pixel DriveWorks Xpress – podstawowy poziom automatyzacji projektu

11 / 12 / 2018

DPS Software

DriveWorks Xpress – podstawowy poziom automatyzacji projektu wewnątrz każdej licencji SOLIDWORKS

DriveWorksXpress to łatwe w obsłudze narzędzie do automatyzacji projektowania dołączone do każdej licencji SOLIDWORKS, które pozwoli Ci szybko i dokładnie stworzyć wiele wariantów Twoich części, złożeń i rysunków wykonanych w SOLIDWORKS.

Jeżeli Twoje produkty występują w wielu różnych wariantach, lub jeśli zawsze dostosowujesz projekt pod indywidualne zamówienie klienta, DriveWorksXpress może pomóc Ci wychwycić reguły projektowe, którymi się kierujesz, odtworzyć warianty istniejących projektów, zredukować powtarzalne czynności, zaoszczędzić czas i poprawić jakość produktu.

Kluczowe korzyści DriveWorksXpress

 • Przechwyć i ponownie wykorzystaj swoją wiedzę projektową
 • Twórz reguły projektowe, aby zminimalizować błędy oraz koszty ewentualnych poprawek
 • Automatyzuj powtarzalne czynności, aby zredukować czas projektowania nowych wariantów
 • Zwolnij projektantów z konieczności wykonywania żmudnych zadań, dzięki czemu będą mogli skupić się na nowych i specjalnych projektach

Automatyzacja projektowania i przechwytywanie wiedzy

Każdy projekt jest tworzony według reguł, które wynikają z doświadczenia projektantów, standardów firmowych, wykorzystywanych materiałów, czy metod wytwarzania.

SOLIDWORKS pozwala Ci wychwycić część tych reguł, poprzez skorzystanie z jednej z metod: dodawanie relacji geometrycznych, dodawanie równań, dodawanie konfiguracji i tabeli konfiguracji – lub poprzez kombinację powyższych. Wiele z tych technik działają tylko wtedy, kiedy wiesz z wyprzedzeniem, o co zapyta Twój klient, wraz z wszystkimi możliwymi wariantami.

DriveWorksXpress wykorzystuje inne podejście. Używając prostych metod i prostolinijnej logiki decyzyjnej, możesz łatwo przechwycić i ponownie wykorzystać całą Twoją wiedzę projektową i produkcyjną, a następnie wygenerować nowe warianty Twoich produktów tyle razy, ile chcesz, w ciągu minut, a nie w ciągu kilku godzin, czy dni.

Skonfiguruj raz, uruchamiaj ile chcesz

Możesz znaleźć DriveWorksXpress zainstalowany za darmo wewnątrz Twojej licencji SOLIDWORKS, na zakładce „Oceń”, lub w menu „Narzędzia > Produkty Xpress”.

Wykonując te cztery proste kroki, możesz skonfigurować i uruchomić projekt automatyzacji w DriveWorksXpress, następnie uruchomić projekt tyle razy ile chcesz, wypełnić formularz ze specyfikacją klienta i szybko wygenerować wiele nowych wersji Twoich części, złożeń i rysunków.

 1. Przechwytuj wymiary i operacje, którymi chcesz sterować w SOLIDWORKS
 2. Stwórz formularz, aby wprowadzać dane wejściowe, które będą sterowały Twoim projektem
 3. Definiuj reguły sterujące Twoim modelem używając wartości wprowadzonych w formularzu
 4. Uruchamiaj projekt tyle razy, ile chcesz, aby stworzyć dostosowane warianty produktu

Wszystkie produkty DriveWorksXpress są skalowalne – wszystkie projekty automatyzacji, które stworzysz w DriveWorksXpress mogą bez problemu migrować do DriveWorks Solo lub DriveWorks Pro, więc możesz dodawać nowe funkcjonalności do Twoich projektów automatyzacji wtedy, kiedy ich potrzebujesz.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami