pixel Ważne: Istotne zmiany w SOLIDWORKS - DPS Software

18 / 04 / 2023

Maciej Karlic

Ważne: Istotne zmiany w SOLIDWORKS

Już od dnia 01.07.2023 zestaw narzędzi chmurowych 3DEXPERIENCE będzie częścią każdej kupowanej licencji SOLIDWORKS CAD. Dlaczego warto zdecydować się na zakup licencji już teraz? Przekonaj się sam!

Zmiany w sposobie licencjonowania i cenie SOLIDWORKS

Począwszy od dnia 1 lipca 2023 każda licencja stanowiskowa oprogramowania SOLIDWORKS CAD typu Desktop będzie rozszerzona o pakiet narzędzi chmurowych dostępnych na Platformie 3DEXPERIENCE. Użytkownicy będą mogli korzystać z nowatorskiej formy współpracy, a w ramach szerokiej gamy dostępnych funkcjonalności, między innymi z:

 • Przestrzeni dyskowej w chmurze
 • Możliwości zarządzania dokumentacją bez infrastruktury IT
 • Podglądu i współpracy na dokumentacji pochodzącej z różnych narzędzi CAD

Zaplanowana na początek lipca zmiana, to kolejny etap transformacji portfolio producenta Dassault Systèmes do współpracy w ramach Platformy 3DEXPERIENCE. Zestaw narzędzi chmurowych oraz dodatkowych aplikacji dostępnych w formie przeglądarkowej, możemy już znaleźć w pakietach 3DEXPERIENCE SOLIDWORSK Offer. Pakiety Offer stanowią flagowy produkt oferty SOLIDWORKS dla firm i startup’ów, rozpoczynających pracę w środowisku CAD 3D. Teraz także klasyczne licencje Desktop będą wspierane przez trzy dodatkowe Role, tj. zestawy funkcjonalności i aplikacji:

 • 3DSwymer (IFW)
 • Collaborative Industry Innovator (CSV)
 • Collaborative Designer for SOLIDWORKS (UES)

Dostosowanie oferty SOLIDWORKS CAD do dzisiejszych wyzwań pociąga za sobą także wzrost kosztów, a w przypadku licencji wieczystych, obowiązek wykupienia Subskrypcji na okres minimum dwóch lat z góry. Inwestycja w oprogramowanie SOLIDWORKS CAD będzie wymagała zatem poniesienia wyższego kosztu początkowego oraz kontynuacji usług chmurowych jako elementu rocznej Subskrypcji. Alternatywnie, użytkownicy SOLIDWORKS będą mogli korzystać z elastycznej formy licencjonowania czasowego, tzw. SaaS (z ang. Software as a Service), charakteryzującej się niższym progiem wejścia i szybszym zwrotem w krótkiej perspektywie.

Zmiany, które już nastąpiły

Planowane zmiany to nie pierwszy krok w trwającej transformacji modelu biznesowego SOLIDWORKS. Dnia 11 kwietnia 2023 nastąpiła unifikacja systemu do zarządzania licencjami dla partnerów Dassault Systèmes, której efektem jest obowiązek zakupu licencji wieczystej z Subskrypcją na okres minimum roku z góry. Zamówienia na wszystkie licencje wieczyste, stanowiskowe i sieciowe SOLIDWORKS oraz DraftSight wymagają teraz minimum rocznej Subskrypcji inicjalnej.

Wkrótce okres Subskrypcji inicjalnej dla licencji SOLIDWORKS wydłużony zostanie do dwóch lat, okres Subskrypcji dla licencji DraftSight pozostanie bez zmian. Zamówienia na licencje wieczyste SOLIDWORKS z roczną Subskrypcją będą akceptowane wyłącznie do dnia 30 czerwca 2023.

Wraz z wprowadzeniem nowego systemu, skróceniu uległ czas przyjmowania zamówień. W trosce o realizację oraz gwarancję utrzymania warunków cenowych zamówienia będą przyjmowane nie później niż do godz. 12.00 ostatniego dnia roboczego miesiąca.

Aktualnie posiadane licencje

Zmiany nie dotkną licencji wieczystych z aktualną usługą Subskrypcji. Aktualizacja oprogramowania będzie nadal prowadzona na zasadzie corocznej opłaty subskrypcyjnej. Zupełnie inaczej może być w przypadku licencji, dla których usługa Subskrypcji już wygasła. Drugi kwartał roku, to najprawdopodobniej ostatni moment na ich przywrócenie.

Reasumując, znaleźliśmy się w sytuacji kiedy część zmian już nastąpiła, a kolejne zostaną wkrótce wprowadzone. Dlatego, mając na względzie aspekty biznesowe, przygotowaliśmy dla klientów dwie oferty na specjalnych warunkach:

 1. FIRST MINUTE na zakup licencji SOLIDWORKS z narzędziami 3DEXPERIENCE już teraz
 2. LAST MINUTE na zakup licencji SOLIDWORKS jeszcze na dotychczasowych warunkach

Poznaj szczegóły ofert, zminimalizuj koszty i zmaksymalizuj korzyści z trwającej transformacji!

Oferta FIRST MINUTE

Moc narzędzi 3DEXPERIENCE w Twoim zasięgu już TERAZ

Oferta obejmuje zakup narzędzi chmurowych 3DEXPERIENCE jako uzupełnienie do już posiadanej instalacji CAD 3D lub jako całkowicie nowej licencji 3DEXPERIENCE SOLIDOWORKS Offer na specjalnych warunkach.

Nie zwlekaj, zostań klientem DPS Software i oszczędzaj, a korzystając z oferty FIRST MINUTE otrzymasz:

 • Upust dystrybucyjny na wybrane pakiety 3DEXPERIENCE i 3DEXPERIENCE SOLIDWORKS
 • 10% dodatkowego upustu na zakup sprzętu komputerowego w sklep.dps-software.pl
 • Onboarding i implementację w cenie każdej licencji

UWAGA!

Liczba pakietów dystrybucyjnych jest ograniczona i wynosi 50 licencji. Oferta jest ważna do 31.05.2023 r. lub wyczerpania zapasów.

Uzupełnij formularz aby skorzystać z oferty

  Oferta LAST MINUTE

  SOLIDWORKS w czystej formie tylko do 30.06.2023 r.

  Oferta specjalna obejmuje wszystkie najpopularniejsze licencje wieczyste SOLIDWORKS sprzedawane z roczną subskrypcją, na dotychczasowych warunkach. Zakup licencji teraz, to gwarancja ceny oraz utrzymanie aktualizacji na znanych od lat zasadach.

  Dodatkowo, korzystając z oferty specjalnej już teraz otrzymasz:

  • Nawet do 50% upustu na zakup wieczystych i czasowych licencji SOLIDWORKS
  • 10% dodatkowego upustu na zakup sprzętu komputerowego w sklep.dps-software.pl
  • Licencja DraftSight w cenie

  UWAGA!

  Liczba pakietów specjalnych jest ograniczona i wynosi 100 licencji. Oferta jest ważna do 31.05.2023 r. lub wyczerpania zapasów.

  Uzupełnij formularz aby skorzystać z oferty

   Dowiedz się więcej o zmianach w licencjonowaniu SOLIDWORKS

   Masz pytania odnośnie promocji? Skontaktuj się za pomocą poniższego formularza

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami