pixel Ocena wpływu produktu na środowisko jako część procesu projektowania - DPS Software

26 / 01 / 2017

DPS Software

Ocena wpływu produktu na środowisko jako część procesu projektowania

Teknion Corporation jest wiodącym międzynarodowym projektantem i producentem systemów biurowych i pokrewnych produktów meblarskich. Przez ostatnią dekadę zrównoważony rozwój stał się integralną częścią jej działalności. Decydując się na korzystanie z oprogramowania SOLIDWORKS Sustainability, firma Teknion zapewniła swoim projektantom dostęp do informacji dotyczących wpływu produktów na środowisko, ułatwiając im tym samym podejmowanie decyzji dotyczących projektów. Projektanci z firmy Teknion mogą teraz oszacować ślad węglowy, zużycie energii, emisję zanieczyszczeń do atmosfery oraz odpady wodne związane z określonym projektem, a następnie wykorzystać te dane do wybrania tej wersji projektu, która jest najbardziej przyjazna środowisku.

Środowisko CAD 3D SolidWorks - projektowanie zrównoważone

„Projektowanie z uwzględnieniem zrównoważonego rozwoju nie zawsze polega na wyborze projektu, który jest najbardziej ekologiczny. Chodzi raczej o wykorzystanie informacji na temat wpływu projektu na środowisko, aby dokonać kalkulacji i wybrać optymalne rozwiązanie” — mówi kierownik działu inżynierii produktów Claudio Perfetti.

„Porównujemy efekty zastosowania bejcowanego drewna i powierzchni laminowanych, zestawiamy wyniki użycia płyty wiórowej, stali i aluminium oraz analizujemy skutki różnicowania konstrukcji poszczególnych produktów”. – dodaje Claudio Perfetti

Dzięki oprogramowaniu SOLIDWORKS Sustainability firma Teknion może udostępniać wyniki zastosowania różnych materiałów w produktach, co pozwala uświadomić klientom wpływ wybieranych przez nich modułów meblowych na środowisko. Możliwość udostępniania tych danych w ramach procesu sprzedaży zapewnia firmie Teknion przewagę nad konkurencją.

Wdrożenie i wykorzystanie rozwiązań SOLIDWORKS to:

 • Czterokrotne zwiększenie liczby linii produkcyjnych
 • Skrócenie czasu opracowywania produktów o 50 procent
 • Zredukowanie o połowę wymogów dotyczących prototypów
 • Obsługa inicjatyw dotyczących sprzedaży, współpracy i projektów przyjaznych środowisku

Ocena Wpływu projektowanych produktów na środowisko

Rozwiązanie SOLIDWORKS Sustainability może pomóc w szybkim oszacowaniu wpływu projektowanych produktów na środowisko, zmniejszeniu zużycia materiałów i energii oraz wdrożeniu odpowiednich procedur dotyczących zrównoważonych projektów, a co za tym idzie zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy.

Dzięki możliwości szybkiego sprawdzenia wpływu projektu na środowisko i podjęcia odpowiednich działań można uzyskać strategiczną przewagę nad konkurencją. Korzystając z danych pochodzących z elastycznej analizy, takich jak poziom ponownego wykorzystania materiałów i scenariusze zakończenia eksploatacji produktów, można dokonywać bardziej szczegółowych ocen.

Czym jest SOLIDWORKS Sustainability?

Oprogramowanie szacuje wszystkie etapy cyklu życiowego w oparciu o dane wejściowe dla materiału, produkcji oraz lokalizacji. Aplikacja rozdziela wyniki na czynniki oddziaływania na środowisko, które następnie mierzy i sumuje (emisję węgla, zużytą energię, zakwaszenie powietrza i eutrofizację wody). Sustainability czasie rzeczywistym dokonuje oceny oddziaływania na środowisko jako część procesu projektowania produktu.

W pełni zintegrowana ze środowiskiem projektowania 3D CAD SOLIDWORKS aplikacja SOLIDWORKS Sustainability, wykorzystująca kryteria cyklu życia produktu o standardzie przemysłowym, umożliwia otrzymanie natychmiastowych informacji zwrotnych, dzięki którym można szybko wprowadzić poprawki do projektu i przekształcić cele w zakresie zrównoważonego rozwoju w rzeczywiste wyniki. Po szczegóły przejdź na stronę Sustainability.

SOLIDWORKS Sustainability

Źródło: www.solidworks.com
Zdjęcia: www.teknion.com

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami