Czy warto przejść na SOLIDWORKS Premium? Analiza dodatkowych funkcji
22 / 07 / 2024
Zakład w Bydgoszczy posiada trzy linie produkcyjne przystosowane do produkcji zbiorników do 200 m3. CGH Polska charakteryzuje elastyczność i indywidualne podejście do każdego zamówienia, dlatego też bardzo ważna jest sprawna praca działu projektowego, w którym pracuje aż 14 specjalistów. W firmie CGH projektowanie opiera się na SOLIDWORKS, a rozliczanie produkcji na systemie Microsoft Dynamics AX. Aby zoptymalizować proces projektowania, CGH podjęło decyzję o wdrożeniu systemu PDM i integracji tych dwóch systemów. Oba zadania zostały powierzone firmie DPS Software.
Wojciech Kujawa, lider zespołu inżynieryjnego, opowiada, jak integracja usprawniła pracę całego działu:
Przed integracją prowadziliśmy rejestr projektów i przepisywaliśmy dane z ERP do Excela. Często zdarzało się, że numery seryjne się dublowały. Był to duży problem, ponieważ zdarzały się dwa różne zbiorniki o tym samym numerze seryjnym. Wdrożenie integracji poprawiło ten proces i wyeliminowało wszystkie błędy.
Kolejna korzyść integracji to tworzenie indeksów z poziomu PDM. Wcześniej trzeba było otworzyć aż 5 okien, a czas tworzenia indeksu wynosił 5 minut i więcej. Teraz wystarczy jedno okno, a czas skrócił się do 30 sekund. Dzięki temu, konstruktorzy mogą skupić się na projektowaniu. Nie trzeba też pamiętać o nazwach, ponieważ listy rozwijalne automatycznie generują opis indeksu. Klikając nowy projekt, tworzymy całą strukturę folderów, numer seryjny generuje się automatycznie, a dane pobierane z ERP.
Rejestr rysunków w PDM to kolejna funkcjonalność ułatwiająca pracę inżynierów w CGH. Rejestracja rysunków przed integracją odbywała się w Excelu i zdarzało się, że dwa rysunki miały ten sam numer. Teraz numer seryjny generuje się automatycznie. Z poziomu rejestru możemy wyszukać i otworzyć wybrany rysunek. Nie ma potrzeby przeszukiwania folderów. Tabela z rysunkami jest w całości uzupełniana w systemie PDM.
Przed integracją mieliśmy już wiele indeksów w systemie ERP i aby ich nie powielać, zastosowaliśmy przypisywanie indeksów do części. To też powoduje duże usprawnienie pracy i eliminację błędów.
Jedna z ważniejszych funkcjonalności po wdrożeniu integracji to eksport listy materiałowej do systemu ERP. Wcześniej przypisanie listy materiałowej dla jednego produktu trwało około godziny. Teraz robimy to za pomocą kilku kliknięć myszy.
Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.
Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
Skontaktuj się z nami