pixel Komputer i monitor w jednym – HP Z1 G3 już wkrótce - DPS Software

18 / 05 / 2016

DPS Software

Komputer i monitor w jednym – HP Z1 G3 już wkrótce

Firma HP zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży następnej generacji stacji roboczej typu „wszystko w jednym”. Nowy komputer AIO (All in one) nosi nazwę HP Z1 G3 i jest bezpośrednią kontynuacją modelu G2. Poza tym jest prawie o połowę mniejszy i lżejszy, a dzięki temu również tańszy.

Jeszcze mniejszy, jeszcze lżejszy | HP Z1 G3

HP zaprojektowało nową stację roboczą w taki sposób, aby zadowalała ona wymagających użytkowników. HP Z1 G3 jest odpowiedzią na wyzwania rzucane przez użytkowników. Trzecia generacja przynosi aż o 51% mniejszą wagę urządzenia, a także o 47% cieńszą obudowę. Całokształt przekłada się również na koszt wytworzenia, który spadł o 21% w stosunku do poprzedniego wydania.

Monitor 4K w standardzie

Co ciekawe, poprzedni model posiadał ekran 27-calowy. HP zdecydowało się zmniejszyć jego wielkość na prośbę swoich klientów, którzy oczekiwali mniejszego, ale i tańszego komputera AIO o mocy Z1. Powyższe zmiany pociągnęły za sobą wprowadzenie odmiennego sposobu zdejmowania tylnego panelu w celu wymiany podzespołów.

HP Z1 G3 to 23.6-calowy komputer typu All-In-One. W jego ekranie o rozdzielczości UHD 4K (3840 x 2160 pikseli) zastosowano powłokę anty-refleksyjną, dzięki czemu mowa jest o wysokiej jakości wyświetlanego obrazu. Sercem urządzenia stał się (w zależności od wyboru) czterordzeniowy procesor Intel Xeon, Core i3, i5 lub i7 z serii Skylake. Ponadto, Z1 G3 pomieści do 64 GB pamięci operacyjnej ECC DDR4-2133 SDRAM (dla porównania model G2 mieścił do 32 GB) i kartę graficzną Nvidia Quadro M1000M z 2 GB lub M2000M z 4 GB pamięcią.

Z Turbo drive na pokładzie

W przypadku przechowywania danych, HP oferuje możliwość podłączenia do dwóch dysków Z Turbo, czyli dysków M.2 wykorzystujących interfejs PCI Express lub do dwóch 2.5-calowych dysków SATA SSD lub HDD o pojemności od 256 GB lub 500 GB do 1 TB. Dodatkowym atutem nowej stacji roboczej jest także posiadanie dwóch portów Thunderbolt 3 oferujących podwojoną szybkość w stosunku do poprzedniej wersji, którą zaimplementowano także w Z1 G2. W najnowszym modelu nie zabrakło też mnóstwa portów i złączy, począwszy od wspomnianego gniazda Thunderbolt, po USB 3.0 i USB 3.1 Type-C, po czytnik kart, DisplayPort czy gniazdo RJ-45.

HP Z1 G3 skierowany jest dla profesjonalistów, grafików i osób wykorzystujących do pracy także komputery z logiem nadgryzionego jabłka. Firma HP dołącza bowiem do swojego produktu zestaw oprogramowania HP RGS Receiver for Mac, które ma za zadanie pozwolić na płynną, wielozadaniową pracę pomiędzy urządzeniami z systemem Mac OS. Przedsiębiorstwo zadbało również o drobne aspekty pracy z komputerem, jak chociażby przeniesienie działań wykonywanych z przycisku Apple Command na przycisk z logiem Windowsa.

Wkrótce w sklepie DPS Software

HP Z1 G3 to solidna propozycja, którą każdy będzie mógł dostosować pod względem konfiguracji do swoich potrzeb. Gdy tylko trafi do sprzedaży umieścimy go w ofercie naszego sklepu internetowego.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami