pixel Oprogramowanie SOLIDWORKS Professional w firmie Domotech

07 / 03 / 2018

DPS Software

Oprogramowanie SOLIDWORKS Professional w firmie Domotech – urządzenia kuchenne

Poprawa wydajności i dokładności, jaką firma Domotech Appliances osiągnęła od czasu postawienia w całości na oprogramowanie SOLIDWORKS Professional, pozwoliła jej zwiększyć innowacyjność, a jednocześnie skrócić cykl projektowania urządzeń kuchennych dla czołowych marek.

Domotech Appliances (P) Ltd. projektuje i wytwarza nowatorskie urządzenia kuchenne dla czołowych marek z wielu różnych krajów. Ten producent oryginalnego wyposażenia (OEM) projektuje i sprzedaje kuchenne sprzęty już od ponad 15 lat. Asortyment obejmuje urządzenia elektryczne i narzędzia ręczne, a także wieloczynnościowe roboty kuchenne i urządzenia do mielenia kawy.

Poprawa komunikacji z klientami

Dawniej firma Domotech Appliances używała narzędzi projektowych AutoCAD® 2D. Jednak brak możliwości łatwego komunikowania się i efektywnego demonstrowania pomysłów na nowe produkty w technologii 2D sprawił, że w 2005 r. firma zaczęła się przyglądać rozwiązaniom do projektowania 3D, jak mówi dyrektor zarządzający P. Chandramouli. „Początkowo nasze zainteresowanie technologią 3D dotyczyło poprawy komunikacji z klientami, spośród których wielu nie ma wiedzy inżynieryjnej” — wspomina Chandramouli. „Chcieliśmy zapewnić czytelność i przejrzystość koncepcji projektowej w postaci modelu 3D, aby nawet laik mógł zwizualizować i zrozumieć pomysł na nowy produkt.

„Jednak kiedy rozpoczęliśmy ocenę możliwych rozwiązań 3D, zdaliśmy sobie sprawę, że przestawienie się z technologii 2D na 3D ułatwiłoby cały proces projektowania — pozwalając nam na zajęcie się bardziej skomplikowanymi projektami — i uczyniłoby go bardziej dokładnym, umożliwiając obniżenie kosztów związanych z budowaniem prototypów i przeróbkami w produkcji” — mówi Chandramouli.

Początki w Autocad®, następnie Pro/ENGINEER® aby ostatecznie wybrać oprogramowanie SOLIDWORKS Professional

Po wypróbowaniu pakietu Pro/ENGINEER® firma Domotech Appliances postanowiła przejść w całości na oprogramowanie projektowe SOLIDWORKS® Professional 3D. Firma wybrała rozwiązanie SOLIDWORKS, ponieważ jest ono łatwe w użyciu, zapewnia większą dokładność projektów i zawiera zaawansowane narzędzia z zakresu wizualizacji projektów oraz fotorealistycznego renderowania.

„Oprogramowanie SOLIDWORKS nabierało rozpędu na rynku, a nasza ocena dowiodła, że pozwoli nam ono projektować szybciej i z mniejszą liczbą błędów” — wyjaśnia Chandramouli. „Jesteśmy całkowicie przekonani, że dokonaliśmy właściwego wyboru”

Nowatorskie projekty i krótsze cykle projektowe

Dzięki wdrożeniu oprogramowania SOLIDWORKS Professional firma Domotech Appliances odnotowała wzrost zarówno wydajności, jak i dokładności, znacząco zmniejszając liczbę błędów projektowych i skracając cykle opracowywania produktów o 90 procent. „Niektórych projektów naszych produktów nie dałoby się opracować w środowisku 2D, a w oprogramowaniu Pro/ENGINEER® trwałoby to cztery czy pięć miesięcy” — mówi Chandramouli. „Zaprojektowanie nowego produktu z użyciem oprogramowania SOLIDWORKS trwa mniej więcej 15–16 dni roboczych.

SOLIDWORKS to więcej narzędzi, nie tylko 3D CAD

„Skrócenie czasu projektowania, poprawa dokładności projektów i zwiększenie stopnia ich złożoności to nie wszystkie korzyści. Oprogramowanie SOLIDWORKS udostępnia też narzędzia do wizualizacji projektów i fotorealistycznego renderowania w 3D, które umożliwiają efektywniejszą komunikację z klientami” — kontynuuje Chandramouli. „Korzystając z aplikacji do renderowania SOLIDWORKS Visualize, możemy nałożyć dokładne wykończenie produktu na renderowanie, co sprawia, że jest ono właściwie nie do odróżnienia od fotografii”.

Oszczędność pieniędzy wynikająca z wdrożenia platformy projektowej SOLIDWORKS

Skrócenie cykli projektowych skutkuje obniżeniem kosztów opracowywania, mniejszą liczbą błędów w projekcie oraz niższymi kosztami wytwarzania produktów, a wyeliminowanie prototypów zapewnia oszczędności klientowi. Przykład? Większa pewność firmy Domotech Appliances co do dokładności projektów zachęciła ją do przejścia wprost do produkcji w ramach ostatniego projektu dla firmy Panasonic, co pozwoliło jej zaoszczędzić 40 000 USD dzięki wyeliminowaniu konieczności budowania prototypów.

Całkowita rezygnacja z budowy prototypów

„Ponieważ oprogramowanie SOLIDWORKS zawiera narzędzia umożliwiające pełną weryfikację projektu, na przykład sprawdzenie przenikania i potwierdzenie prześwitów w złożeniu czy wykorzystanie analizy pochylenia do wyeliminowania konieczności użycia formy prototypowej, nie budujemy już prototypów” — podkreśla Chandramouli. „Jesteśmy tak pewni dokładności naszych projektów tworzonych w oprogramowaniu SOLIDWORKS, że zalecamy klientom całkowitą rezygnację z prototypów, co pozwala zaoszczędzić im jeszcze więcej czasu i pieniędzy”.

Precyzyjne oferty tworzone w SOLIDWORKS Costing

Firma Domotech Appliances wykorzystuje również oprogramowanie SOLIDWORKS Professional do poprawy jakości i dokładności swoich ofert dotyczących opracowywania i wytwarzania produktów. Włączenie renderowanych obrazów 3D do oferty niewątpliwie poprawia przejrzystość koncepcji produktowych, a moduł SOLIDWORKS Costing zawarty w oprogramowaniu SOLIDWORKS Professional pozwala firmie Domotech Appliances dokładniej kalkulować koszty związane z wytwarzaniem nowych produktów.

„Narzędzie do szacowania kosztów SOLIDWORKS Costing zapewnia nam przewagę nad konkurencją w zakresie przedstawiania precyzyjnych ofert” — zauważa Chandramouli. „Informacje dostarczane przez aplikację Costing są bardzo dokładne, więc możemy je wykorzystywać jako podstawę do składania wszystkich ofert produkcyjnych. Korzyści, jakie odnosimy dzięki używaniu oprogramowania SOLIDWORKS, w połączeniu z szybkimi aktualizacjami i sprawnym rozwiązywaniem problemów za pomocą usługi subskrypcji SOLIDWORKS dają nam pewność, że korzystając z platformy SOLIDWORKS, prowadzimy działalność w możliwie najbardziej ekonomiczny sposób”.

Podsumowanie

Firma Domotech Appliances używa oprogramowania SOLIDWORKS do obniżania kosztów poprzez skrócenie cykli projektowania i wyeliminowanie prototypów, a ponadto korzysta z funkcji modułu SOLIDWORKS Costing, aby poprawić dokładność szacowanych kosztów produkcji w swoich ofertach.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami