pixel Projektowanie mebli użyteczności publicznej z wykorzystaniem CAD, CAE i PDM - DPS Software

02 / 06 / 2016

DPS Software

Projektowanie mebli użyteczności publicznej z wykorzystaniem CAD, CAE i PDM

Landscape Forms – Projektowanie mebli zewnętrznych

Projektowanie atrakcyjnych miejsc do wypoczynku – takich jak przystanki, ławki, donice, stoły i krzesła- które dodają wdzięku i stylu plenerowym pejzażom, wzrosło w ciągu ostatnich 40 lat dzięki Landscape Forms, Inc,.

Program SOLIDWORKS wykorzystywany był przez światową czołówkę projektantów przemysłowych, architektów budowlanych i architektów krajobrazu podczas projektowania mebli zewnętrznych, co świadczy o wysokiej klasie oprogramowania. Możliwość tworzenia stylowych kształtów, dzięki unikalnym metodom projektowania oraz szeroki wybór innowacyjnych materiałów do rozwoju produktu pozwala Landscape Forms wypełnić swoją misję wzbogacania przestrzeni zewnętrznych.

Jeszcze 10 lat temu, podczas tworzenia miejsc zielonych stosowano programy AutoCAD ® i CADKEY ®, które są narzędziami do projektowania 2D. Takie projektowanie jest w pewnym sensie ograniczone, jeżeli firma chciałaby rozszerzać linie produktów, tworzyć całe kolekcje. Konieczne było zastosowanie projektowania 3D.

“Narzędzia, które używaliśmy stały się nieaktualne”, wspomina CAD Inżynier Todd Halstead. “Aby pracować bardziej efektywnie z projektantami i w pełni osiągnąć nasze ambitne cele ekspansji, konieczne było skorzystanie z dobrodziejstw parametrycznego oprogramowania do projektowania 3D CAD, takich jak możliwość zmiany części i automatyczna aktualizacja jej w złożeniu. “

Landscape Forms zaczął szukać wśród dostępnych systemów 3D, takiego który sprosta oczekiwaniom projektowania zewnętrznego. Pierwszym pakietem było oprogramowanie SOLIDWORKS ®. “Jak tylko zobaczyłem demo, wiedziałem, że nie trzeba szukać dalej, “Halstead przypomina. “SOLIDWORKS jest łatwy w użyciu, zawiera innowacyjne narzędzia do wizualizacji projektu i zapewnia doskonały stosunek jakości do ceny. “

Od momentu wdrożenia oprogramowania do projektowania SOLIDWORKS Premium i SOLIDWORKS Professional firma dodała inne zintegrowane rozwiązania, w tym SOLIDWORKS SimulationSOLIDWORKS Flow Simulation oraz SOLIDWORKS PDM (oprogramowanie do zarządzania „życiem” produktu).

“Nasze potrzeby symulacji i zarządzania danymi ciągle rośną i cały czas możemy polegać na rozwiązaniach SOLIDWORKS – Halstead zapewnia. Nasze doświadczenia z pakietem projektowania było tak pozytywne, że jesteśmy pewni iż dodatkowe narzędzia SOLIDWORKS spełnią wszystkie nasze potrzeby rozwojowe. “

Projektowanie mebli bardziej efektywnie

Korzystając z narzędzi SOLIDWORKS, Landscape Forms rozszerzył swoją linię produktów o 350 procent, rozwinął gamę kompletnych ogrodowych kolekcji meblowych, jednocześnie zmniejszając cykle projektowe o 30 procent oraz skracając czas wprowadzenia produktu na rynek o 15 do 20 procent.

Ponadto Landscape Forms do konwersji projektu wykorzystuje możliwości projektowania konfiguracji do bardziej efektywnego tworzenia rodzin produktów i maksymalnego ponownego wykorzystania projektu. Na przykład, splot drutu siatki na zewnątrz ławki składa się łącznie z 314 konfiguracjach.

Używamy konfiguracji na co dzień,” Halstead podkreśla. “Każda grupa produktów ma różne rodzaje montażu. Konfiguracje pozwalają nam mieć wszystkie różne modele w jednym miejscu. Dzięki takim rozwiązaniom SOLIDWORKS pozwala nam szybciej wdrażać na rynek nowe produkty.”

 

Poprawa jakości dzięki symulacji (CAE) i  prawidłowym zarządzaniu (PDM)

Po wprowadzeniu oprogramowania SOLIDWORKS Simulation, SOLIDWORKS Flow Simulation oraz SOLIDWORKS PDM, Landscape Forms osiągnął lepszą jakośćzmniejszył ilość błędów i uzyskał niższe koszty prototypowania.

Firma korzysta z narzędzi symulacyjnych do analizy naprężeń, oddziaływania wiatru i symulacji termicznych na wiatach. SOLIDWORKS PDM zapewnia przejrzyste zarządzanie rozwojem produktu. Producent mebli zewnętrznych zapewnia, że dodanie PDM, zmniejszyło czas potrzebny do wyszukania pliku projektu o 15 do 20 procent.

PDM uratował kilkadziesiąt naszych spółek od straty rzędu tysięcy dolarów. Oprogramowanie pozwala na kontrolowanie korekt i nie dopuszcza na zmiany bez odpowiednich uprawnień, “Halstead wskazuje. “Robimy symulację naszej pracy, więc nie musimy polegać na zewnętrznym harmonogramie, ale na naszym własnym i może zrobić wiele iteracji na części przed stworzeniem prototypu. Nasze koszty prototypowania są niższe, ponieważ narzędzia SOLIDWORKS do wizualizacji pozwalają pokazać koncepcje, bez konieczności stworzenie prototypu fizycznego. “

Fotorealizm zwiększa innowacyjność

Narzędzia SOLIDWORKS do wizualizacji projektu również pomagają Landscape Forms przesuwać granice innowacji. Korzystając z PhotoView360 fotorealistycznego narzędzia renderowania, inżynierowie firmy mogą szybko tworzyć wysokiej jakości obrazy z innowacyjnych koncepcji, aby ułatwić współpracę z projektantami. To podejście było szczególnie skuteczne w trakcie rozwoju i rozszerzania linii Metro40 ™, zbiór zintegrowanych mebli w jednym miejscu począwszy od wiat, oświetlenia, ławek, stojaków na rowery kończąc na pachołkach i słupkach.

“Metro40 był kamieniem milowym dla form pejzażowych” Halstead wyjaśnia. “To była nasza największa i prawdopodobnie, najbardziej innowacyjna kolekcja. Nasze produkty są wyposażone w napęd silnikowy. Architekci mogą je zobaczyć, zanim zdecydują się z nich korzystać. Fotorealizm dostępny w SOLIDWORKS jest zaletą. Możemy wykonywać fotorealistyczne renderingi zamiast sesjy fotograficznych. Nasze produkty mają wyglądać dobrze, a SOLIDWORKS daje nam narzędzia np. Visualize, które pomagają nam, aby wyglądały jak najlepiej.”

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami