkcyjnego, oszczędza czas i pieniądze.

Światełko w tunelu – SOLIDWORKS Corp. kształci przyszłych pracowników

SOLIDWORKS był dla nas naturalnym wyborem” – podkreśla ndreas Holst Johansen. “Popularność oprogramowania w dziedzinie projektowania CAD sprawia, że nowi inżynierowie posiadają już wiedzę z zakresu narzędzi SOLIDWORKS, którą opanowali w szkołach i uczelniach.”

Firma SOLIDWORKS Corp. kładzie bardzo duży nacisk na kształcenie przyszłych inżynierów, jest obecny na niemal każdej uczelni technicznej. Takie działania sprawiają, że firmy posiadające oprogramowanie SOLIDWORKS nie mają problemu ze znalezieniem inżynierów do pracy, którzy znają oprogramowanie CAD 3D.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami