pixel Program do kamieniarstwa - poznaj moduły Alphacam Stone do obsługi maszyn CNC - DPS Software

05 / 02 / 2017

DPS Software

Program do kamieniarstwa - poznaj moduły Alphacam Stone do obsługi maszyn CNC

Alphacam to jeden z najlepiej znanych i renomowanych systemów CAD/CAM dla przemysłu kamieniarskiego. Moduły AlphaStone zostały zaprojektowane tak by stawić czoła problemom związanym z obróbką marmuru i kamienia. Program do kamieniarstwa wspiera praktycznie dowolną konfigurację maszyn CNC od 2-u po 5-cio osiowe oraz specjalistyczne obrabiarki używane w branży.

Oprogramowanie prezentuje najwyższą jakość dla przemysłu kamieniarskiego, drzewnego, meblarskiego i wielu innych. Nasze systemy są najlepsze w swojej klasie i przyczyniły się do sukcesu wielu firm na całym świecie. System Alphacam jest kompatybilny ze wszystkimi obrabiarkami CNC, oprogramowaniem kontrolującym produkcję i platformami bazującymi na systemie Windows.

Program do kamieniarstwa AlphaCAM AlphaStone – korzyści

 1. Automatycznie generowany kod maszynowy – wyeliminowanie konieczności pisania kodu ręcznie.
 2. Pełna trójwymiarowa wizualizacja ruchów narzędzia – wyeliminowanie błędów
 3. Pełna trójwymiarowa wizualizacja obrabianego materiału – wizualna kontrola detalu.
 4. Możliwość rysowania/modelowania złożonych konstrukcji płaskich jak i trójwymiarowych
 5. Gotowe strategie dostosowane do technologii obróbki kamienia – cięcie tarczą (pion,  poziom, pod zadanym kontem, normalnie do konturu), cięcie bokiem tarczy, obróbka powierzchni tarczą
 6. Możliwość parametryzowania rysunków – przyspieszenie tworzenia programów
 7. Import rysunków, modeli z innych programów: CorelDraw, SOLIDWORKS itp.
program-kamieniarstwo-cad-alphacam-stone

Dostępne moduły AlphaStone

AlphaStone Standard

Profile 2.5D i 3D mogą być obrobione zgrubnie, szybko i efektywnie z użyciem pił mostowych z uwzględnieniem naddatków. Jest to szczególnie pomocne przy obróbce elementów o kształcie zbliżonym do umywalek i wanien.

AlphaStone Advanced

Piły mostowe mogą być użyte w dowolnej orientacji do wykończenia trójwymiarowych powierzchni. Moduł Marble (marmur) ma możliwość importowania obrazów w formacie bitmap i przetwarzania ich na trójwymiarowe ruchy obróbkowe. Również pliki w formacie STL mogą zostać zaimportowane, co pozwala na przetwarzanie danych pochodzących np. ze skanerów laserowych. Oprócz tego zawarto pełne wspomaganie wiercenia z automatyczną detekcją głębokości wiercenia i nakładania ograniczeń wynikających z długości narzędzia.

Zaimportuj własne modele CAD 3D i poznaj strategie obróbcze. Aby pobrać oprogramowanie Alphacam przejdź na stronę.

AlphaStone 2D Engrave

AlphaStone daje użytkownikowi możliwość wyboru typu narzędzia skrawającego, od zwykłych tarcz po frezy palcowe oraz nadanie mu dowolnych parametrów. Alphacam automatycznie oblicza położenie punktu sterowanego narzędzia tak by część robocza pracowała we właściwym miejscu.

AlphaStone 3D 3-osie

AlphaStone posiada możliwość importu plików w wielu formatach zapisu brył w tym np. STL czy SOLIDWORKS, co pozwala na przetwarzanie danych pochodzących np. ze skanerów laserowych. Narzędzia automatycznego wykrywania otworów do wiercenia czy konturów do obróbki przyspieszą proces przenoszenia modelu na operacje maszynowe.

AlphaStone 5-osi

Wiele strategii obróbek 5 osiowych z dokładnym określaniem głębokości żłobień powoduje, że kompleksowa obróbka staje się prosta. Strategie mogą być zapisane w bibliotece jako style obróbkowe, a następnie połączone w wielonarzędziową obróbkę zgrubno – wykańczającą.

Przykład zastosowania programu do kamieniarstwa AlphaStone - Sagrada Familia

Jednym z najważniejszych wyzwań dla systemu była Sagrada Familia Gaudiego w Barcelonie. Przyciągająca ponad 2 mln, odwiedzających rocznie, katedra została uznana za jeden z najoryginalniejszych i najambitniejszych budynków powstałych współcześnie. Alphacam został użyty w produkcji elementów budynku. Głównym celem było zwiększenie możliwości przy tworzeniu geometrii, upłynnienie produkcji elementów kamiennych, między innymi tak by pasowały do siebie „za pierwszym razem”, bez konieczności korygowania kształtu.

“Tryb pracy jest zbliżony do tego jaki miał Gaudi sto lat temu, budując miniatury wszystkich detali architektonicznych do sprawdzenia czy da się pomyślnie wyprodukować bardzo skomplikowane bryły. To prawda, że mówienie o efektywnym prototypowaniu w kontekście projektu po 123 latach wciąż odległego od ukończenia jest, co najmniej dziwne. Ale właśnie tak użyte jest nasze oprogramowanie.” – Raúl Ruiz, dyrektor Alphacam w Hiszpanii

oprogramowanie-cam-kamieniarstwo-alphacam

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami