pixel Dziesięć najważniejszych ulepszeń w SOLIDWORKS CAD 2024

04 / 01 / 2024

Angelika Piekarz

Dziesięć najważniejszych ulepszeń w SOLIDWORKS CAD 2024

Niech rozpocznie się odliczanie do funkcji numer jeden!

#10 SOLIDWORKS Visualize – tworzenie atrakcyjnych wyglądów dzięki bardziej zaawansowanym możliwościom renderowania w warunkach rzeczywistych.

Wow. Spójrz na renderowanie poniżej. Z pewnością oddaje wygląd i atmosferę jesieni. To tylko próbka tego, co można zrobić, aby zapewnić bardziej realistyczne renderowanie dzięki najnowszym aktualizacjom w programie SOLIDWORKS Visualize. Ulepszenia umożliwiają:

 • Wybieraj typy wyglądu i łatwiej optymalizuj ich parametry dzięki uproszczonemu interfejsowi.
 • Dostosuj tekstury i mapy tekstur do parametrów, zapewniając większą kontrolę i wierność.
 • Łączenie map normalnych i przemieszczeń oraz stosowanie przemieszczeń wektorowych

Z łatwością odtwórz realistyczny wygląd metalu, szkła, plastiku i innych powierzchni za pomocą SOLIDWORKS Visualize.

9. SOLIDWORKS MBD – Wyraźniejsze przedłożenie projektu na dalszych etapach.

Używanie definicji opartej na modelu w modelach 3D do przekazywania specyfikacji projektowych jest zdecydowanie coraz popularniejszą praktyką, dlatego gorąco polecam zapoznanie się z SOLIDWORKS MBD, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. W tym roku pojawiło się wiele aktualizacji, które usprawniają komunikację na dalszych etapach produkcji dzięki nowym możliwościom MBD w SOLIDWORKS MBD. Niektóre z aktualizacji obejmują możliwość:

 • Eksportuj tabelę otworów podczas publikowania części w pliku PDF 3D.
 • Edytuj zwisające wymiary, aby ponownie dołączyć je do elementu w modelu.
 • Eksportowanie właściwości niestandardowych z części lub zespołu do formatu STEP 242.

Komunikuj swoje założenia projektowe w 3D za pomocą tabel otworów, możliwości wyświetlania podwójnych wymiarów, dodawania separatora dziesiętnego w symbolach tolerancji geometrycznej i nie tylko w SOLIDWORKS MBD.

#8 SOLIDWORKS Electrical – szybciej twórz dokumentację zawierającą więcej informacji.

Lepsza wydajność jest zawsze na szczycie listy każdego z nas, a dzięki SOLIDWORKS Electrical możesz się tego spodziewać. Kluczowe ulepszenia umożliwiają:

 • Wstaw automatyczne odnośniki do rysunków układu szafy 2D SOLIDWORKS Electrical.
 • Skracanie list za pomocą zakresów. W konfiguracji raportu podczas scalania wierszy oprogramowanie wyświetla kolejne wartości jako zakres scalonych wierszy, zamiast wymieniać każdą pojedynczą wartość w zakresie.
 • Automatycznie resetuj niezdefiniowane zmienne makr za pomocą automatyzacji programu Excel.

Wstaw automatyczne odnośniki i popraw wydajność 3D, tworząc lub aktualizując tylko bieżącą trasę elektryczną, a nie wszystkie trasy we wszystkich złożeniach w SOLIDWORKS Electrical.

#7 Routing - obsługuj bardziej złożone scenariusze tras elektrycznych dzięki nowym opcjom spłaszczania, zmiany orientacji i wyświetlania przewodów i złączy.

Realizuj bardziej złożone projekty dzięki nowym opcjom spłaszczania, zmiany orientacji i wyświetlania przewodów i złączy. Ulepszenia obejmują:

 • Nowa opcja aktualizowania tylko bieżącej trasy elektrycznej 3D.
 • Możliwość dodawania tras elektrycznych jako pojedynczych segmentów lub jako grup przewodów dyskretnych w wiązkach elektrycznych.

Zwiększ przejrzystość projektu routingu dzięki możliwości dodawania tras elektrycznych jako pojedynczych segmentów lub jako grup dyskretnych przewodów w wiązkach elektrycznych.

#6 System struktur - buduj i modyfikuj złożone struktury szybciej przy mniejszym wysiłku.

Szybsze tworzenie konstrukcji spawanych przy mniejszej liczbie modyfikacji dzięki nowym obróbkom narożników. Ponadto możesz:

 • Przyspiesz edycję i zarządzanie obróbkami narożników dzięki możliwości grupowania podobnych narożników i automatycznego lub ręcznego stosowania zabiegów.
 • Automatycznie utwórz otwarty narożnik w celu dodania bloku łączącego z nową opcją wykończenia narożnika.

Oszczędzaj czas dzięki ulepszonej funkcji obróbki narożników w systemach konstrukcyjnych.

#5 Blacha – oszczędzaj czas i łatwiej spełniaj standardy produkcyjne.

Do wymiarowania konstrukcji blachowych można użyć nowego narzędzia Wzdłuż, aby utworzyć rozcięcia w pustych lub cienkościennych obiektach cylindrycznych i stożkowych. Po prostu wybierając krawędź na ścianie cylindrycznej lub stożkowej, można spłaszczyć część jako arkusz blachy. Inne najważniejsze ulepszenia dla konstrukcji blachowych obejmują:

 • Opcja Wytnij prostopadle dla szczelin, gdy zakładki są tworzone pod kątem.
 • Automatycznie propaguj szczeliny do wszystkich wystąpień zakładki, która przecina określoną część.

Stempel/element formularza można tworzyć w locie, korzystając tylko ze szkicu, eliminując potrzebę tworzenia narzędzi formularza.

#4 Rysunki i detale - Twórz rysunki, które wyraźniej komunikują projekty.

Upewnij się, że zamysł projektowy jest krystalicznie czysty dzięki nowym opcjom i szybszym rysunkom szczegółowym dzięki ulepszonemu wymiarowaniu łańcucha, wyrównaniu i zgodności ze standardami rysunkowymi. Inne najważniejsze ulepszenia obejmują możliwość:

 • Bardziej efektywne czyszczenie zwisających wymiarów przez ponowne dołączenie ich do odpowiednich punktów odniesienia.
 • Wyklucz ukryte szkice z rozwinięcia blachy DXF™ za pomocą nowej opcji.

Twórz rysunki, które w bardziej przejrzysty sposób przekazują projekty, dzięki ulepszeniom wymiarowania łańcuchowego, wydajniejszemu ponownemu dołączaniu wymiarów i zmniejszonemu przetwarzaniu końcowemu eksportu DXF.

#3 Części i funkcje – przyspiesz szkicowanie i wyraźniej uchwyć intencje projektowe.

SOLIDWORKS 2024 zawiera nową opcję podglądu i edycji wymiaru zaraz po wybraniu jednego lub więcej elementów. Ponadto możesz:

 • Twórz dwukierunkowe, symetryczne szyki za pomocą opcji Symetryczny dla szyku liniowego.
 • Wyświetlanie jednostki miary jako właściwości niestandardowej w notatkach i tabelach

Twórz dwukierunkowe szyki liniowe za pomocą jednego kliknięcia, korzystając z nowej opcji Symetryczne.

#2 Złożenia – nowe przepływy pracy przyspieszają projektowanie, dokumentowanie i współpracę dużych złożeń.

Uprość swój projekt w mniejszej liczbie kroków, aby poprawić wydajność i chronić swoją własność intelektualną. Usuń cechę modelu za pomocą opcji Usuń cechę sylwetki przy użyciu reguł, które mogą być oparte na kryteriach, takich jak właściwość niestandardowa, właściwość bryły i nazwa pliku. Możesz również:

 • Przedstaw operacje obróbki po złożeniu w SOLIDWORKS za pomocą polecenia Wstaw złożenie do części.
 • Uprość importowanie pliku STEP zespołu dzięki możliwości odfiltrowania niechcianych komponentów w locie.

Uprość swój duży projekt szybciej i łatwiej dzięki regułom, których można użyć do usunięcia wyróżnienia projektu za pomocą metody Sylwetka.

#1 Kompatybilność z poprzednimi wersjami – wydajniejsza współpraca z innymi użytkownikami, którzy mają starsze wersje SOLIDWORKS.

Ta nowa funkcja zmienia zasady gry, ponieważ umożliwia współpracę z każdym, kto korzysta ze starszej wersji SOLIDWORKS, zapisując pliki jako poprzednią wersję SOLIDWORKS.

Dzięki zgodności z poprzednimi wersjami można zapisywać części, złożenia i rysunki jako wersje SOLIDWORKS, które są do dwóch lat wcześniejsze od najnowszego wydania, dzięki czemu można współpracować z użytkownikami, którzy nie mają najnowszej wersji.

To podsumowuje dziesięć najważniejszych tegorocznych ulepszeń, ale kolejną ważną rzeczą, o której chcę wspomnieć, a która została zrobiona w tym roku, jest dostępność usług w chmurze, zapewniających wszystkim użytkownikom SOLIDWORKS dostęp do platformy 3DEXPERIENCE, teraz dostępnej dla wszystkich nowo zakupionych licencji desktopowych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami