pixel Zmiana cen licencji SOLIDWORKS i DraftSight – oficjalne stanowisko producenta - DPS Software

04 / 03 / 2022

DPS Software

Zmiana cen licencji SOLIDWORKS i DraftSight – oficjalne stanowisko producenta

Szanowni Państwo,
poniżej przedstawiamy oficjalne stanowisko firmy Dassault Systems, producenta oprogramowania SOLIDWORKS i DraftSight dotyczące wzrostu opłat licencyjnych od 1.04.2022 r.

Szanowny Kliencie SOLIDWORKS firmy Dassault Systemes,

Rok 2022 rozpoczął się od ogłoszenia wielu nowych ulepszeń produktów, usług i wydań podczas naszego 3DExperience World Event. Z niecierpliwością czekamy na dostarczenie Państwu przynajmniej 7 nowych rozszerzeń funkcjonalnych dla portfolio 3DExperience Works.  Ponadto, oprócz doskonałych regularnych wydań głównych i dodatków Service Pack dla naszego tradycyjnego portfolio On Premise (Desktop) SOLIDWORKS / DRAFTSIGHT, w tym CAD, PDM, SIMULATION, MANUFACTURING, ELECTRICAL i innych modułów wchodzących w skład całego portfolio, pojawią się zupełnie nowe propozycje.

W związku z tak dobrym przyjęciem rozwiązań 3DEXPERIENCE Works CLOUD  i zapotrzebowaniem rynku na bardziej atrakcyjne, elastyczne modele licencji czasowych, które umożliwiają firmom ponoszenie mniejszych, miesięcznych opłat za oprogramowanie, a także ze względu na wysoką inflacją i zmiany wskaźników cenowych w regionie, zdecydowaliśmy się na zmianę naszej strategii cenowej dla portfolio produktów od kwietnia 2022 roku. 

Poniżej znajdą Państwo informację o wprowadzanych  zmianach w  cennikach detalicznych dla Europy Środkowej (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Liechtenstein, Węgry, Polska, Słowacja i Czechy):

 1. Zachowamy ceny 3DExperience Works Cloud Offers “TAKIMI JAKIE SĄ” do końca 2022 roku. Pozostałe Role 3DExperience będą podlegały 3% podwyżce ceny katalogowej i ceny odnowienia, zgodnie z rozporządzeniem CLOSA, począwszy od 1 lipca 2022 roku.
 2. Ze względu na wzrost zainteresowania licencjami CZASOWYMI (SUBSKRYBOWANE) i wdrożenia  zalecamy obniżenie naszych ceny detalicznych dla licencji CZASOWYCH (SUBSKRYBOWANYCH) na komputery stacjonarne (Desktop) dla portfolio SOLIDWORKS / DRAFTSIGHT średnio o 8%.
 3. Ceny detaliczne Licencji Stanowiskowych wieczystych ulegną nieznacznemu podniesieniu o 5%, bez zmian w zakresie rocznej subskrypcji dla Licencji Stanowiskowych. Podwyżka ta jest uzasadniona poziomem inflacji w strefie Euro oraz cenami rynkowymi dla tego typu licencji.
 4. Dla naszych SIECIOWYCH (Pływających) licencji wieczystych i subskrypcji zalecane ceny detaliczne wzrosną o minimum 5% – zgodnie z europejskim wskaźnikiem inflacji i cen oraz konkurencyjnością tego typu licencji na rynku. Dotyczy to wszystkich licencji sieciowych na nasze tradycyjne portfolio SOLIDWORKS typu On Premise (Desktop), w tym CAD, PDM, SIMULATION, MANUFACTURING, ELECTRICAL i innych modułów wchodzących w skład tego portfolio.
 5. W przypadku Licencji Wieczystej DRAFTSIGHT nastąpi wzrost ceny licencji o 15% zgodnie z cenami rynkowymi modeli licencji wieczystych w obszarze projektowania 2D. Roczna Subskrypcja pozostanie tak atrakcyjna cenowo jak obecnie.

Wprowadzenie tych zmian umożliwia naszym klientom odnawianie subskrypcji i dodawanie nowych licencji w dotychczasowych modelach cenowych do 31 marca 2022 r. 
Zalecamy odnowienie licencji i dodanie nowych licencji do 31 marca 2022 r., aby skorzystać z dotychczasowych cen.

W przypadku pytań dotyczących różnych modeli prosimy o kontakt z właściwym dystrybutorem SOLIDWORKS / DRAFTSIGHT / 3DExperience Works.

Z poważaniem,
Jeroen Buring
Dyrektor na Europę Środkową– Customer Role Experience
Customer Value Engagement (3DExperience Works – SOLIDWORKS)

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami