pixel SOLIDWORKS PDM w środowisku Multi-CAD – cz. 3 – Autodesk Inventor - DPS Software

16 / 09 / 2016

DPS Software

SOLIDWORKS PDM w środowisku Multi-CAD – cz. 3 – Autodesk Inventor

W poprzednich artykułach omówiliśmy współprace aplikacji SOLIDWORKS PDM z produktami PTC ProEnginee/Creo ® (cz. 1) oraz SolidEdge ST ® (cz. 2). W dzisiejszym artykule omówimy współpracą SOLIDWORKS PDM z Autodesk Inventor ®.

Zarządzanie dokumentacją Autodesk Inventor ®

Aktualna wersja SOLIDWORKS PDM 2016 współpracuje z aplikacjami Autodesk Inventor ® od wersji 2009, a od wersji 2011 PDM posiada własny zintegrowany interfejs w aplikacji Autodesk Inventor ®. Dlatego, użytkownicy produktów Autodesk nie muszą posiadać aktualnej wersji jak również nie jest wymagana konwersja posiadanej dokumentacji w starszych wersjach oprogramowania CAD.

Aplikacja SOLIDWORKS PDM nie jest oddzielną aplikacją z własnym interfejsem, którego użytkownik musi się nauczyć. Wszystkie funkcje PDM są zintegrowane z Eksploratorem systemu Windows, a dodatkowe funkcje są w łatwy oraz intuitywny sposób dostępne dla użytkownika.

Interfejs SOLIDWORKS PDM zawiera też okno podglądu modeli 3D, złożeń i rysunków oraz ponad 200 innych formatów plików. Każdy plik w systemie PDM posiada tzw. kartę danych, gdzie są wpisywane dane identyfikacyjne dokumentu.

Większość informacji na karcie danych pochodzi z iProperties plików Autodesk Inventor ®. Tym sposobem wybierając materiał na modelu jest on automatycznie wpisywany na kartę danych pliku. Informacja z karty danych jest używana do automatycznego wypełnienia tabelki na rysunku oraz służy do sprawnego wyszukiwania dokumentów.

Bardzo użyteczne jest to, że SOLIDWORKS PDM ma własny interfejs w aplikacji Inventor ®. Umożliwia to sprawne posługiwanie się dodatkowymi funkcjami PDM bez wyjścia z okna aplikacji CAD.

Unikalnością rozwiązania SOLIDWORKS PDM jest to, że PDM odczytuje referencje z plików Inventor ® i pozwala zarządzać tymi referencjami, budować listy materiałowe dla złożeń lub całych projektów. SOLIDWORKS PDM rozpoznaje również rodzinę modeli iPart oraz iAssembly i pozwala kontrolować ich wersji.

Bardzo użyteczną funkcją jest możliwość skopiowania całej struktury projektu lub jego części do nowej lokalizacji z jednoczesnym przenumerowaniem, zmianą nazwy plików uwzględniając wszystkie rysunki i modele.

Dodatkowo SOLIDWORKS PDM zarządza zawartością biblioteką elementów standardowych Autodesk Inventor Content Center ® oraz plikiem projektu .ipj. Umożliwia to pracę na jednej bazie standardów oraz zapobiega konfliktom pomiędzy projektami w Autodesk Inventor ®.

Autorskie rozwiązania od DPS Software

Opisane wyżej rozwiązania stanowią tylko małą część funkcjonalności SOLIDWORKS PDM oferowanej również dla użytkowników aplikacji Autodesk Inventor ®. Zespół specjalistów DPS Software posiada sporo doświadczenie wdrożeń SOLIDWORKS PDM w firmach gdzie używane są rozwiązania Autodesk ® , co pozwala nam na znalezienie rozwiązań i podniesienie efektywności pracy projektantów.

Chcesz poznać więcej możliwości systemu SOLIDWORKS PDM ? Zadzwoń lub napisz, a zaprezentujemy ten system na żywo. Przejdź do kontaktu.

Szkolenie z SOLIDWRKS PDM Standard

W warszawskim biurze DPS Software w dniu 5 października 2016 odbędzie się szkolenie SOLIDWORKS PDM Standard. To również doskonała okazja do rozmowy ze specjalistami DPS Software, na temat potencjalnego wdrożenia produktu, migracji z innych środowisk lub potrzeb w zakresie zarządzania dokumentacją i cyklem życia produktu. Po więcej informacji przejdź na stronę www.dps-software.pl/szkolenie-solidworks-pdm

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami