pixel SolidCAM Swiss Type - wykorzystaj w pełni swoje zaawansowane, wielozadaniowe maszyny CNC - DPS Software

09 / 02 / 2021

DPS Software

SolidCAM Swiss Type - wykorzystaj w pełni swoje zaawansowane, wielozadaniowe maszyny CNC

Zaawansowane wielokanałowe centra tokarsko-frezarskie i maszyny typu szwajcarskiego są powszechnie używane do obróbki złożonych części niekiedy w małych seriach, przy użyciu wielu narzędzi skrawających, w jednym ustawieniu. Aby w pełni wykorzystać te urządzenia wymagany jest nowoczesny w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS moduł SWISS-TYPE oprogramowania SolidCAM, które połączy cykle tokarskie i frezarskie w obróbce z dużą prędkością.

Ręczne programowanie CNC skomplikowanych części na skomplikowanych maszynach, bezpośrednio na sterowniku maszyny, jest – jeśli to w ogóle możliwe – bezproduktywne, podatne na błędy i kosztowne. Używając modułu SWISS-TYPE skracasz czas przygotowania programu precyzyjnie wyliczysz czas obróbki, a opcja synchronizacji kanałów pozwala na wydłużenie czasu wiórowego maszyny.

Więcej o technologii Swiss-Type i korzyściach jej stosowania opowiada Maciej Kwolek, specjalista ds. CAM

Zintegrowany, łatwy w użyciu i kompletny program CAM do maszyn typu szwajcarskiego

W interfejsie użytkownika SolidCAM, bezproblemowo zintegrowanym z SOLIDWORKS lub Autodesk Inventor CAD, programuje się operacje frezowania i toczenia na wrzecionach głównych i tylnych, wieżyczkach kontrolnych, konikami, podpórkami stałymi i liniowymi nośnikami narzędzi. Operacje frezowania zawierają unikalną i opatentowaną technologię iMachining dostępną tylko w SolidCAM.

SolidCAM zawsze aktualizuje stan magazynowy na bieżąco, w ramach drzewa operacji, aby zoptymalizować ścieżkę narzędzia, uniknąć cięcia powietrzem i osiągnąć minimalny czas cyklu. Kiedy detal jest przenoszony z głównego do podwrzeciona, zaktualizowany model zapasu jest przenoszony razem z nim. Każda następna obróbka na podwrzecionie wykryje materiał w stanie, w jakim opuścił on główne wrzeciono, co ostatecznie zapewni najbardziej wydajną obróbkę.

Dostępny menedżer synchronizacji kanałów prowadzi użytkownika przez kolejność operacji, pokazuje kolizje i pomaga ich uniknąć. Jest idealny do synchronizacji i optymalizacji wszystkich operacji obróbczych w celu uzyskania maksymalnej wydajności produkcji.

Maszyny Swiss Type - SolidCAM

Zaawansowana symulacja maszyny SolidCAM pokazuje kompletną kinematykę i wszystkie elementy maszyny, zapewniając pełną symulację ścieżki narzędzia i weryfikację dla wszystkich operacji obróbki oraz pełne wykrywanie kolizji pomiędzy elementami maszyny, obrabianym przedmiotem, zamocowaniami, narzędziami i uchwytami. Oprogramowanie wspiera najbardziej złożone CNC z nieograniczoną liczbą osi i kanałów takich producentów jak: Chiron, Mazak, Doosan, Index, Citizen, Swiss, Star, Tsugami.

Przykłady zastosowania automatów tokarskich Swiss-Type

Automaty tokarskie swiss stosowane są z powodzeniem w takich branżach jak: motoryzacja, lotnictwo, medycyna, hydraulika oraz zbrojeniówka. Poniżej pokazujemy przykładowe elementy, części wykonane na maszynach swiss.

Przykłady zastosowania automatów tokarskich Swiss

Dlaczego warto zdecydować się na oprogramowanie
SolidCAM Swiss-Type?

 • efektywne, szybkie programowanie CNC,
 • maksymalne, dozwolone obciążenie maszyny,
 • krótsze czasy cykli obróbczych,
 • wysoka funkcjonalność,
 • pełna kontrola ścieżki narzędzia,
 • zaawansowane kontrola kolizji,
 • wizualna symulacja 3D maszyny i cykli obróbczych,
 • niezawodny kod NC,
 • program w pełni zintegrowany z SOLIDWORKS lub Inventor,
 • obsługa najbardziej zaawansowanych maszyn dostępnych na rynku,
 • wydłużenie czasu wiórowego maszyny,
 • skrócenie czasu przezbrojenia i przeprogramowania,
 • jeden program CAM obsługujący wiele maszyn CNC,
 • precyzyjne wyliczenie czasu obróbki na potrzeby wyceny/ofertowania.
SolidCAM Swiss Type Solutions - DPS Software

Zobacz jak pracują maszyny typu Swiss zaprogramowane z pomocą SolidCAM Swiss-Type

Porozmawiajmy o wdrożeniu oprogramowania CAM w Twojej firmie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami