pixel Collaborative Business Innovator – podstawowa rola 3DEXPERIENCE - DPS Software

29 / 12 / 2020

DPS Software

Collaborative Business Innovator – podstawowa rola 3DEXPERIENCE

Oparta na chmurze platforma 3DEXPERIENCE to centrum wszystkich narzędzi związanych z rozwojem produktów, zapewniające dostęp do rosnącej oferty rozwiązań, które bezproblemowo ze sobą współpracują. Collaborative Industry Innovator jest jedną z wielu ale za razem podstawową rolą na platformie 3DEXPERIENCE. Dzięki niej uzyskujemy dostęp do szerokiego wachlarza rozwiązań chmurowych oferowanych przez firmę Dassault Systemes, producenta systemów SOLIDWORKS, CATIA czy DraftSight.

Collaborative Business Innovator jest niezbędną podstawą dla każdej innej roli w ramach platformy 3DEXPERIENCE. Udostępniona w formie konfigurowalnego pulpitu online zapewnia miejsce, w którym osoby wewnątrz i na zewnątrz organizacji mogą ze sobą współpracować, dzielić sie informacjami i wykorzystywać szereg specjalistycznych narzędzie online. Podstawową zaletą plafromy jest zatem możliwość współpracy bez ograniczeń wynikających z:

 • lokalizacji (rozproszonych biur i pracowników),
 • infrastruktury IT (brak konieczności dedykowanego sprzętu, serwerów etc., co przekłada się na oszczędności),
 • oprogramowania (narzędzia dostępne poprzez przeglądarkę www, urządzenia mobilne, w tym również na Mac).
Platforma 3DEXPERIENCE - role

Rozszerz swoje portfolio produktów SOLIDWORKS o chmurę i uzyskaj możliwości bezpiecznej współpracy i wymiany danych

Rozszerz swoje portfolio produktów SOLIDWORKS o chmurę i uzyskaj możliwości bezpiecznej współpracy i wymiany danych

Każda rola platformy 3DEXPERIENCE to również zestaw aplikacji dostępnych z poziomu przeglądarki. Stanowią one uzupełnienie posiadanych systemów i zapewniają bezpośredni dostęp do zaawansowanych rozwiązań, np. analitycznych za pośrednictwem chmury (SIMULIA). Powyżej znajduje się diagram pokazujący układ ról i aplikacji dostępnych na platformie. Poniżej krótki opis najważniejszych aplikacji dostępnych w ramach podstawowej roli Collaborative Business Innowator.

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja 3ddashboard
3DDASHBOARD

Aplikacja 3DDASHBOARD – na niej w zasadzie opiera się praca z platformą 3DEXPERIENCE. W pełni konfigurowalne pulpity tzw. Dashboard’y, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika, zawierać mogą predefiniowane widoki, konwersacje – ograniczone na przykład do wybranych grup użytkowników – czy publikowane w Internecie treści i dane. Utworzone Dashboard’y mogą być następnie współdzielone, zapewniając przejrzysty i zrozumiały dla każdego dostęp do informacji.

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja 3ddrive
3DDRIVE

Aplikacja odpowiedzialna za możliwości przechowywania plików wewnątrz platformy 3DEXPERIENCE. W ramach roli na każdego użytkownika przypada 5GB przestrzeni dyskowej. Po zainstalowaniu odpowiedniego narzędzia synchronizującego, dostęp do aplikacji można uzyskać również z poziomu systemu Windows. Narzędzie zabezpiecza przed utrata danych poprzez funkcje wersjonowania plików – nadpisane wersje plików pozostaną dostępne z poziomu zakładki historia. Aplikacja umożliwia także kontrolowany dostęp do plików dla osób spoza platformy poprzez zewnętrzny link. Ta aplikacja jest w pełni zintegrowana z oknem programu SOLIDWORKS, pliki możesz zapisywać i otwierać bezpośrednio z programu. Aby zarządzać plikami, kontrolować wersje oraz ustalać procesy wymagana jest następna rola z rodziny podstawowych Collaborative Industry Innovator.
3DEXPERIENCE Dashboard

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja 3dswym
3DSWYM

Aplikacja zapewniająca możliwości tworzenia społeczności, dzięki którym w sposób analogiczny do Facebooka, możemy tworzyć wewnątrz firmową komunikację. Wpisy, pytania, ankiety, listy zadań. Filmy i inne dane tworzone na wzór tablicy. Aplikacja umożliwia również tworzenie własnych wpisów wiedzy. W aplikacji dostępny jest komunikator umożliwiający indywidualne lub grupowe rozmowy tekstowe, głosowe lub wideo. Konwersację po jej zakończeniu można przkonwertować na wpis na tablicy zespołu.

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja 3dplay
3DPLAY

Aplikacja umożliwia podgląd plików bezpośrednio w oknie platformy 3DEXPERIENCE. Kluczowymi funkcjonalnościami są: możliwość podglądu i weryfikacji plików 3D, tworzenie widoków rozstrzelonych złożeń, nanoszenie uwag do pliku, dodawanie wymiarów oraz umieszczanie tych informacji w formie posta, wpisu, na tablicy dla wybranej społeczności. Istnieje również możliwość zainstalowania tej przeglądarki na komputerze PC z systemem Windows.

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja 3dsearch
3DSEARCH

Całość działań a platformie spina aplikacja 3DSEARCH, służąca do wyszukiwania informacji, dzięki której odnalezienie posta, pliku czy danych jest niezwykle proste i szybkie. Wyszukiwarka wyposażona jest w zaawansowany silnik wyszukujący 6TAG umożliwiający szybkie i zawężone wyszukiwanie pożądanych informacji.

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja 3dsketch
3DSKETCH

Aplikacja służąca do szybkiego szkicowania pomysłów, koncepcji rozwiązań, które następnie można dopracować już w pełnym środowisku CAD. Narzędzie pozwala na wstawianie obrazów i na ich podstawie tworzenie szkiców. Swoimi pomysłami można dzielić się z działem konstrukcyjnym, technologicznym wykorzystując 3DSWYM i w ten sposób zbierać opinie i sugestie na temat nowych pomysłów.
3dexperience 3dsketch

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja 3dstory
3DSTORY

3DSTORY to ciekawy wizualnie sposób udostępniania informacji społeczności poprzez 3DSWYM, zespołowi inżynierów lub inwestorom. Aplikacja pomaga ożywić wpisy tekstowe za pomocą serii zdjęć, obrazów, filmów lub modeli 3D, które uczynią Twoje treści i pomysłu znacznie bardziej ekscytującymi i przyjaznymi do poznania. 3DSTORY zawiera wstępnie zdefiniowane szablony ułatwiające stworzenie prezentacji.
3dexperience 3dstory

3dexperience - rola collaborative business innovator- aplikacja my3dexperience
My3DEXPERIENCE (wkrótce)

Aplikacja My3DEXPERIENCE pozwala uzyskać dostęp do platformy 3DEXPERIENCE z poziomu smartfona.
My3DEXPERIENCE aplikacja

Collaborative Industry Innovator – rola, która pozwoli Tobie i Twojemu zespołowi zapanować nad plikami i danymi

Ciągłe utrzymywanie wszystkich uczestników projektu na tym samym poziomie dostępu do aktualnych danych to duże wyzwanie. Szczególnie w rozwoju produktów często zdarza się, że członkowie zespołu nie pracują z najnowszymi plikami. Problem, który można łatwo rozwiązać z rolą Collaborative Industry Innovator na platformie 3DEXPERIENCE. Rola umożliwia wszystkim członkom zespołu dostęp do najnowszych wersji danych projektowych w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Ułatwia ona nie tylko równoległą pracę, ale także przyspiesza proces decyzyjny oparty na danych. W rezultacie także Twój produkt pojawi się szybciej na rynku.

 

Poznaj całą platformę 3DEXPERIENCE

Korzystaj i twórz nowe produkty w sposób nieograniczony – z dowolnego miejsca, o dowolnym czasie, samodzielnie lub w zespole, nie martwiąc się o dostępność narzędzi. Platforma 3DEXPERIENCE to zintegrowany system rozwiązań chmurowych dla firm produkcyjnych od Dassault Systemes. Ty projektujesz, platforma gwarantuje Ci resztę. Przejdź do strony aby dowiedzieć się więcej.

3DDASHBOARD

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami