pixel Warsztaty techniczne z SOLIDWORKS Visualize 2019 w trakcie DPS Forum - DPS Software

28 / 09 / 2018

DPS Software

Warsztaty techniczne z SOLIDWORKS Visualize 2019 w trakcie DPS Forum

Konferencja DPS Forum to możliwość spotkania najlepszych ekspertów z obszaru CAD/CAM/CAE/PDM/ERP. Na uczestników czekają ciekawe prelekcje, strefa wystawców, konkursy oraz warsztaty techniczne. Dziś uwadze użytkowników SOLIDWORKS polecamy warsztaty poświęcone narzędziu do tworzenia wizualizacji. Poprowadzi je Jacek Koczmierowski, specjalista techniczny i trener, kilkukrotnie nagradzany za swoje renderingi wykonane w oprogramowaniu SOLIDWORKS Visualize. Czego o tworzeniu wizualizacji będzie można dowiedzie się podczas DPS FORUM? Dla kogo jest SOLIDWORKS Visualize? Zachęcamy do lektury wywiadu.

Renderingi Twojego autorstwa można było zobaczyć podczas dorocznego spotkania SOLIDWORKS WORLD. To ogromne wyróżnienie, świadczące o wysokim poziomie twoich prac. Od kiedy pracujesz w programie Visualize?

Jacek Koczmierowski: Program SOLIDWORKS  Visualize poznałem w 2016 roku, kiedy był jeszcze w fazie Beta.  Choć tak naprawdę, wszystko zaczęło się od SOLIDWORKS WORLD 2015 – podczas corocznej konferencji użytkowników SOLIDWORKS, przekazana została informacja o tym, że powstaje produkt do tworzenia fotorealistycznych wizualizacji. Od tego momentu wyczekiwałem z wielką niecierpliwością kiedy pojawi się pierwsza, możliwa do zainstalowania wersja tego oprogramowania.

Samym zagadnieniem tworzenia wizualizacji interesowałem się jeszcze w trakcie studiów. Korzystałem z innych rozwiązań ale, uznałem że warto jest poznać nowy produkt.  I choć mówi się że lepsze jest wrogiem dobrego, to w tym konkretnym przypadku nie żałuję tej decyzji.

To, co wyróżnia program na tle konkurencyjnych rozwiązań, to pełne wykorzystanie mocy obliczeniowej dedykowanych kart graficznych firmy NVidia Quadro. Ścisła współpraca z czołowym producentem kart graficznym przekłada się na jakość i funkcjonalność programu.  Dodatkowo produkt dostępny jest za darmo dla wszystkich użytkowników posiadających SOLIDWORKS w wersji Professional lub Premium i będących na aktywnej subskrypcji. Są to na tyle silne argumenty, że moja decyzja o nauce tego programu nie mogła być inna.

Z jakich funkcji tego programu korzystasz najczęściej?

Jacek Koczmierowski: Bardzo ciężko jest odpowiedź na to pytanie. Staram się wykorzystać program w 100%, ponieważ każda funkcja powoduje, że tworzone wizualizacje do złudzenia przypominają prawdziwe produkty. Jeśli jednak miałbym określić konkretna funkcję, to jest to Denoiser, czyli algorytm opracowany przez firmę NVidia, wykorzystujący sztuczną inteligencję do redukcji szumów z renderowanego obrazu.  Funkcjonalność ta została dodana do programu w wersji 2018 SP03 i na tę chwilę zaoszczędziła wiele godzin poświęconych na renderowanie. Zainteresowanych tym tematem odsyłam do artykułu, który wyczerpująco rozwija to zagadnienie.

Projekt kuchni 3D w SOLIDWORKS i SWOOD, wizualizacja w SOLIDWORKS Visualize

Program dostępny jest w pakiecie Standard oraz Professional. Jaka jest między nimi różnica?

Jacek Koczmierowski: Kolosalna! Przede wszystkim, każdy użytkownik SOLIDWORKS Professional lub Premium będący na aktywnej subskrypcji posiada dostęp do programu Visualize w wersji Standard (dostęp na czas trwania subksrypcji). Warto tu wymienić kilka kluczowych korzyści wynikających z wersji, odróżniających dostępne pakiety.

SOLIDWORKS Visualize Professional dodatkowo pozwala na:

 • Tworzenie Interaktywnej zwartości, takiej jak widoki Panoramiczne oraz widoki VR.
 • Możliwość tworzenia konfiguracji kolorystycznych w ramach jednego projektu.
 • Pełny pakiet animacji powalający na kompleksowe animowanie elementów, wyglądów, środowisk czy kamer.
 • Kolejkowanie wizualizacji, które zaoszczędza olbrzymią ilość czasu.
 • Dostęp do Visualize Boost – każdy użytkownik wersji Professional otrzymuje dodatkowo licencję na SOLIDWORKS Visualize Boost – umożlwiającą wykorzystanie dedykowanej stacji na potrzeby obliczeń innego komputera.

Dla kogo jest SOLIDWORKS Visualize?

Jacek Koczmierowski: Dla każdego, kto choć w  nawet w małym stopniu musi zaprezentować swój produkt klientowi i go sprzedać. Olbrzymią zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie musimy fizycznie posiadać produktu, by móc go przedstawić w bardzo realistycznej formie. Łatwość obsługi programu powoduje, że jest on stworzony praktycznie dla każdego.

Krzesło firmy Profim – wizualizacja w SOLIDWORKS Visualize

Jakie wskazówki możesz przekazać nowym użytkownikom Visualize?

Jacek Koczmierowski: Zainstaluj. Spróbuj. Eksperymentuj. Nie pożałujesz. I choć brzmi to jak tani chwyt marketingowy, taka jest prawda. Najważniejsze, to nie bać się próbować i eksperymentować. W tym przypadku jesteśmy ograniczeni jedynie przez naszą wyobraźnię. Osoby, które będą potrzebowały porad na start, zachęcam do zapoznania się moim artykułem na temat tworzenia realistycznych wyglądów, a także do aktywnego udzielania się na forum SOLIDWORKS w wątku poświęconym SOLIDWORKS Visualize.

Na DPS FORUM poprowadzisz warsztaty SOLIDWORKS Visualize 2019. Opowiedz, czego będzie można się na nich dowiedzieć.

Jacek Koczmierowski: Warsztaty pozwolą poznać produkt i wykonać swoją pierwszą wizualizację. Podzielę się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczaniem, którą wykorzystuję podczas pracy w tym programie. Skupimy się przede wszystkim na procesie, jakim jest tworzenie wizualizacji i jego poszczególnych etapach.  Ponadto omówimy nowe funkcje dostępne w wersji 2019.  Już dzisiaj zapraszam do uczestnictwa! Po szczegóły oraz rejestrację na wydarzenie zapraszam na stronę www.dpsforum.pl 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami