pixel JetSystem i Omax Polska zagoszczą na konferencji DPS FORUM 2019 - DPS Software

11 / 10 / 2019

DPS Software

JetSystem i Omax Polska zagoszczą na konferencji DPS FORUM 2019

Grupa JetSystem to firma, która wprowadziła na polski rynek technologię waterjet, czyli technologię precyzyjnego cięcia różnych materiałów, wykorzystującą strumień wody pod wysokim ciśnieniem. W swoim portfolio posiada rozwiązania od amerykańskiego koncernu OMAX Corporation – światowego lidera w tym obszarze. Grupa JetSystem będzie jednym z wystawców DPS FORUM. Zaprezentuje m.in. ProtoMAX – rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają ultraprecyzyjnej, mobilnej i kompaktowej maszyny do pracy w warsztacie, garażu lub w małej pracowni. O możliwościach, jakie daje technologia waterjet rozmawiamy z Ewą Chojnowską z Grupy JetSystem

Grupa JetSystem to lider sprzedaży maszyn do cięcia wodą, obecny na Litwie, Łotwie, w Estonii, Rosji i Polsce. Jaka jest historia firmy na polskim rynku?

Wszystko zaczęło się w 2003 roku. To wtedy Grupa JetSystem, której siedziba znajduje się w Elblągu, wprowadziła na rynek innowacyjną, nieznaną wówczas technologię waterjet. Od samego początku byliśmy związani z producentem precyzyjnych maszyn OMAX i MAXIEM, należącym do amerykańskiego koncernu OMAX Corporation – światowego lidera, dostawcy kompletnych rozwiązań dla technologii cięcia strumieniem wody przy wykorzystaniu ścierniwa.

Dziś, po 16-tu latach obecności na rynku, możemy pochwalić się ponad 50-procentowym udziałem w sprzedaży maszyn do cięcia wodą na terenie całej Polski. Trzonem Grupy JetSystem jest profesjonalny serwis, świadczący szeroki wachlarz usług najwyższej jakości. Wszystkie marki skupione wokół spółki współpracują ze sobą, zapewniając Klientom kompleksowe i profesjonalne wsparcie. Długoletnia praktyka, setki sprzedanych maszyn i nieprzerwany rozwój firmy sprawiają, że Grupa JetSystem to zaufany i niezawodny partner w biznesie wykorzystującym technologię waterjet.

Jesteście dostawcą rozwiązań dla technologii waterjet od największego światowego producenta, koncernu OMAX. To właśnie jedna z maszyn tego giganta, MicroMAX, promuje najnowszą wersję SOLIDWORKS 2020. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Misją OMAX jest wyposażenie każdego warsztatu w obrabiarki waterjet. Aby to osiągnąć, firma musi ciągle rozwijać tę technologię. W tym celu wykorzystuje oprogramowanie SOLIDWORKS, które generuje geometrię przestrzenną projektowanego detalu. Na podstawie modelu 3D części możliwe jest wykonanie modeli złożeniowych, rysunków technicznych, symulacji ruchu i obciążenia, animacji i wielu innych.

SOLIDWORKS jest w zasadzie niezbędnym narzędziem w codziennej działalności firmy związanej z szeroko rozumianą inżynierią i nowymi technologiami. A wersja 2020 to kolejne udoskonalenia i rozszerzenia dotychczasowych funkcji. Szczegóły nowej wersji SOLIDWORKS 2020 poznamy 23 października podczas konferencji DPS FORUM 2019, na którym Grupa JetSystem także będzie obecna.

MicroMAX to nie jedyna maszyna z oferty OMAX, na jaki sprzęt warto jeszcze zwrócić uwagę?

W tym miejscu warto wspomnieć raz jeszcze o naszych centrach obróbczych MAXIEM i OMAX. Od 25 lat firma OMAX Corp. jest zaangażowany w dostarczanie najlepszych, najbardziej zaawansowanych produktów, podaje łatwe do zrozumienia informacje na temat technologii cięcia wodą i oferuje pełne wsparcie w konkretnej aplikacji. Bo cel firmy OMAX jest prosty: zaprojektować taki system sterowania, który zapewni najwyższą dokładność wycinania części, pozwoli wyciąć detale z najszybszą prędkością i zapewni najniższe koszty cięcia, będąc przy okazji systemem prostym i intuicyjnym dla użytkownika.

Takimi są bez wątpienia waterjety MAXIEM i OMAX stworzone dla aplikacji wymagających zarówno mniejszych, jak i większych powierzchni tnących, z łatwym w użyciu, szybkim, precyzyjnym systemem i w bardzo konkurencyjnej cenie. Te waterjety pozwalają ciąć szybciej, co wpływa na zwiększenie produkcji i obniżenie kosztów eksploatacyjnych, a to wszystko dzięki zastosowaniu sprawdzonej wysokociśnieniowej pompy korbowodowej.

Maszyny OMAX dostarczane są ze specjalnym oprogramowaniem, które wspomaga operatora. Czym się ono charakteryzuje?

W każdej maszynie spod brandu OMAX, zastosowano także innowacyjne oprogramowanie Intelli-MAX ® Basic, które oparte jest na oprogramowaniu OMAX, zaprojektowane specjalnie do wykorzystania w środowisku wodnym. Zapewnia ono precyzyjną kontrolę prędkości i przewiduje zachowanie strugi wody podczas cięcia. Maszyny same dobierają sobie parametry cięcia do tego, jaki mamy materiał, jak gruby on jest i z jaką precyzją chcemy go wyciąć. Jednym słowem maszyny same kontrolują proces całego cięcia.

Waterjety firmy OMAX Corp., to maszyny z łatwym w użyciu, szybkim i precyzyjnym systemem, w bardzo konkurencyjnych cenach. Innowacyjna technologia sprawia, że maszyny te są wysoko funkcjonalne, co pozwala zwiększyć dochody firmy. Cięcie za ich pomocą będzie zaś szybsze, co znacznie wpłynie na zwiększenie produkcji i obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Chcecie wiedzieć jeszcze więcej? Nic prostszego! Zapraszamy do świata OMAX Corp.

DPS FORUM to przestrzeń dla biznesu i edukacji. Dzięki temu przedstawiciele szkół średnich czy uczelni technicznych mogą pogłębić swoją wiedzę i doświadczenia z przedstawicielami firm. Wasza firma także prowadzi działania w obszarze edukacyjnym w ramach WaterJet Academy. Proszę opowiedzieć, o tym projekcie.

Waterjet Academy prowadzimy nieprzerwanie od dziewięciu sezonów. Właśnie ruszyła kolejna edycja tego projektu, dzięki któremu uczniowie szkół technicznych poznają innowacyjną technologię waterjet, która jest jedną z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się metod obróbki różnego rodzaju materiałów – od stali, poprzez kamień i szkło, po tworzywa sztuczne czy drewno.

W trakcie roku szkolnego, na comiesięcznych zajęciach uczniowie mają m.in. możliwość poznać w teorii i w praktyce, jak działają waterjety i na hali firmy JetSystem z bliska przyjrzeć się pracy tych maszyn. Mogą także poznać specyfikę działania elbląskich placówek badawczych i naukowych, jak Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych, które działa w Elbląskim Parku Technologicznym czy laboratoriów firmy Metrotest, gdzie przeprowadzane są kompleksowe badania i ekspertyzy materiałowe oraz wzorcowanie przyrządów pomiarowych – a te zagadnienia powinny być znane od przysłowiowej podszewki przez przyszłych adeptów mechatroniki.

Nieprzypadkowo projektowi WaterJet Academy towarzyszy hasło „Kropla drąży wiedzę”, bo technologia waterjetów nie stoi w miejscu, a ogromną wartością maszyn OMAX jest to, że firma bardzo często wypuszcza na rynek zupełnie nowe elementy, które są kompatybilne z maszynami wyprodukowanymi wcześniej. Dzięki temu nie trzeba kupować nowej maszyny, tylko dodatkowe elementy które sprawią, że praca waterjeta będzie jeszcze lepsza.

Uważamy też, że trzeba uświadamiać młodzieży, która już niedługo będzie musiała wybrać ścieżkę kariery zawodowej, że dziś warto stawiać na zawody techniczne, związane stricte z inżynierią. Przez ostatnie osiem sezonów projekt z cyklu „Kropla Drąży Wiedzę” ukończyła ponad setka uczniów Technikum Mechanicznego w Elblągu. Projekt do pewnego momentu działał jako projekt lokalny. Jednak w ubiegłym roku Grupa Jet System podjęła także współpracę z Zespołem Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku. W placówce powstała pracownia WaterJet, w której we wrześniu 2018 roku oddano do dyspozycji uczniów urządzenie OMAX do cięcia strumieniem wody zakupione przez Powiat Turecki. Maszyna służy uczniom szkoły do nauki zawodu, a sami uczniowie ZST w Turku mają okazję kształcić się biorąc udział w wielu przedsięwzięciach dydaktycznych i konsultingowych.

JetSystem będzie jednym z wystawców DPS FORUM. Będzie można spotkać się i porozmawiać z ekspertami z Państwa firmy i przyjrzeć się jednemu z rozwiązań.

To prawda. Podczas DPS FORUM zaprezentowany zostanie waterjet ProtoMAX. Mimo swoich niewielkich wymiarów i możliwości używania przez amatorów, ProtoMAX to w pełni profesjonalne urządzenie, na którym można ciąć szeroką gamę materiałów jak aluminium, stal, stal nierdzewna, granit, akryl, szkło czy włókno szklane.

Stawia to waterjeta ProtoMAX na równi ze starszymi braćmi ze stajni OMAX. Wszystko to dzięki zastosowaniu pompy o mocy 5 koni mechanicznych i wytwarzanym ciśnieniu równym 2068 bar. ProtoMAX poradzi sobie praktycznie z każdym materiałem o grubości do 25,4 mm. Zaletą tej maszyny jest także jej mobilnosć- ProtoMAX został wyposażony w kółka, które umożliwiają łatwe ustawienie urządzenia i jego łatwe przesuwanie.

Co istotne, ProtoMAX może być zasilany bezpośrednio ze zwykłego gniazdka 230 V. Mimo swojej mocy, głośność pracy tej niezwykłej maszyny porównać można do głośności pracy… suszarki do włosów. A nad bezpieczeństwem użytkownika czuwa przezroczysta osłona przeciwrozbryzgowa, która jednocześnie pozwala monitorować proces cięcia. Maszyna posiada także uchwyty mocujące do zabezpieczenia materiału, a cały proces cięcia usprawnia światło skierowane bezpośrednio na blat roboczy.

Niewątpliwą zaletą waterjeta ProtoMAX jest także rozpoczęcie pracy w ciągu jednego dnia, od zamontowania maszyny, przez przeszkolenie, do rozpoczęcia cięcia. Warto dodać, że we wrześniu 2018 roku, na wystawie International Manufacturing Technology Show w Chicago, ProtoMAX otrzymał wyróżnienie i został uznany za jeden z najbardziej innowacyjnych produktów ostatniego roku.

ProtoMAX to waterjet, który zmieści się w każdej przestrzeni. Dla kogo jest to rozwiązanie?

ProtoMAX to bez wątpienia rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy szukają osobistej, ultraprecyzyjnej, mobilnej i kompaktowej maszyny, na której można pracować w warsztacie, garażu lub w małej pracowni. Powyższe potwierdza między innymi historia naszego Klienta, amerykańskiego nauczyciela, właściciela warsztatu mechanicznego. Zakupił on waterjeta ProtoMAX do swojej pracowni i początkowo sceptycznie nastawiony, szybko przekonał się, jak potężne urządzenie posiada i jak wszechstronne zastosowanie ma ProtoMAX. Chociażby to, że po godzinach korzysta z niego jego żona, która wycina elementy rękodzieła, które sprzedaje potem w galerii internetowej. Niewątpliwie ProtoMAX to jednej z tych watrjetów, o których można powiedzieć: technologia kształtuje społeczeństwo!

Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na DPS FORUM 2019.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami