pixel Nowy SolidCAM 2021 to przyszłość oprogramowania CAM - DPS Software

24 / 05 / 2021

DPS Software

Nowy SolidCAM 2021 to przyszłość oprogramowania CAM

Wsłuchiwanie się w potrzeby klientów jest zasadą, która jest głęboko zakorzeniona w “DNA” producentów SolidCAM. Po trzyletnim okresie rozwoju, SolidCAM 2021 został wydany i zaprezentowany podczas wyjątkowego wydarzenia online: “SolidCAM World 2021 – Virtual Summit“. Po raz pierwszy w takim wydarzeniu, nie tylko przedstawiciele SolidCAM na całym świecie, filie i resellerzy, ale także wszyscy klienci i zainteresowani potencjalni klienci, zostali zaproszeni do udziału w wydarzeniu na żywo, które teraz można obejrzeć na oficjalnej stronie.

Co nowego zaprezentowano w SolidCAM 2021?

 • W SolidCAM wprowadzono nowy system zarządzania narzędziami “ToolKit”, a także liczne dalsze zmiany. W nowym ToolKit, możliwe jest teraz bezproblemowe importowanie danych narzędzi 3D, w tym uchwytów narzędziowych, bezpośrednio z baz danych narzędzi producentów. Celem było maksymalne uproszczenie procesu montażu narzędzi dla użytkownika. Bazując na tym, jak narzędzia są montowane w rzeczywistości, nowy ToolKit oferuje możliwość montażu narzędzi, ich uchwytów i dodatkowych komponentów, dokładnie tak, jak to się dzieje, gdy narzędzia są montowane w warsztacie.
SolidCAM 2021 - nowości

Zespół narzędziowy zbudowany z komponentów, importowanych z baz danych producentów – SolidCAM 2021

 • Nowe funkcje zostały również zaimplementowane w Module obróbek 5-osiowych, oferując dużą oszczędność czasu programowania CAM. Te nowe funkcje obejmują SolidCAM Edge Breaking, który automatycznie wykrywa krawędzie wymagające gratowania/wygładzania i tworzy bezkolizyjną ścieżkę narzędzia oraz SolidCAM Edge trimming, który może być stosowany szczególnie w przemyśle kompozytowym, do usuwania nadmiaru materiału z części podczas produkcji.
 • Kolejną funkcją dostępną dla wszystkich klientów posiadających Moduł obróbek 5-osiowych w ramach subskrypcji, jest “SIM5X Auto 3+2 Roughing”, która automatycznie obrabia zgrubnie części ze wszystkich możliwych stron, bez jakiejkolwiek ręcznej interwencji operatora.
Moduł obróbek 5-osiowych

Trochoidalna ścieżka narzędzia w SIM5X obróbka wieloosiowa – SolidCAM 2021

 • Uruchomiony został również nowy SolidCAM Simulator, zapewniający niesamowitą graficzną symulację wszystkich operacji SolidCAM. Symulator ten zapewnia wielokanałowe symulacje i łączy wszystkie tryby poprzednich symulacji SolidCAM, w jednym zintegrowanym, łatwym w użyciu interfejsie.
 • Dodatkową nowością w tej wersji jest CIMCO Edit Professional, który został zintegrowany bezpośrednio z SolidCAM, aby zapewnić użytkownikom jeden z najbardziej zaawansowanych edytorów G-kodu na rynku. Bezproblemowy eksport informacji z SolidCAM sprawia, że CIMCO Edit jest bardzo użyteczny dla klientów SolidCAM.
 • Funkcjonalność SolidCAM Mill-Turn i Swiss została jeszcze bardziej rozszerzona w SolidCAM2021. SolidCAM oferuje obecnie jedyne zintegrowane rozwiązanie z SOLIDWORKS, które obsługuje wszystkie wielokanałowe maszyny CNC typu Mill-Turn i Swiss.
SolidCAM Mill-Turn i Swiss

Symulacja wielokanałowej maszyny Mil-Turn – SolidCAM 2021

Dr Emil Somekh, założyciel i dyrektor generalny SolidCAM, jest przekonany, że SolidCAM kładzie kolejne nowe fundamenty pod przyszłość oprogramowania CAM.

“Już zrewolucjonizowaliśmy świat obróbki skrawaniem z iMachining i zrobimy to ponownie z naszym obecnym projektem – Wykorzystanie najlepszych praktyk opartych na sztucznej inteligencji (AI). W naszych kolejnych wersjach, SolidCAM będzie wyposażony w AI na niespotykaną dotąd skalę. Technologia ta jest obecnie nowością na rynku CAM, a my konsekwentnie dążymy do tego celu. “

Michael Leditzky, Technical COO w SolidCAM Germany, jest przekonany, że oprócz doskonałego oprogramowania CAM, serwis i wsparcie muszą być oferowane na najwyższym poziomie. W SolidCAM jest to zapewnione przez globalne i lokalne zespoły wsparcia technicznego jak np. w dziale CAM firmy DPS Software, składającego się z inżynierów obróbki CNC i oprogramowania SolidCAM, którzy pomagają klientom, zarówno online jak i na miejscu, w zakresie zapytań technicznych i złożonych zadań produkcyjnych i powdrożeniowych.

Umów darmową, niezobowiązującą  konsultację techniczną

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami