pixel Obróbka skomplikowanych precyzyjnych części dla przemysłu farmaceutycznego - Alphacam Case Study - DPS Software

07 / 01 / 2017

DPS Software

Obróbka skomplikowanych precyzyjnych części dla przemysłu farmaceutycznego - Alphacam Case Study

„Największym wyzwaniem w naszym procesie produkcyjnym jest wytworzenie części szybko, skutecznie, z zyskiem i Alphacam pozwala nam to osiągnąć dzięki łatwości programowania obróbek i zwiększeniu szybkości ich przygotowania.” Mówi Darragh Walsh, dyrektor zarządzający P&T precision Engineering, z siedzibą w Kildare w Irlandii.

Jest kilka cech Alphacam szczególnie ważnych w naszej pracy, w tym szybkość i łatwość z jaką możemy zaimportować model CAD 3D i wskazać to co chcemy obrabiać bezpośrednio na ściankach modelu.

Specjalizująca się w produkcji wysokiej jakości precyzyjnych części dla przemysłu farmaceutycznego, urządzeń medycznych, części dla przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego i poligraficznego – firma P&T zarządza projektami od samego początku do końca zapewniając, że wszystkie części będą spełniały wymagania projektowe.

alphacam-oprogramowanie-cad-cam

„Wiedza i możliwości naszego zespołu zarządzającego pokrywa zarówno dyscypliny mechaniczne jak i elektroniczne w rozwoju złożonych systemów kontroli, sprzętu i produktów”, mówi Darragh.  Ciągłe szkolenia i podnoszenie kwalifikacji, wraz z wykorzystaniem najnowszego oprogramowania CAD/CAM Alphacam, są postrzegane jako priorytet dla przyszłego wzrostu i stabilności. „Oferujemy również usługi w wykonywaniu podzleceń, podejmujemy się także projektowania, testowania i pomiarów wraz z ogólnym rozwiązywaniem problemów.”

Zaimportuj własne modele CAD 3D i poznaj strategie obróbcze. Aby pobrać oprogramowanie Alphacam przejdź na stronę.

Alphacam obsługuje frezarki XYZ, Bridgeport, Quaser i Dugard i tokarkę Harrison. Wykorzystanie oprogramowania CAM i różnych maszyn jest niezbędne aby szybko wytwarzać części – szczególnie w przypadku prototypowania.

p-t-precision-engineering

W oprogramowaniu Alphacam szybko możemy przygotować obróbki konturu, kieszeni, grawerowania i wiercenia. Funkcje takie jak frezowanie 2.5D w wielu przejściach, obróbki kieszeni z nielimitowaną liczbą wysp i kompensacja promienia narzędzia są ustawiane w intuicyjnym interfejsie użytkownika. W P&T wykorzystywany jest moduł Alphacam Mill Advanced, pozwalający na obróbkę zgrubną i wykończeniową powierzchni 3D, plików STL i modeli bryłowych.

Otrzymujemy pełną dokumentację w 3D, co znaczy, że nie musimy już korzystać tylko z obróbek 2.5D, co jest ogromną zaletą i pozwala na wytwarzanie jeszcze bardziej skomplikowanych kształtów 3D.

Strategia Waveform nie tylko przyspiesza proces frezowania, ale także wydłuża żywotność narzędzi. Tradycyjny cykl obróbki zgrubnej generuje ścieżkę narzędzia poprzez odsunięcia geometrii o parametr kroku w bok. Tradycyjne strategie obróbcze musza być realizowane z mniejszymi wartościami posuwów ze względu na zmienne warunki skrawania, zwłaszcza w narożnikach. Obciążenie narzędzia wzrasta wraz z grubością wióra w miejscach gdzie narzędzia napotyka więcej materiału do usunięcia niż podczas obróbki po prostej linii.

W Alphacam strategia Waveform wykorzystuje całą długość roboczą narzędzia, utrzymując stałe obciążenie narzędzia podczas obróbki, a ścieżki narzędzia generowane są z płynną zmianą kierunków skrawania, utrzymując wysoką prędkość skrawania. Wartości posuwu są utrzymywane na optymalnym poziomie przez cały cykl obróbki.

Obróbka całą długością roboczą narzędzia powoduje, że narzędzie zużywa się równomiernie na całej długości a nie tylko na jego końcu i drgania są znacznie zredukowane. Szerokość skrawania jest zmniejszona, aby zapewnić stałe obciążenie narzędzia i pozwolić na swobodne usuwanie wióra, a wraz z nim wytwarzającego się ciepła co przyczynia się do wydłużenia żywotności narzędzia.

Jak mówi Darragh, „Cały proces obróbczy w Alphacam, od importu brył z systemu CAD 3D np. SOLIDWORKS, Inventor czy Solid Edge, poprzez ekstrakcje cech modelu, zastosowanie wybranych strategii obróbczych do wygenerowania kodu NC na frezarki i tokarki jest bardzo prosty i szybki.

 

Zaimportuj własne modele CAD 3D i poznaj strategie obróbcze. Aby pobrać oprogramowanie Alphacam przejdź na stronę.

Porozmawiajmy o wdrożeniu oprogramowania CAM w Twojej firmie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami