pixel Wybór odpowiedniego oprogramowania do wspierania biznesu – SOLIDWORKS Case Study - DPS Software

12 / 07 / 2016

DPS Software

Wybór odpowiedniego oprogramowania do wspierania biznesu – SOLIDWORKS Case Study

“Odkryłem, że SOLIDWORKS dostarcza narzędzia, które pozwalają wykonać pracę w sprytniejszy, bardziej wydajny sposób” – tak o początkach pracy w SOLIDWORKS CAD 3D opowiada Jeremy Singley, właściciel firmy Focus on Jeremy Singley Industrial Design. Jednym z większych wyzwań stawianych przed firmą było zrealizowanie kompletnie nowego podejścia do gogli motocrossowych dla ZOWA Optics.

„Gogle muszą dokładnie przylegać do twarzy i kasku, co jest dość trudne,” wyjaśnia Singley. „W projekcie nie ma prostych linii. Ponadto konstrukcja zawiera przystawkę soczewki, wymagającą stosowania występów w rowku soczewki, które wymuszają podcięcia w formie. Mimo, że pozostawaliśmy wierni pierwotnemu pomysłowi, modelowanie powierzchni było bardzo skomplikowane, wymagało wielu zmian, a także dużą liczbę prototypów. SOLIDWORKS sprawił, że cały proces przebiegał wydajniej. Zrealizowanie tego byłoby niemożliwe, gdyby nie SOLIDWORKS CAD 3D.”

WYZWANIE:

Wydajne tworzenie innowacyjnych designów ze skomplikowanymi powierzchniami i stanowiącymi wyzwanie pod względem wytwarzania.

ROZWIĄZANIE:

Zastosowanie pakietu SOLIDWORKS Professional, analiz przepływu SOLIDWORKS Flow Simulation oraz oprogramowania do projektowania powierzchniowego SOLIDWORKS Gold Solution Partner Power Surfacing.

REZULTATY:

 • Zmniejszenie czasu wprowadzania produktu na rynek o 50%
 • Skrócenie czasu projektowania o 20%
 • Zredukowanie liczby błędów w projekcie o 60%
 • Rozwinięcie innowacyjnego designu gogli motocyklowych

Wybór odpowiedniego oprogramowania do wspieraniu biznesu

Jeremy Singley ugruntował swoją firmę na wartościach takich jak kreatywność i innowacyjne projektowanie zależne od tego, czy przyniesie to zysk. Firma “Jeremy Singly Industrial Design” wyróżnia się od konwencjonalnych projektantów wzornictwa przemysłowego. Ocenia możliwości wytworzenia nowych koncepcji produktów oraz dostarcza gotowe do produkcji parametryczne modele w ramach swoich usług. Niektóre firmy tworzą po prostu tylko artystyczne reprezentacje projektów, a modele CAD zlecają na zewnątrz.

Wybór odpowiedniego oprogramowania we wspieraniu tego biznesu, dostarczającego gotowych koncepcji produktu wydajnie i efektywnie, była kluczem do sukcesu. „Podstawą mojego biznesu jest tworzenie wyjątkowo estetycznych, ergonomicznych i aerodynamicznych kształtów w taki sposób, by mogły być rzeczywiście wyprodukowane,” wyjaśnia Singley.

„Aby tego dokonać, potrzebujemy parametrycznego systemu CAD, który nie tylko zapewnia porządne modelowanie bryłowe i powierzchniowe, wizualizacje, analizy, narzędzia do szybkiego prototypowania i zarządzania projektem, ale także stwarza możliwości współpracy z partnerami w szerokiej społeczności designerskiej.”

Decyzja o wprowadzeniu SOLIDWORKSa przyczyniła się do sukcesu mojej firmy

Mimo tego, że Singley używał na studiach oprogramowania Autodesk® Inventor®, dyskusje z kolegami i wykładowcami zachęciły go do zastosowania środowiska SOLIDWORKS®, kiedy założył firmę w 2004r. „Odkryłem, że SOLIDWORKS dostarcza narzędzi, które pozwalają wykonać pracę w sprytniejszy, bardziej wydajny sposób,” mówi Singley. „Ponieważ SOLIDWORKS rozwija się tak szybko, liczba klientów i firm, z którymi mogę współpracować jest także znacznie większa. Decyzja o wprowadzeniu SOLIDWORKSa przyczyniła się do sukcesu mojej firmy.”

Jeremy Singley wybrał pakiet SOLIDWORKS Professional jako swoją podstawową platformę. Później firma dodała oprogramowanie do dynamicznej analizy przepływu SOLIDWORKS Flow Simulation – aby wspierać rozwój paliwooszczędnego ciągnika siodłowego oraz do zarządzania ciepłem w różnych urządzeniach elektronicznych – oraz dodatek SOLIDWORKS Gold Solution Partner nPowerSoftware’s Power – do dalszego rozwijania możliwości projektowania powierzchniowego.

„SOLIDWORKS pozwala mi projektować szybciej i precyzyjniej, co wspomaga skrócenie czasu wprowadzania produktu na rynek,” zaznacza Singley. „Używając SOLIDWORKSa skróciłem czas projektowania o 20%, zmniejszyłem ilość błędów o 60% i skróciłem czas wprowadzania produktu na rynek o 50%.”

Komunikacja przez narzędzie eDrawings

Podczas procesu prototypowania i udoskonalania gogli ZOWA, Jeremy musiał ściśle współpracować z projektantem ZOWA oraz z wytwórcą. Singley mówi, że możliwość dzielenia zmian w projekcie z ZOWA poprzez SOLIDWORKS eDrawings® usprawniła cały proces.

„Firma ZOWA zlokalizowana jest godzinę drogi od nas, a wytwórca ok. 4 godziny drogi przez góry, więc pliki eDrwings okazały się bardzo przydatne,” zauważa Singley. „Projekt opierał się w dużej mierze na metodzie wielu prób i udoskonaleń – zarówno w fazie projektowania jak i wytwarzania – dlatego było to tak ważne, by mieć możliwość sprawnej komunikacji. Projektant ZOWA pobrał darmowy program do odczytywania plików CADowskich eDrawings.

Siła społeczności SOLIDOWORKS CAD 3D

Aby wytworzyć gogle, Jeremy Singley Industrial Design zwrócił się do społeczności MySOLISWORKS, by znaleźć partnera z doświadczeniem w wyspecjalizowanym formowaniu wtryskowym. Ambix Manufacturing, Inc. przyniósł dodatkową wiedzę, która pomogła rozwiązać problemy związane z formą, dopasowując zaczepy w ramie gogli z zaczepami w soczewce.

„Odlew wymagał podcięć, a materiał był bardzo miękki podczas cyklu wyjmowania części z formy,” mówi prezes Ambix, Jeff Nicoll, „Wykonaliśmy mnóstwo symulacji wtrysku by osiągnąć równowagę pomiędzy podcięciami a gumowatą naturą materiału, dostosować rozmiar skurczu, by spełniły tolerancje występów, ustawić lokalizację wycięć i wypracować wiele wymiennych wkładek, które były wymagane. Rozpracowanie tych problemów w SOLIDWORKS i SOLIDWORKS Plastics umożliwiło nam finalizację procesu i osiągnięcie sukcesu we wtryskaniu już za pierwszym razem.”

Wartość subskrypcji SOLIDWORKS

Serwis subskrypcji SOLIDWORKS ma ogromną wartość, ponieważ utrzymuje mnie w kontakcie ze społecznością SOLIDWORKS składającą się z użytkowników, dostawców i specjalistów wsparcia technicznego,” dodaje Singley. „Dla przykładu, ostatnia wersja SOLIDWORKSa zawiera kilka nowych funkcji dedykowanych wzornictwu przemysłowemu. DS SOLIDWORKS słucha swoich użytkowników, więc zakup serwisu subskrypcji oznacza, że użytkownik będzie miał dostęp do nowych narzędzi, funkcjonalności i możliwości, których potrzebują z każdą nową wersją SOLIDWORKSa.”

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami