pixel 15 edycja Studenckiego Konkursu Projektowego została rozstrzygnięta. Poznaj laureatów konkursu - DPS Software

28 / 10 / 2016

DPS Software

15 edycja Studenckiego Konkursu Projektowego została rozstrzygnięta. Poznaj laureatów konkursu

15 edycja Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS została rozstrzygnięta – oficjalne wyniki zostały ogłoszone podczas DPS Forum 2016. Zwyciężył Michał Perek z Akademii Górniczo – Hutniczej. Jury doceniło jego projekt samochodu sportowego PD – ONE. Projekt suwnicy pomostowej dwudźwigowej Wojciecha Berezowskiego z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie zdobył drugie miejsce. Trzecie miejsce przypadło Michałowi Ostaszewskiemu z Politechniki Białostockiej, który w SOLIDWORKS zaprojektował pojazd marsjański ARGO. Czwarte miejsce za zaprojektowanie łazika marsjańskiego zajęli Krzysztof Skrzynecki i Aleksandra Pajda, członkowie Koła Naukowego Continuum z Uniwersytetu WrocławskiegoJustyna Skrzyniarz z Politechniki Świętokrzyskiej zdobyła wyróżnienie MES za analizę wytrzymałości stacji załadunku i wyładunku worków FIBC.

Konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem

– Z roku na rok na konkurs wpływa coraz więcej zgłoszeń. Prace nadsyłają nie tylko studenci kierunków technicznych, ale i artystycznych, na przykład z akademii sztuk pięknych. Cieszy nas też fakt, że do konkursu zgłaszają się coraz młodsze osoby, na przykład uczniowie szkół średnich. Po wysokim poziomie nadsyłanych projektów widać, że młodzi ludzie coraz sprawniej korzystają z oprogramowania SOLIDWORKS  – mówił Adrian Czapla z działu Edukacji DPS Software podczas ceremonii wręczania nagród.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło prawie sto zgłoszeń. Projekty młodych inżynierów były bardzo zróżnicowane – wśród nadesłanych prac znalazły się m.in. modele samochodów osobowych i transportowych, samolotów, rowerów, łazików, maszyn, ale i gitary basowej.

Studencki Konkurs Projektowy SOLIDWORKS to największy i najbardziej prestiżowy konkurs dla młodych inżynierów. Mogą w nim wziąć udział studenci i uczniowie, którzy do projektowania wykorzystują oprogramowanie SOLIDWORKS. Co może być tematem projektu? Dosłownie wszystko – od produktów codziennego użytku, mebli, narzędzi po skomplikowane maszyny i pojazdy. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

DPS Software wspiera studentów w zdobywaniu wiedzy

Od prawie dwudziestu lat DPS Software aktywnie wspiera uczniów i studentów w nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, dostarczając oprogramowania CAD /CAD/PDM/PLM do uczelni wyższych, jednostek badawczych i szkół. Łącznie to ponad 100 instytucji. Firma współpracuje też z około 35 kołami naukowymi. Studenci otrzymują licencje 3D CAD SOLIDWORKS i CAM, mogą też nieodpłatnie uzyskać certyfikaty SOLIDWORKS. Dodatkowo DPS Software organizuje szkolenia dla młodych inżynierów na uczelniach i w centrach szkoleniowych. Dzięki takiemu wsparciu absolwenci wchodzą na rynek pracy ze specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami.

Sponsorami nagród 15 edycji konkursu byli 3Dconnection Monkeyfab. Dyplomy zostały wydrukowane na aluminium przez Oxiprint.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

    Kreator oferty

    Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

    Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
    Skontaktuj się z nami