pixel Produkcja artystyczna ścian i elewacji na najwyższym poziomie - Alphacam Case Study MR Walls - DPS Software

21 / 12 / 2020

DPS Software

Produkcja artystyczna ścian i elewacji na najwyższym poziomie
- Alphacam Case Study MR Walls

Główny cel dla MR Walls to projektowanie i produkowanie ścian i paneli ściennych bez ograniczeń. Innowacyjne, koncepcyjne projekty są wprowadzane w życie przez Mario Romano i jego kreatywny zespół inżynierów.

Projektując wielowymiarowe, rzeźbione i teksturowane produkty, producent praktycznie niezniszczalnych ścian Corian® Solid Surface z Santa Monica w Kalifornii, połączył doświadczenie w budownictwie i projektowaniu z miłością do natury oraz pasją do przecierania szlaków i wyznaczania nowych trendów we wzornictwie.

„Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy kilka naprawdę skomplikowanych domów w Santa Monica i Wenecji. Uwielbiamy łączyć język projektowania i architektury – oraz znajdować rozwiązania, aby osiągać cele” – mówi Romano. „Łączymy wszystko razem w rozwiązanie dla architektów, projektantów, wykonawców i deweloperów, ponieważ są to nasi klienci, a także właściciele domów”.


Te rozwiązania składają się na jedyne w swoim rodzaju produkty, których wzory się nie powtarzają – ściany tak nie unikatowe jak odciski palców czy, jak zauważa Romano, paski u zebry. Klienci komercyjni i indywidualni, poszukujący markowych lub osobistych projektów o wyraźnym charakterze architektonicznym, przychodzą do MR Walls w poszukiwaniu czegoś naprawdę wyjątkowego.

„Nasza ekspresyjność projektowa i szybkość, z jaką możemy wykonać zamówienia, znacznie przewyższają każdego w branży” – mówi Sawyer Romano, który zajmuje się marketingiem dla MR Walls. „Nasze dzieła mają estetykę, dzięki której można je zidentyfikować, kiedy ktoś widzi nasze powierzchnie, wie, że to my ”.

Ściany bez ograniczeń – gra światła i cienia

Możliwości kreatywności i niekończące się wariacje na temat pojedynczych motywów są nieograniczone w MR Walls. Firma zręcznie łączy dramatyczne podświetlenie z powierzchniami obrobionymi na różnych głębokościach Z, aby uzyskać oszałamiający efekt gry światła i cienia.

MR Walls Case Study

Zlokalizowany w Wenecji w Kalifornii dom, o trafnej nazwie Wave House, został zainspirowany wzorami występującymi w naturze i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów MR Walls. Panele zostały zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o łatwej instalacji na zewnątrz jak i w każdym pomieszczeniu, wliczając w to kuchnie oraz łazienki. Każdy element jest produkowany i etykietowany, a następnie dostarczany i montowany na miejscu bez widocznych elementów montażowych.

Praca z oprogramowaniem CAD/CAM

Romano i jego zespół używają projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), wraz z językiem programowania Grasshopper 3D do tworzenia projektów. Gotowe projekty są eksportowane jako trójwymiarowe pliki .dfx, które są importowane do systemów produkcji komputerowej (CAM) i wysyłane do pobliskich wartsztatów, w których wykonywana jest produkcja CNC.

„Mamy piękny projekt i piękny rendering, ale pod spodem są rysunki warsztatowe i plik produkcyjny, który możemy wysłać do maszyn CNC” – mówi Mario Romano. „Kiedy dowiadujemy się, że inny producent ma również ALPHACAM, odczuwamy ulgę, ponieważ wiemy, że będziemy w stanie przetworzyć nasze pliki dxf”.

MR Walls - Grawerowanie ścian w ALPHACAM

Niezawodna produkcja dla kreatywnych projektów

Zespół MR Walls nie może być na miejscu produkcji i instalacji wszystkich swoich projektów, gdyż ich klienci znajdują się na całym świecie. Dlatego poszukują miejscowych warsztatów i firm, które posiadają u siebie oprogramowanie ALPHACAM. Dla firmy jest to gwarancja bezproblemowego importu wygenerowanej przez nich geometrii wzorów.

Ponieważ Romano i jego zespół projektują produkty o zaawansowanej powierzchni, wolą polegać na rozwiązaniu CAM, które jest w stanie wygenerować płynną ścieżkę narzędzia dla trudnych powierzchni. „Częścią naszego procesu projektowania jest generowanie zmiennej głębokości Z i ALPHACAM odczytuje to doskonale i generuje dokładne ścieżki obróbki” – mówi Mario Romano.

Oprogramowanie ALPHACAM zapewniło firmie bezproblemowy import danych projektowych i tym samym płynną produkcję ich nietypowych produktów o zaawansowanych kształtach oraz pewność, że wygenerowany kod NC będzie prawidłowy.

instagram-mr-walls

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami