pixel Profesor Andrzej Dragan gościem specjalnym DPS Forum 2023

11 / 07 / 2023

DPS Software

Profesor Andrzej Dragan gościem specjalnym DPS Forum 2023

DPS Forum 2023 to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń branżowych w Polsce. Tak, jak w ubiegłych latach podczas wydarzenia gościć będziemy wielu znakomitych ekspertów.

Już 12.09.2023 r. | Warszawa | Centrum Nauki Kopernik

Z wielką przyjemnością informujemy, że Gościem Specjalnym będzie prof. Andrzej Dragan – ekspert w dziedzinie technologii i transformacji cyfrowej.

Kim jest prof. Andrzej Dragan?

Prof. Andrzej Dragan to ceniony naukowiec, fotograf, badacz i praktyk w zakresie technologii, fizyki kwantowej i sztucznej inteligencji. Profesor fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Warszawskim – gdzie prowadził grupę badawczą, która zajmowała się relatywistycznymi aspektami zjawisk kwantowych, a także Profesor wizytujący na National University of Singapore i członek Polskiej Akademii Nauk.
Jego specjalizacja to grafika komputerowa i przetwarzanie obrazów. Międzynarodową sławę zdobywa dzięki pracom w obszarze sztucznej inteligencji, szczególnie w obszarze uczenia maszynowego, które doprowadziły do rewolucji w zakresie rozpoznawania obrazów oraz interakcji człowiek-maszyna. Prowadzone badania skupiają się na optymalizacji percepcji wizualnej i psychologii obrazu, tworzeniu algorytmów, które uczą się zrozumieć i interpretować dane w sposób podobny do człowieka.
Prof. Dragan jest aktywnym członkiem wielu międzynarodowych organizacji i stowarzyszeń naukowych. Jego publikacje są często nagradzane, wyróżniane i cytowane. Jest cenionym wykładowcą, prelegentem i ekspertem podczas licznych konferencji o tematyce technologicznej w Polsce i świecie …z całą pewnością to postać nietuzinkowa.

Podczas DPS Forum prof. Andrzej Dragan opowie o aktualnych trendach w obszarze sztucznej inteligencji oraz przedstawi praktyczne przykłady zastosowania technologii w różnych dziedzinach. Wierzymy, że nasz gość będzie dla Państwa źródłem wiedzy, inspiracji i unikalnego spojrzenia na rozwój i przyszłość technologii.

DPS Forum

DPS Forum 2023 to 22. edycja wydarzenia, które stanowi platformę wymiany wiedzy i doświadczenia dla ekspertów, liderów branży oraz pasjonatów technologii, to też doskonała okazja, by poznać kierunki rozwoju i nowe trendy.

Podczas DPS Forum, uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych, wykładach prowadzonych przez ekspertów z różnych dziedzin oraz w warsztatach. Tematyka Forum skupia się wokół innowacji, cyfrowej transformacji, sztucznej inteligencji, analizy danych, mobilności, bezpieczeństwa informacji i wielu innych tematów związanych z wykorzystaniem dostępnych technologii i narzędzi, które zmieniają nie tylko biznesową rzeczywistość, lecz również mają coraz większy wpływ na nasze codzienne życie.

Już dziś wpisz to spotkanie w kalendarz wydarzeń, na których musisz być!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami