pixel Wykorzystujemy różne dodatki SOLIDWORKS do naszych projektów, aby wyprzedzić konkurencję - case study Centurion Systems - DPS Software

11 / 03 / 2021

DPS Software

Wykorzystujemy różne dodatki SOLIDWORKS do naszych projektów, aby wyprzedzić konkurencję - case study Centurion Systems

Firma Centurion Systems polega na projektowaniu, analizie, symulacji wypełniania form, renderowaniu, komunikacji technicznej i narzędziach do zarządzania danymi, aby precyzyjnie i skutecznie opracowywać produkty kontroli dostępu, wspierając szybki rozwój firmy w tym procesie. W rezultacie czas wprowadzenia produktów na rynek skrócił się o 66%, wyeliminowano dwie dodatkowe rundy prototypowania formy wtryskowej oraz skrócono czas projektowania o 50-75% dzięki ponownemu wykorzystaniu projektów CAD 3D.

Firma Centurion Systems produkuje szereg nagradzanych produktów, które kontrolują dostęp osób i pojazdów do budynków mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Firma z siedzibą w Johannesburgu, RPA, opracowuje produkty do automatyzacji bramek i kontroli dostępu, które maksymalizują bezpieczeństwo i wygodę klientów, a obecnie eksportuje produkty do ponad 70 krajów.

Dzięki setkom tysięcy systemów zainstalowanych na całym świecie, firma Centurion zyskała reputację dzięki niezawodnym, innowacyjnym produktom, które zaspokajają potrzeby branży automatyzacji bramek i dostępu.

Inwestycje w badania, technologię i rozwój

Od momentu założenia w 1986 r. firma Centurion znacznie się rozwinęła, częściowo ze względu na ciągłe inwestycje w badania, technologię i rozwój. Inwestycje te obejmują zaangażowanie w korzystanie z najnowszych narzędzi CAD w celu nieustannego odkrywania innowacyjnych koncepcji, uaktualniania istniejących produktów i opracowywania narzędzi. Dlatego firma Centurion wcześnie zastosowała projekty 3D, gdy prawie dwadzieścia lat temu, według Michaela Blackmana, kierownika działu badań i rozwoju mechanicznego, dokonała migracji z AutoCAD 2D do
SOLIDWORKS 3D.

„Przed rokiem 1998 tylko jeden projektant mechaniki pracował w firmie Centurion Systems i miał doświadczenie w korzystaniu z programu AutoCAD” — wyjaśnia Blackman. „Firma zatrudniła drugiego projektanta, który był lepiej zaznajomiony z oprogramowaniem SOLIDWORKS. Był to oczywiście dla firmy pewien dylemat, więc wprowadzono zalecenie, by ocenić oba produkty, a potem, by zdecydować się na jeden z nich. Ostatecznie projektant AutoCAD zmienił pracę, a w 1998 roku SOLIDWORKS stało się oprogramowaniem, które firma Centurion zdecydowała się wdrożyć”.

Centurion - SOLIDWORKS Premium Case Study - referencje

Szybsze wprowadzanie nowych produktów do sprzedaży

Od czasu wdrożenia oprogramowania SOLIDWORKS firma Centurion przyspieszyła wprowadzanie produktów na rynek — opracowując nowe produkty w ciągu 1/3 czasu — umożliwiając wprowadzanie innowacji i rozszerzanie oferty produktów.

Blackman przypisuje tę zwiększoną wydajność krótszym cyklom projektowania (które zajmują od połowy do jednej trzeciej czasu), większemu ponownemu wykorzystywaniu projektu (co pozwala zaoszczędzić od 50 do 75% czasu projektowania) oraz szybszemu opracowywaniu narzędzi produkcyjnych (co ułatwia produkcję na miejscu).

„Projekty zazwyczaj trwają długi czas” — wyjaśnia Blackman. „Prawdopodobnie mieścimy się w jednej trzeciej czasu. Może to być spowodowane tym, że w przeszłości mieliśmy mniejsze zespoły, ale na poprawę wydajności z pewnością mają wpływ różne pakiety oprogramowania SOLIDWORKS, których używamy. Obecnie jesteśmy w sytuacji, gdzie projektowanie mechaniczne zajmuje nam mniej czasu niż wymagane zadania administracyjne i narzędziowe. Uważam, że ma to wiele wspólnego z rozszerzonymi możliwościami oprogramowania SOLIDWORKS”.

„Korzystając z różnych narzędzi w oprogramowaniu SOLIDWORKS, możemy szybko projektować i testować rozwiązania, a następnie wysyłać różne pliki w różnych formatach do prototypowania. Pozwala to nam szybko określić, czy pomysł jest wykonalny w środowisku CAD, ale również na prototypowanie i testowanie rzeczywistych próbek roboczych. Sądzę, że bez tych narzędzi mogłoby to z łatwością zająć od dwóch do trzech razy więcej czasu”.

Zapewnienie niezawodności dzięki symulacji

Korzystając z symulacji SOLIDWORKS Premium, firma Centurion oszczędza czas podczas opracowywania produktów, jednocześnie optymalizując projekty w celu zapewnienia niezawodności produktów. „Oprogramowanie SOLIDWORKS zwiększa naszą wydajność, umożliwiając projektantom bardzo dobre zrozumienie ich projektów w systemie CAD” — zauważa Blackman.

„Potrafi ono modelować koncepcje, testować fizykę projektów, sprawdzać interfejsy komponentów, testować wytrzymałość poprzez symulację, opracowywać koncepcje różnych opcji oraz optymalizować i upraszczać pomysły projektowe, a wszystko to przed wyprodukowaniem prototypu” — mówi Blackman. „Oznacza to, że iteracje projektu zostały zminimalizowane, a realizacja projektu ulepszona. Narzędzia symulacyjne pozwalają nam testować pomysły na etapie opracowywania projektu na długo zanim będziemy musieli inwestować w prototypy i kosztowne narzędzia”.

Centurion - SOLIDWORKS Simulation Case Study - referencje

Wieloaspektowe wparcie produkcji

Platforma SOLIDWORKS pomaga również firmie Centurion w szybkim opracowaniu narzędzi wspierających wieloaspektowe procesy produkcyjne.

„Naszym największym wyzwaniem jest różnorodność procesów produkcyjnych, które mogą być zaangażowane w tworzenie naszych produktów, linii produkcyjnych i oprzyrządowania” — mówi
Blackman. „Opracowujemy wszystkie te rozwiązania we własnym zakresie, co oznacza, że potrzebne nam są narzędzia CAD, które są w stanie obsługiwać różne aspekty projektu”.

Przykłady procesów produkcyjnych i narzędzi SOLIDWORKS obejmują linie produkcyjne i tabele — konstrukcje spawane i modelowanie bryłowe, przyrządy testowe — arkusz blachy,
modelowanie bryłowe i pliki wyjściowe do obróbki CNC, przyrządy montażowe — modelowanie bryłowe, symulacje i analizy ruchu oraz projektowanie oprzyrządowania — modelowanie bryłowe i powierzchniowe, arkusz blachy, projektowanie form, symulacje i symulacje plastyczne.

„Zawsze staramy się zoptymalizować wykorzystanie materiałów, aby uzyskać projekty, które są zarówno odpowiednie, jak i niezawodne, dlatego oceniamy różne procesy produkcyjne podczas optymalizacji naszych projektów” — mówi Blackman. „Aby to zrobić efektywnie, potrzebujemy narzędzi umożliwiających nam projektowanie dla różnych procesów produkcyjnych. Oprogramowanie SOLIDWORKS pozwala nam na łatwe projektowanie na potrzeby różnych metod produkcji”.

[sc name=”ecommerce_add_aktualnosci”]

Redukcja zapotrzebowania na prototypowe formy wtryskowe

Dzięki wdrożeniu programu SOLIDWORKS Plastics Professional, firma Centurion wyeliminowała dwie do trzech rund prototypowania formy. Korzystając z oprogramowania, firma stale uzyskuje funkcjonalną formę za pierwszym razem. „Niemal każdy produkt, który opracowujemy, ma elementy formowane wtryskowo” — podkreśla Blackman. „Wiele firm może twierdzić, że za zapewnienie prawidłowego formowania elementów odpowiedzialny jest producent narzędzi, ale chcemy mieć pewność, że będziemy mieli najlepszą okazję do prawidłowego wykonania części za pierwszym razem”.

„Kiedy zaczęliśmy korzystać z usług międzynarodowych dostawców niektórych elementów formowanych wtryskowo, zdaliśmy sobie sprawę, że komunikacja może stanowić wyzwanie wymagające wielu prób przed zatwierdzeniem ostatecznej wersji” — dodaje Blackman. „Zdecydowaliśmy, że nie możemy sobie pozwolić na takie opóźnienia, dlatego kupiliśmy narzędzie SOLIDWORKS Plastics.”

Oprogramowanie pozwala usunąć błędy projektowe, które powodują problemy z formowaniem, a także wcześniej zwrócić uwagę producentów narzędzi na problemy, dzięki czemu będą oni mieli szczegółowe informacje, gdzie powinien znajdować się punkt wtrysku, gdzie można oczekiwać pułapek powietrznych (co umożliwia zaprojektowanie wentylacji w tych obszarach), gdzie można zmienić pozycję otworu wtryskowego w celu wyeliminowania linii wtopienia i jaki rozmiar maszyny byłby wymagany do udanego wtryskiwania.

Wizualizacja przyśpiesza marketing i dokumentowanie

Firma Centurion wykorzystuje również oprogramowanie SOLIDWORKS Visualize Professional do fotorealistycznego renderowania w celu przyspieszenia inicjatyw marketingowych oraz oprogramowanie SOLIDWORKS Composer™ w celu ułatwienia tworzenia dokumentacji technicznej. Obie aplikacje umożliwiają firmie wykorzystanie istniejących danych projektowych SOLIDWORKS 3D do ważnych funkcji, które nie są ściśle związane z projektowaniem produktu.

„Aby móc dobrze wprowadzać nasze produkty na rynek, potrzebujemy narzędzi, które pozwolą nam szybko renderować wysokiej jakości obrazy do broszur i materiałów wideo w Internecie” — wyjaśnia Blackman. „Ponieważ mamy subskrypcję, narzędzie SOLIDWORKS Visualize Standard jest dostarczane wraz z SOLIDWORKS Premium. Dzięki narzędziu SOLIDWORKS Visualize nasi inżynierowie często renderują swoje pomysły, aby „sprzedać” je różnym interesariuszom w firmie. Zespół marketingowy musi jednak sprzedawać nasze produkty na całym świecie. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup narzędzia SOLIDWORKS Visualize Professional.”

Narzędzie SOLIDWORKS Composer umożliwia korzystanie z danych CAD na znacznie wcześniejszym etapie procesu rozwojowego, dzięki czemu firma może zacząć tworzyć instrukcje na długo przed ukończeniem projektowania produktu. Pozwala to zaoszczędzić grafikom dużą ilość pracy, dając im czas na skupienie się na informacjach, które są ważne dla naszych klientów.

“Sprzedajemy produkty w wielu różnych krajach, dlatego narzędzia, takie jak Composer, mają kluczowe znaczenie dla zminimalizowania liczby słów użytych w naszych instrukcjach instalacji, opierając się na jasnych, zwięzłych ilustracjach, które mówią więcej niż słowa. Używamy narzędzia SOLIDWORKS Composer do tworzenia wszystkich naszych instrukcji obsługi” — zauważa Blackman.”

Centurion - SOLIDWORKS Visualize Composer Case Study - referencje

Futurystyczne, innowacyjne produkty kontroli dostępu

Dzięki zintegrowanym rozwiązaniom SOLIDWORKS firma Centurion może korzystać z szeregu funkcji, które pomagają w opracowywaniu i wprowadzaniu innowacyjnych produktów. Ostatnim przykładem jest system zdalnej kontroli dostępu G-ULTRA, który wykorzystuje standard telefonii komórkowej GSM do udostępnienia wielu zdalnie sterowanych aplikacji z zakresu bezpieczeństwa i automatyzacji dostępu.

„Oprogramowanie SOLIDWORKS umożliwiło nam bezproblemową współpracę z plikami STEP projektu elektronicznego Altium , co znacznie ułatwiło pracę w narzędziach ECAD i MCAD” — dodaje Blackman. „Mogliśmy dokładnie sprawdzić projekty narzędzi i wlewów za pomocą narzędzia SOLIDWORKS Plastics, stworzyć światowej klasy instrukcje obsługi za pomocą narzędzia SOLIDWORKS Composer oraz utworzyć broszury i uruchomić filmy za pomocą narzędzia SOLIDWORKS Visualize. Dzięki zastosowaniu oprogramowania SOLIDWORKS jako naszego rozwiązania mogliśmy nie tylko zaprojektować produkt światowej klasy, ale także wykorzystać możliwości różnych dodatków, aby wyprzedzić konkurencję”.

Podsumowanie

Rozwiązania SOLIDWORKS pozwoliły firmie Centurion Systems skrócić cykle projektowania, skrócić czas wprowadzania produktu na rynek i ograniczyć prototypowanie, a jednocześnie opracować innowacyjne produkty, takie jak silnik bramy przesuwnej D5-Evo.

Korzystając z fotorealistycznych narzędzi renderowania i komunikacji technicznej SOLIDWORKS, firma Centurion może przyspieszyć tworzenie wysokiej jakości obrazów marketingowych produktów i powiązanej dokumentacji produktów, co umożliwia firmie wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów, takich jak przedstawiony tutaj system zdalnego sterowania dostępem G-ULTRA, szybciej niż jej konkurenci.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami