pixel Nowości Alphacam 2014 R2 - DPS Software

11 / 08 / 2014

dps_admin

Nowości Alphacam 2014 R2

Nowości Alphacam 2014 R2

Zapoznaj się z najważniejszymi nowościami Alphacam 2014 R2.

Alphacam 2014 R2 swoją premierę na świecie miał dnia 22.05.2014. Zespół inżynierów DPS Software zakończył przygotowanie polskiej wersji językowej i już wkrótce najnowsza wersja oprogramowania zostanie dostarczona klientom.

Producent wprowadził wiele zmian czyniących pracę w Alphacam jeszcze przyjemniejszą. Są to między innymi:

Rozpoznawanie cech modelu

Okienko automatycznego rozpoznawania cech modelu posiada teraz przyjazny użytkownikowi, intuicyjny interfejs. Zastosowano zakładki, rysunki obrazujące funkcje i wskazówki pojawiające się po najechaniu myszką na wybrane opcje.

alphacam2014_r2_1

Główne usprawnienia w Rozpoznawaniu cech modelu

 • Poprawione rozpoznawanie nieprzelotowych otworów.
 • Wszystkie cechy mogą być rozpoznane na aktualnej płaszczyźnie pracy (jeśli to możliwe) lub na aktywnej warstwie użytkownika (jeśli istnieje).
 • Rozpoznawanie bardzo małych fazek otworów.
 • Nowe menu i przyciski aby stworzyć rozwiniętą na średnicy płaszczyznę pracy z cylindrycznej ściany modelu bryłowego (tylko w module Lathe).
 • Nowa opcja w oknie Automatycznego rozpoznawania cech modelu aby umieścić otwory promieniowo na rozwiniętej płaszczyźnie pracy (tylko w module Lathe).
 • Dodano opcje w oknie Konfiguracji cech modelu, aby ustawić preferowane kierunki narzędzia dla wewnętrznych i zewnętrznych ścieżek.
 • Podczas rozpoznawania otworów do wiercenia w różnych pozycjach, zostaną automatycznie utworzone płaszczyzny pracy, tak aby ich oś Z była w tym samym kierunku co globalna oś Z.
 • Wiele ulepszeń dla brył i lepsze usuwanie duplikatów otworów.
 • Polecenie rozpoznawania otworów do wiercenia – jeśli wyłączysz opcje „Rozpoznaj wszystkie koncentryczne elementy” i „Ustaw współrzędną Z najwyższego otworu koncentrycznego”, rozpoznawanie będzie szybsze (zwłaszcza dla skomplikowanych modeli). Otwory nie będą miały poziomu Z ustawionego na najwyższym otworze (poprawka).
 • Nowa opcja „Ustaw poziom Z ręcznie” w okienku rozpoznawania otworów do wiercenia.
 • Dodano nową opcję pozwalająca ograniczyć głębokość otworów przelotowych przy automatycznym rozpoznawaniu cech.
 • Resetowanie geometrii poziomów Z – dolny poziom Z będzie ustawiony na najniższym, a nie na najwyższym punkcie zaznaczonej krawędzi.

Optymalizer ścieżki 5-Osiowej

Optymalizer pozwala na ulepszenie ścieżek narzędzia dla obróbek w 4- i 5-osiach płynnych. Alphacam 2014 R2 posiada nowe, potężne narzędzie pozwalające na analizowanie obróbek 5-osiowych w zależności od konfiguracji maszyny i ograniczeń osi obrotowych.

Możliwość ustawienia nowego zakresu kątów osi obrotowych pozwoli na wierną symulację zachowania się tych osi podczas obróbki.

Zaciski i uchwyty

Ulepszenia zacisków i uchwytów umożliwiają dokładniejsze pozycjonowanie i lepszą kontrolę kolizji.

Teraz masz możliwość ustawienia geometrii ograniczającej i/lub pozycjonującej w celu lepszego ustawienia zacisków i uchwytów niezależnie od siebie i od obrabianego materiału.

Interfejs użytkownika

Więzy

Podczas edycji więzów można teraz korzystać z klawiszy klawiatury Enter, Tab, strzałka w górę i w dół, aby potwierdzić wpisane wartości. Możesz, także przeciągać parametry na liście aby zmienić ich kolejność.

alphacam2014_r2_4

Parametry, które zostały edytowane są teraz wyświetlane na czerwono, a te których pozycja została zmieniona na niebiesko. Kolejność parametrów nie wpływa na ich zachowanie, jest to tylko dla wygody użytkownika.

Podświetlanie operacji wymagającej zaktualizowania

Aby było jasne, że operacja wymaga aktualizacji, teraz poza wyświetleniem gwiazdki obok nazwy operacji, cała nazwa zostanie wyświetlona na niebiesko.

Nowe rysunki narzędzi

Nesting

Nesting zestawu części

Każda część do nakładania, może zostać oznaczona jako część zestawu. Spowoduje to nakładanie wszystkich części zestawu na tym samym arkuszu.

Arkusze i obszar wolny od nakładania

Teraz masz możliwość zdefiniowania obszaru, na którym nie będą nakładane części i zostanie to zastosowane do kolejnych arkuszy.

alphacam2014_r2_9

Nesting w otworach

W najnowszej wersji pojawiła się funkcja zapobiegająca nakładania elementów w otworach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami