pixel Relacja z SOLIDWORKS World 2018 – zobacz, co działo się podczas pierwszego dnia jubileuszowej konferencji - DPS Software

06 / 02 / 2018

DPS Software

Relacja z SOLIDWORKS World 2018 – zobacz, co działo się podczas pierwszego dnia jubileuszowej konferencji

W poniedziałek, 5 lutego, rozpoczęła się jubileuszowa, 20 edycja konferencji SOLIDWORKS World. Do środy, 7 lutego, w Los Angeles odbywać się będą specjalne sesje skierowane do biznesu, przemysłu i edukacji. W konferencji uczestniczy ponad 5000 uczestników z całego świata. Przeczytajcie, co się działo pierwszego dnia

Pierwszy dzień już za nami. Podczas pierwszego dnia konferencji jej uczestnicy usłyszeli m.in. o zagadnieniach związanych z:

 • Design,
 • Create,
 • Fabricate,
 • Revolutionize,
 • Make.

Konferencję otworzył Gian Paolo Bassi, CEO SOLIDWORKS,  który zaskoczył uczestników, wjeżdżając na scenę siedząc przy stole z kołami. To projekt “Moveable Feast” – zaprojektowany przez Daniela Busby i jego zespół (finansowanie na ten projekt zespół zdobył przez platformę KickStarter).

Bassi zapytał publiczność: “W jaki sposób możemy pomóc Wam stać się liderami następnej rewolucji przemysłowej?”, następnie proponując frazę “przemysłowy renesans” jako alternatywny termin. Chociaż różnice w terminologii mogą wydawać się niewielkie, są jednak istotne – to wizja ekspertów SOLIDWORKS, zauważona i doceniona przez wielu odbiorców.

Bassi zapowiedział też pięć nowych rozwiązań od platformy 3DEXPERIENCE:

1. SOLIDWORKS Social Collaboration Service

Wracając do zapowiedzi na temat SOLIDWORKS World, po raz pierwszy pojawiła się wiadomość, że platforma 3DEXPERIENCE będzie teraz zawierać usługę Social Collaboration Service. To narzędzie ma zachęcić zespoły międzywydziałowe do współpracy nad pomysłami na wczesnym etapie. Element projektu “Współpraca społeczna” jest postrzegany jako coraz ważniejszy w erze skracania cykli życia produktów.

2. SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE PLM Services

Będzie wspierać wszystko, od zarządzania zmianami do planowania projektu w sposób najbardziej kompletny, ulepszając systematyczne podejście do zarządzania sekwencją zmian, które produkt przechodzi.

3. SOLIDWORKS Product Design

Cytując – “To kompletne rozwiązanie dla projektantów i wzornictwa przemysłowego“. Mamy pełny zestaw możliwości projektowania części, złożeń, arkuszy blach, tworzenia rysunków, a nawet robienia symulacji.

4. SOLIDWORKS xDesign

To oparte na przeglądarce oprogramowanie do projektowania 3D jest wystarczająco lekkie, aby można było go używać na telefonach podłączonych do punktu dostępowego / hotspot. Ed Gebo, inżynier i użytkownik oprogramowania SOLIDWORKS, opowiada o swoich doświadczeniach związanych z uruchamianiem oprogramowania przy tak niskiej przepustowości, bez zauważalnych problemów.

5. SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE Marketplace 

Podczas konferencji i towarzyszących jej wydarzeń było to ogłoszenie, o którym większość ludzi mówiła. Wizją jest stworzenie największego eko-systemu wykwalifikowanych dostawców w produkcji.

3DEXPERIENCE Marketplace

Następną prelegentką była Florance Hu-Aubigny, Senior Vice-President, 3DEXPERIENCE Platform R&D, Dassault Systèmes. Hu-Aubigny opowiedziała o platformie SOLIDWORKS 3DEXPERIENCE Marketplace, mającej za zadanie połączyć inżynierów i projektantów (kupców) z przemysłowymi dostawcami usług (sprzedawców). Z drugiej strony, platforma umożliwia docieranie do milionów ekspertów SOLIDWORKS.

3DEXPERIENCE Marketplace został podzielony na grupy:

PART SUPPLY – Wszechstronny katalog modeli 3D, dostępny online, dostępny również z  poziomu interfejsu SOLIDWORKS.

MAKE – “Marketplace Make” ma być sposobem dla inżynierów na tworzenie części i współpracę z wiodącymi producentami cyfrowymi na całym świecie we wszystkich procesach produkcyjnych: drukowanie 3D, obróbka CNC, formowanie wtryskowe, blacharstwo i wiele innych.

Marketplace Make pozwoli kupującym na zamówienie projektów 3D wykonanych przez biura usług produkcyjnych. Obecnie z Marketplace Make korzysta ponad 50 biur usługowych.

Porozmawiajmy o wielkich marzeniach (Let’s talk about big dreams)

Bernard Charlès, dyrektor generalny firmy Dassault Systems, zaznaczył: “Cyfryzacja przeszłości nie jest wystarczająca. Świat innowacji się zmienia.”. I dodał: “Jesteście pracownikami przyszłości, a my razem możemy sprawić, że ta planeta będzie znowu świetna.”

SOLIDWORKS xDesign

Była to prezentacja Kishore Boyalakuntla, który wystąpił wraz z Edson Gebo, użytkownikiem SOLIDWORKS. Obydwaj opowiadali o doświadczeniach z używana SOLIDWORKS xDesign. Istotne jest to, że Edson nie przeszedł żadnego szkolenia z obsługi tego oprogramowania. Zaznaczył, że jest ono bardzo intuicyjne

Połączenie świata natury i projektowania

Jako ostatnia podczas pierwszego dnia konferencji wystąpiła Nerri Oxmann, profesor w MIT Media Lab, która opisała przyszłość produkcji dodatków z perspektywy grupy badawczej Mediated Matter. Oxmann stwierdziła, że jesteśmy w połowie przejścia z “wieku maszyn” do “wieku organizmów”. W przyszłości możliwe ma stać się drukowanie 3D za pomocą materiałów organicznych. Jednym z właśnie takich projektów prof. Oxmann jest na przykład Silk Pavilion obrobiony przez jedwabniki, które zostały wypuszczone na nylonową ramę. Oxmann opracowała też G3DP, pierwszą drukarkę 3D do optycznie przezroczystego szkła.

Jutro zapraszamy na naszą relację z drugiego dnia największej na świecie konferencji SOLIDWORKS. Program zawiera:

 • Suchit Jain – Innovation from Schools to Streets
 • Gość specjalny Michael Jagemann – Engineering the First Independently Develped Supersonic Jet
 • Gość specjalny Kyoungchul Kong – Wearable Robots That Help People Walk Again
 • Suchit Jain – Partners and Technology Initiatives
 • Kishore Boyalakuntla – IOT Update
 • Gość specjalny Brent Bushnell – The Art of Engagement

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

  Kreator oferty

  Zastanawiasz się które oprogramowanie sprosta Twoim oczekiwaniom? Skorzystaj z kreatora oferty.

  Potrzebujesz dodatkowej konsultacji?
  Skontaktuj się z nami