pixel What's New SOLIDWORKS 2018 - dowiedz się jakie nowości przygotował producent oprogramowania - DPS Software

16 / 09 / 2017

DPS Software

What's New SOLIDWORKS 2018 - dowiedz się jakie nowości przygotował producent oprogramowania

Dostęp do właściwych narzędzi we właściwym czasie ma kluczowe znaczenie dla szybszego, wydajniejszego i tańszego wprowadzania pomysłów w życie. Ułatwienie rozwoju produktu jest kluczową misją producenta SOLIDWORKS. Firma Daasault Systemes co roku przygotowuje usprawnienia narzędzi SOLIDWORKS tak aby dystans pomiędzy projektowaniem a produkcją został zmniejszony. Nowości SOLIDWORKS 2018 to nowe funkcje i ulepszenia, które odpowiadają na potrzeby użytkowników oraz na wyzwania XXI wieku. Praca ma być szybsza i wydajniejsza.

Udoskonalenia 3D – konwersja odręcznego szkicu, 3D Interconnect

SOLIDWORKS 2018 w pełni obsługuje ekrany dotykowe co daje Ci możliwość szkicowania piórem po ekranie monitora. Oprogramowanie automatycznie przekonwertuje linie i krzywe na kształty.

solidworks-2018-nowosci-ekran-dotykowy

3D Interconnect 2018 wprowadza nowe udoskonalenia. Rozszerzenia plików STEP, IGES, JT i ACIS nie wymagają już translacji. Modele 3D zapisane w tych formatach wstawiamy bezpośrednio do złożenia SOLIDWORKS. Oprogramowanie odczyta pliki jako standardowe. Starsze wersje plików są lepiej obsługiwane tzn. że możemy wykorzystać takie ich właściwości jak płaszczyzny odniesienia czy listy materiałów. Rysunki 2D odczytują informacje zdefiniowane wcześniej w starszym narzędziu.

SOLIDWORKS CAM 2018 – połączenie procesów projektowania CAD i produkcji CAM

Programowanie maszyn CNC w SOLIDWORKS będzie teraz możliwa w SOLIDWORKS CAM. Nowe narzędzie umożliwia automatyczne rozpoznawanie standardowych czynności i dobór techniki obróbki. Dodatkowo oprogramowanie podpowie nam jaki typ  i wielkość narzędzia jest potrzebny do wykonania detalu. Operacje toczenia i frezowania możemy również dodawać ręcznie. SOLIDWORKS CAM posiada wizualizację procesu obróbki, ponadto:

 • wykorzystuje metodologii Model Based Definition (MBD) w celu automatycznego dostosowania strategii obróbki w oparciu o specyfikacje tolerancji
 • automatyczne rozpoznaje cechy co umożliwia automatyczne programowanie obróbki części pryzmatycznych, na podstawie istniejących standardów
 • zawiera funkcje dla 2,5 osi z obróbką części i złożeń

SOLIDWORKS 2018 nowości – optymalizacja części i projektu stała się łatwiejsza

Automatycznie optymalizuj kształt projektu w oparciu o wagę, funkcję i kryteria produkcji przy użyciu nowej analizy topologii symulacji. Możesz również poprawić wydajność produktu lub zmniejszyć wagę produktu w oparciu o ograniczenia funkcji i produkcji. Optymalizację ułatwi Ci SOLIDWORKS Simulation Professional 2018.

 

Konferencja CAD 3D SOLIDWORKS 2017 - DPS Forum 2016

Konferencja DPS Forum 2017 odbędzie się w środę, 18 października na Stadionie PGE Narodowym. Podczas spotkanie zostaną zaprezentowane nowości SOLIDWORKS 2018. Więcej informacji o wydarzeniu, program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne pod adresem www.dpsforum.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami