pixel „Panel symulacyjny” – nasz nowy cykl wideo dotyczący SOLIDWORKS Simulation oraz Flow Simulation - DPS Software

12 / 06 / 2018

DPS Software

„Panel symulacyjny” – nasz nowy cykl wideo dotyczący SOLIDWORKS Simulation oraz Flow Simulation

Skąd wiadomo, że konstrukcja jest optymalna? Wybór parametrów kształtu i cech fizycznych szeroko rozumianych konstrukcji zależy od założeń projektowych (funkcji, które projekt ma zrealizować). Dodatkowo – w obliczu dużej konkurencyjności – zależy nam na minimalizacji kosztów operacyjnych.

Niezależnie od kryteriów optymalizacji, by odpowiedzieć sobie, który wariant jest najlepszy, musimy wykonać test. Prototypowanie cyfrowe to ekonomicznie najlepiej uzasadniona droga ku sprawdzeniu wytrzymałości konstrukcji, odkształceń, naprężeń, przemieszczeń, przepływu ciepła, przepływ płynów i wielu innych scenariuszy.

Kluczowym elementem rozwiązania, które wdraża i dostarcza DPS Software jest SOLIDWORKS Simulation oraz Flow Simulation. To wszechstronne narzędzia testowe pozwalające przeprowadzać symulacje cyfrowe i ulepszać produkty.

Oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation to zestaw rozwiązań do analizy strukturalnej wykorzystujących metodę elementów skończonych w celu prognozowania rzeczywistego zachowania gotowego produktu poprzez wirtualne testowanie modeli CAD. SOLIDWORKS Simulation udostępnia nowoczesne środowisko umożliwiające przeprowadzenie złożonych symulacji z wykorzystaniem intuicyjnego toku prac i poznanie odpowiedzi na trudne pytania inżynieryjne uwzględniające scenariusze złożonych obciążeń oraz problemy interdyscyplinarne. Już podczas projektowania produkty można testować pod kątem licznych parametrów, takich jak trwałość, reakcja statyczna i dynamiczna czy zachowanie termiczne, a pozyskane wyniki wykorzystać w celu optymalizacji projektu jeszcze we wczesnej fazie jego opracowywania.

Intuicyjny w obsłudze moduł SOLIDWORKS Flow Simulation do symulacji obliczeniowej mechaniki płynów (CFD) umożliwia projektantom przeprowadzanie symulacji przepływu cieczy lub gazu w rzeczywistych warunkach, wykonania scenariuszy „A co, jeśli?” i efektywnych analiz wymiany ciepła oraz sił oddziałujących na zanurzone lub sąsiadujące komponenty. Przepływ płynu, wymiana ciepła i siły przepływu to kluczowe czynniki decydujące o sukcesie projektu.

O powyższych narzędziach dedykowanych wprost na „biurko” konstruktora dowiecie się więcej w cyklu wideo „Panel symulacyjny”. Zapraszamy do oglądania!

Kiedy wiemy, że konstrukcja jest optymalna? Optymalizacja topologii.

Wymiana ciepła, czyli jak efektywnie wykorzystać SOLIDWORKS Flow Simulation?

Co to jest MES i skąd biorą się błędne wyniki w analizach?

Zobacz pozostałe odcinki “Panel Symulacyjny” na naszym kanale Youtube!

Panel Symulacyjny SOLIDWORKS - DPS Software on Youtube

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami