pixel Za nami kolejna udana konferencja - zapoznaj się z relacją z DPS FORUM 2019 - DPS Software

Za nami kolejna udana konferencja - zapoznaj się z relacją z DPS FORUM 2019

23 października na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się konferencja DPS FORUM 2019 – spotkanie użytkowników SOLIDWORKS, a także przedstawicieli biznesu, uczelni technicznych i wszystkich tych, którzy interesują się nowymi technologiami w przemyśle. Uczestnicy, jak zwykle dopisali – w wydarzeniu udział wzięło ponad 500 osób.

DPS FORUM to jedyna konferencja poświęcona oprogramowaniu inżynierskiemu, która łączy świat edukacji i biznesu w jednym miejscu. Idea Forum narodziła się 18 lat temu z potrzeby zorganizowania wydarzenia, na którym spotkają się polscy użytkownicy SOLIDWORKS, czołowego programu do projektowania 3D. Wydarzenie z roku na rok przykuwa uwagę nowych uczestników, wystawców, a obszary tematyczne poszerzane są o najciekawsze tematy z dziedziny Przemysłu 4.0 i nowych technologii.

Premiera SOLIDWORKS 2020 oraz Platformy 3DEXPERIENCE

Uczestnicy wysłuchali wielu interesujących prelekcji z obszaru projektowania, analiz, zarządzania i wytwarzania, przygotowanych przez zespół DPS Software oraz biznesowych i edukacyjnych partnerów firmy. Jednym z głównych punktów programu była premiera SOLIDWORKS 2020 oraz prezentacja Platformy 3DEXPERIENCE, stanowiącej nowy ekosystem projektowania ułatwiający współpracę między inżynierami. Dużą część konferencji poświęcono Przemysłowi 4.0, czego uzupełnieniem była ciekawa strefa wystawców, prezentujących m.in. technologie addytywne czy roboty współpracujące.

Uczestnicy docenili bogatą strefę wystawców

DPS FORUM to także strefa wystawców, gdzie przyjrzeć się można było najciekawszym produktom zaprojektowanym w SOLIDWORKS oraz porozmawiać z ich twórcami. Nasi partnerzy zaprezentowali także sprzęt komputerowy, narzędzia CNC, rozwiązania z zakresu automatyki przemysłowej i drukarki 3D przeznaczone do produkcji.

Poprzedni
Następny

Nauka i Motorsport czyli goście specjalni konferencji

Konferencja DPS Software do dwa panele i dwaj wyjątkowi goście. Gościem specjalnym panelu biznesowego był Paweł Trela  – sportowiec, biznesmen i konstruktor aut oraz klatek bezpieczeństwa. Pasję samochodową realizuje na wielu polach, m.in. na torach wyścigowych – jest dwukrotnym Driftingowym Mistrzem Polski.

Z kolei podczas panelu naukowego wystąpił młody wynalazca, fascynat nowych technologii, Petros Psyllos. Zajmuje się m.in. zastosowaniem sztucznej inteligencji i robotami społecznymi. Amerykański Forbes zaliczył go do grona 30 najlepszych młodych europejskich innowatorów. Gości specjalnych spotkać można było również w strefie wystawców.

Warsztaty techniczne oraz rozmowy z inżynierami oprogramowania CAD/CAM/CAE/PDM/ERP

Eksperci DPS SOFTWARE przez cały dzień odpowiadali na pytania zastosowania oprogramowania Alphacam, SOLIDCAM, SWOOD, SOLIDWORKS oraz SAGE. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty “SOLIDWORKS Tips&Tricks”, podczas których przedstawione zostało wykorzystanie poszczególnych funkcji i narzędzi ułatwiających projektowanie 3D. Drugi blok warsztatowy poświęcono oprogramowaniu CAM i jego najważniejszym funkcjonalnościom istotnym z punktu widzenia poszczególnych branż, zaczynając od “Alphacam Automation Manager”, a na  “iMachining” kończąc.

Modelmania i Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS

Dla wielu uczestników DPS FORUM najważniejszym punktem programu jest  konkurs projektowania na czas. W Modelmanii swoich sił mogli spróbować zarówno przedstawiciele firm, jak i studenci. Partner konkursu, firma Integart, przygotowała modele metodą druku HP Multi Jet Fusion 3D. Nagrody w tegorocznej Modelmanii zostały ufundowane przez firmę 3DConnexion oraz firmę Alstor, dystrybutora tabletów Wacom. Statuetki wykonała firma Temirol.

Poprzedni
Następny

Oto zwycięzcy tegorocznej Modelmanii:
Modelamnia kategoria PRO:

 • I miejsce – Mikołaj Wiewióra – Mindsailors
 • II miejsce – Mateusz Żmijewski – Formaster
 • III miejsce – Tomasz Nalborski – Lumen Europe

Modelmania kategoria EDU:

 • I miejsce – Maciej Pauli – Politechnika Wrocławska
 • II miejsce – Marcin Karpeta – Politechnika Śląska
 • III miejsce ex aequo – Wojciech Korbel – Politechnika Świętokrzyska i Grzegorz Wróblewski – Politechnika Świętokrzyska

Podczas panelu naukowego rozstrzygnięty został Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS. Poziom konkursu rośnie z każdą kolejną edycją, a jury ma coraz trudniejsze zadanie. W tym roku wyłoniło następujących laureatów:

 • I miejsce – Marek Sobotka, Politechnika Warszawska, Projekt Obrotowej suwnicy podwieszanej
Poprzedni
Następny
 • II miejsce – Wiktor Nowak, Akademia Górniczo-hutnicza im. S. Staszica w Krakowie – Zdalnie sterowany robot podwodny
 • III miejsce – Maciej Hamulak, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Frezarka CNC
 • Wyróżnienie – Robert Klimiuk, Politechnika Białostocka, Przyczepka rowerowa do przewozu niemowląt.

Zapraszamy na DPS FORUM 2020

Dziękujemy naszym Partnerom, prelegentom, wystawcom i wszystkim uczestnikom. To Wy tworzycie wspaniałą atmosferę tego wydarzenia!  Do zobaczenia za rok na 19. Konferencji DPS Software!

Poprzedni
Następny

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami