pixel Ważne aspekty w zarządzaniu dokumentacją lub projektami – PDM

17 / 06 / 2016

DPS Software

Ważne aspekty w zarządzaniu dokumentacją lub projektami

Zapanuj nad rosnącą liczbą danych w Twojej firmie

Inżynierowie i projektanci tracą zwykle zbyt wiele czasu na wyszukiwanie plików cyfrowych, których liczba rośnie lawinowo. Pojęcie Big Data wkroczyło do polskich firm. Wszechobecna cyfryzacja oraz inżynieria 4.0 zmieniają nasze przedsiębiorstwa.

Dzisiaj mało kto pracuje tylko nad jednym projektem. Próbujemy realizować jednocześnie kilka zleceń, w między czasie rozwijamy nowe produkty i wdrażamy je na rynek. Do tego wszystko powinno być gotowe “na wczoraj”. Zarządzanie dokumentacją i projektami staje się ogromnym wyzwaniem dla firm, a słowa takie jak przechowywanie, współpraca, wyszukiwanie, historia, zatwierdzanie, zmiany czy aktualizacja słyszymy coraz częściej.

Na ratunek systemy klasy PDM/PLM

Co potrafią takie systemy i jak mogą pomóc:
– wersjonowanie plików (pełna historia zmian, aktualne wersje dokumentów)
– kontrola edycji (nadawanie uprawnień typu podgląd, edycja, nadpisywanie)
– wyszukiwanie i filtrowanie (szybsze znajdowanie danych)
– foldery i kategorie (podział na grupy inżynierów, działy w firmie)
– workflow (przepływ dokumentów według etapów prac i uprawnień)
– prostota w obsłudze (kluczowy element, który wpływa na szybkość systemu oraz na użytkowników, prostszy i łatwiejszy system jest chętniej używany)

Zalety systemu SOLIDWORKS PDM – zarządzanie dokumentacją dla firm

Zarządzanie dokumentami – Skalowalne narzędzie do wymiany dokumentów w firmie, dzięki któremu unikniesz problemów i bałaganu związanego w przechowywaniem danych na dysku sieciowym i wysłania plików poprzez e-maile.

Ulepszona komunikacja – SOLIDWORKS PDM to rewolucja we współpracy dla firm wymieniających między sobą dokumentację projektową oraz inne dokumenty. Dzięki powiadomieniom i wersjom zawsze wiesz, kiedy powstały zmiany w danym dokumencie.

Zmniejszenie ryzyka błędów – Poprzez rewizje i stan, mamy pewność że pracujemy na najnowszym i zatwierdzonym dokumencie, dzięki czemu produkcja nie wytworzy elementów z błędami konstrukcyjnymi.

Skrócenie czasu projektowania – Poprzez wyszukiwanie i ponowne użycie już istniejących elementów, możemy projektować szybciej i wydajniej, zmniejszając jednocześnie ryzyko wystąpienia błędów projektowych.

Szybsze wejście produktów na rynek – Workflow, czyli możliwość przesyłania dokumentów do sprawdzenia i zatwierdzenia, powoduje że wszyscy w firmie wiedzą na czym mają pracować, w rezultacie nasze produkty szybciej wychodzą na rynek.

Środowisko Multi-CAD – Szukasz narzędzia uniwersalnego, w którym umieścisz dane z wielu systemów CAD? SOLIDWORKS PDM obsługuje środowiska SOLIDWORKS, DraftSight, AutoCAD, Autodesk Inventor, Solid Edge, Pro/Engineer – Creo.

Obieg dokumentów – Zrealizuj wizję biura bez papieru. Możliwość dodawania dokumentacji około-projektowej (Word, Excel, PDF i wiele innych) oraz podgląd i dodawanie uwag do dokumentacji konstrukcyjnej dla innych działów to główne cechy systemu PDM.

SOLIDWORKS PDM to aplikacja dla rozwijających się, konkurencyjnych przedsiębiorstw, chcących usprawnić proces wyjścia produktu na rynek oraz całkowity koszt produkcji i obsługi produktu. SW PDM pozwoli na wyeliminowanie błędów projektowych, umożliwi ponowne użycie już zaprojektowanych danych, co przekłada się na czas i pieniądze. Dzięki SW PDM dokumentacja około-projektowa będzie uporządkowana i dobrze zarządzana, w pełni gotowa na audyt systemu ISO.

Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika oraz podglądowi ponad 250 rodzajów plików, istnieje możliwość integracji całej firmowej dokumentacji w ramach jednego skutecznego rozwiązania, niezależnie od tego czy jest to dział konstrukcyjny, technologiczny, produkcyjny, marketingowy czy sprzedażowy. SOLIDWORKS PDM potrafi zarządzać dokumentacją w sposób prosty i skuteczny.

Wiele projektów pod kontrolą – zarządzanie projektami dla firm

Zarządzanie projektami, harmonogramowanie projektów, śledzenie postępów prac oraz kontrola nad dostępnością zasobów dzięki PMDesk. Oprogramowanie PMDesk pozwala śledzić rzeczywisty postęp prac w projekcietworzyć harmonogramy w formie wykresów Ganttazarządzać dostępnymi zasobami oraz zarządzać wszystkimi projektami w firmie w jednym narzędziu.

PMDesk wspomaga cały proces realizacji projektu od pomysłu, poprzez konstrukcję, technologię, produkcję, aż do wycofania wyrobu z produkcji. Usprawnia także komunikację pomiędzy działami w firmie, zaangażowanymi w pracę nad projektem.

Obejrzyj poniższe 10-minutowe nagranie i zobacz jak zarządzać projektami wykorzystując PMDesk.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami